prosim nazory...
ak by vas niekto volal na svoj prvy triatlon (klasicky), podla coho by ste si vybrali trat z troch moznosti
750, 20, 5 - olympijsky - ironman (nepripada do uvahy)?
20.10.2008 - 12:01:32
00
Mne na týždňové K.O. stačil aj ten šprint
20.10.2008 - 12:15:33
00
pokial to nechces stihnut este v oktrobri, tak na olympijsky ti staci mesiac-dva na pripravu a zvladnes v poho, dolezite je natrenovat prechody, tzn. posledny mesiac-dva si davat vzdy kombinacie dvoch disciplin spolu v ramci treningu, najrpv bez ohladu na objemy. Bezne trenovany clovek to zvladne s prstom v zadku, pokial nechces ist na bednu... :wink:

trenoval som doobeda plavanie, poobede beh, doobeda plavanie, poobede bajk, doobeda bajk, poobede beh (niekedy aj naopak), neskor bez prestavky, najprv som si daval kratke useky, islo len o ten prechod, objemy som trenoval nezavisle v ramci inych dni... potom treba natrenovat "depo", tzn. obliekanie a vyzliekanie, nezda sa to, ale to obera dost o minuty, hlavne ked si mokry, trasu sa ti nohy, pobehujes v tretrach po asfalte atd. :wink:
20.10.2008 - 12:23:50
00
vdaka
je to az buduci rok v septembri...takze casu je relativne dost
bedna je nerealna, ide len o vyskusanie, samozrejme, posledny byt nechcem
20.10.2008 - 13:06:27
00
Ja som to prežil len z cyklotréningu. Beh som v tom roku robil len raz (testoval som či to vôbec viem) rovnako plávanie. Dosť som si vytrpel, veľké straty z tých disciplín dorážal bikom, ale posledný rovnako aj na bedni som nebol. Je to celkom sranda.
20.10.2008 - 13:19:53
10
Beh som v tom roku robil len raz (testoval som či to vôbec viem)

:lol: to budem musiet urobit aj ja
aj si mal nejaku speci vystroj, napr neopren alebo len v plavkach?
malo by sa jednat o toto:
http://www.triathlondegerardmer.com/
inak, z toho kraja pochadza vitaz OH XC
20.10.2008 - 13:42:10
00
Ja som to prežil len z cyklotréningu...

pravda je, ze najviac ziskat/stratit sa da prave vo vode, vacsinou najlepsi triatlonisti su vyborni plavci - u mna to bol problem, moj triatlon vyzeral: topenie - bajk - beh... :mrgreen:

snivam o strednom triatlone, este neviem kedy, ale raz urcite, hned ako sa naucim plavat :oops:

lahky neopren moc pomaha, kedze trochu nadnasa, odporucam, ale opakujem, treba natrenovat depo - lebo ziskane minuty mozes lahko stratit, ked sa nebudes vediet z neoprenu vymotat
20.10.2008 - 13:51:35
00
Nad triatlonom rozmýšľam aj ja, je to pekný šport. Akurát musím dotrénovať plávanie. Chcel by som sa dostať na 1000 m plávania pod 30 min. Zatiaľ mám nejakých 34. Zvyšok by mala byť už brnkačka.
20.10.2008 - 13:53:06
00
Na tréning depa a prechodov som kašľal, tak to potom aj vyzeralo. Po vylezení z bazéna som skoro spadol do detského bazéna, hmla pred očami a hľadaj svoj bike medzi 100 ďaľšími. Diváci stihli vyfajčiť po cigaretke kým som roztočil pedále no ale ešte horší bol prechod bike-beh. To som podľa jedného spolubojovníka len tlačil kapustu do suda, proste nešlo vystrieť nohy. Chcel som ísť aj tento rok, ale plávanie vo vodnom diele ma odradilo. Vtedy som šiel len v plavkách a na bike a beh som zvolil absolútne nevhodné oblečenie - termotričko. To sa proste nedalo natiahnuť na mokré telo. A vadila mi jedna vec, že na kole som šiel v mokrých plavkách :-( .
20.10.2008 - 13:58:39
00
Bicykle dresy neopreny a tenisky skladom :lol:
tbn0.google.com
www.3-athlon.com
tbn0.google.com
www.sport3.cz
20.10.2008 - 14:30:58
00
..chcel som ísť aj tento rok, ale plávanie vo vodnom diele ma odradilo..

skoda, giro, bol to najkrajsi triatlon tento rok - je pravda, ze 18 stupnova voda bola zabava - hlavne ked potom clovek nemohol vopchat skrehnute nohy do tretier : -) ale krasne prostredie, uzavrete trate, vela ludi, dobra atmosfera, nakoniec aj fajne pocasie - mnaaam..

aj si mal nejaku speci vystroj, napr neopren alebo len v plavkach?
malo by sa jednat o toto: http://www.triathlondegerardmer.com/

triatlonove kombinezy ani neopreny nie su nevyhnutne, ak si to len chces vyskusat - ide o to, ze napriklad kombineza Ti ponukne komfort, ktory sa s plavkami porovnat neda a neopren, ako napisal Dudo, Ta vo vode o nieco zrychli.. da sa to absolvovat aj v plavkach (pre bikerske dupky casto nepredstavitelne :lol: )a na bike a beh si das napr. dres (najlepsie celorozopinaci) a niektori si na mokre plavky davaju aj cyklisticke sortky :shock: ..ide o to, ci si chces podobne hracky kupit napr. pre jedny preteky rocne (ak ano, quasko Ti poradi :wink: )

snivam o strednom triatlone, este neviem kedy, ale raz urcite, hned ako sa naucim plavat

Dudo, o tom nemusis snivat, lebo urcite ho pojdes - so mnou :oops: - si mi to slubil :twisted:
20.10.2008 - 18:33:36
00
Výhoda triatlonového dresu (kombinéza , tri suit) je:
- podtrhne vašu sexy vyšportovanú postavu
- vo vode pri plávaní nikde neodstáva (keď si dobre vyberiete) a vďaka technológiám ako je second skin a neoprénovým prvkom ste pri plávaní rýchlejší
- na biku bude taký dres oproti čomukoľvek inému rýchlo suchý (čím drahší dres tým rýchlejšie) čo zvyšuje komfort číže sa môžete koncentrovať na šliapanie a neriešiť čvachtanie pod zadkom navjac ma niečo ako cyklovložku čo zmierni vaše utrpenie v sedle no zároveň vás nijak neobmedzuje pri plávaní a behaní

Obr: Ten najsamlepši dres na sezónu 2009
PS: Nie , nemám na tú slečnu telefón !

Prílohy:

Komentár súboru: Craig Alexander víťaz IRONMAN
Orca.RS1.Aero.jpg
Orca.RS1.Aero.jpg 57.86 KiB thumb_up0thumb_down

20.10.2008 - 20:13:38
00
pravda je, ze najviac ziskat/stratit sa da prave vo vode, vacsinou najlepsi triatlonisti su vyborni plavci - u mna to bol problem, moj triatlon vyzeral: topenie - bajk - beh... :mrgreen:

snivam o strednom triatlone, este neviem kedy, ale raz urcite, hned ako sa naucim plavat :oops:

lahky neopren moc pomaha, kedze trochu nadnasa, odporucam, ale opakujem, treba natrenovat depo - lebo ziskane minuty mozes lahko stratit, ked sa nebudes vediet z neoprenu vymotat


tak ja som bol s partiou premiérovo tento rok v júni na horskom triatlone na starej myjave......a s tým depom máš pravdu, ja som sa tam prezliekal asi 5 minút :cry: , dres som si natiahol opačne a nemohol som nájsť ponožky :cry: ...ináč je to uplne iné kafe robiť 3 dicsipliny po sebe...plávanie v pohode, len treba vedieť plávať v "balíku", bajk tiež, ale potom ten beh ma odrovnal, išlo mi odtrhnuť pravý bok, tak som najprv pár desiatok metrov odkráčal...potom som sa nejak rozbehol, pritom sólo beh mimo triatlonu no problem....ale bola to to dobrá skúsenosť.....buduci rok ideme znova + chcem skúsiť triatlon v martine,alebo v žiline.
20.10.2008 - 21:10:49
00
PS: nemozes mat na nu telefon ked ja mam jej mail...
20.10.2008 - 21:21:27
00
a co to stoji taky second skin a podobne veci?
to missy, je pravda, ze by to bolo naozaj tak jeden krat rocne a mozno len raz za zivot, ale zase jest to nepyta...
20.10.2008 - 21:23:53
00
keyboard_arrow_up