Caute. Mam taky problem. Ked som na bicykli dlhsie ako cca pol hodinu, zacnu mi trpnut nohy. od zadku az dole. uz na starom bicykli som skusal aj sklon sedacky menit, avsak bud som sa zosuchoval alebo ma nieco bolelo :lol:
aj sedacky som uz mal kdejake, ale momentalna je velmi uzka a trpnutie prichadza skor.
nemate niekto nejake info, co pomoze? kupit nejaku riadnu siroku sedacku? ak by to nebolo v sedacke, skoda kupovat :) kamarat ma posiela k doktorovi, ale komu sa chce behat po vselijakych doktoroch, ak by to nebolo vobec treba :)
10.05.2010 - 15:38:50
00
mal som tiež problém z trpnutím nôh keď som bol dlhšie v sedle,ale keď som vymenil sedlo za deravé,prestalo to.
10.05.2010 - 16:13:50
00
"sedačku" si požičaj na vyskúšanie, prípadne skús nejakú s dierou...
ale zdá sa mi, že pre teba je všetko škoda... škoda skúšať sedlo, škoda skúšať doktora, škoda "byť na bicykli", či?
10.05.2010 - 16:15:12
00
Poriadne gate s poriadnou sedaňou ,lebo oné ako kukám sedíš si nejakom kábli ehm nerve asi.
10.05.2010 - 16:16:58
00
Caute. Mam taky problem. Ked som na bicykli dlhsie ako cca pol hodinu, zacnu mi trpnut nohy. od zadku az dole. uz na starom bicykli som skusal aj sklon sedacky menit, avsak bud som sa zosuchoval alebo ma nieco bolelo :lol:
aj sedacky som uz mal kdejake, ale momentalna je velmi uzka a trpnutie prichadza skor.
nemate niekto nejake info, co pomoze? kupit nejaku riadnu siroku sedacku? ak by to nebolo v sedacke, skoda kupovat :) kamarat ma posiela k doktorovi, ale komu sa chce behat po vselijakych doktoroch, ak by to nebolo vobec treba :)


skús nejakú širšiu,mäkšiu,z dierov,malo by pomôcť.predtým som jazdil tiež úzke sedlá,a boly problémy.
10.05.2010 - 17:19:03
00
A posed máš nastavený dobre?
http://www.ivelo.cz/servis-tipy-rady/domaci-servis-kol/vymena-sedla-nastaveni-posedu/
10.05.2010 - 17:49:40
00
tie rady ako si nastavit posed to uz co je? podla mna to ma kazdy individualne a kazdy by si to mal nastavit ako mu to vyhovuje a nie ako to niekdo napise
10.05.2010 - 20:09:51
00
skús nejakú širšiu,mäkšiu,z dierov,malo by pomôcť.predtým som jazdil tiež úzke sedlá,a boly problémy.

co som dnes pozeral v obchode, mali tam siroke, take akoby na tie obycajne bicykle. a derave, myslis diera v strede? take mali len dve, ale sirka bola iba o nieco vacsia ako terajsia.

"sedačku" si požičaj na vyskúšanie, prípadne skús nejakú s dierou...

vyskusat skoda nie je, len ked som spomenul, ze by bolo najlepsie vyskusat, tak moc sa ta predavacka nemala k cinu. ale mala tam este nejakych ludi, skusim ju odchytit ked bude sama, mozno sa podari vybavit na skusku.

ale zdá sa mi, že pre teba je všetko škoda... škoda skúšať doktora

ak by bolo tych vysetreni vela, za den by som to nestihol a momentalne je hrozne vela roboty v praci.
10.05.2010 - 21:53:24
00
Niektoré predajne zvyknú požičiavať, ak nepochodíš tak si požičaj od kamoša dáke použité, ale ešte dobré. Takmer každý má po výmene ešte dáku dobu pôvodné.
Tiež to typujem na nerv skús trochu laborovať s posedom.



S tými doktormi máš pravdu niekedy ich za deň ani nepostíhaš preto tiež radšej ani nikam nechodím. A niekedy ťa bez výsledku len napchajú liekmi čo ti rozhodia metabolizmus :(
10.05.2010 - 22:36:39
00
Mal som podobny problem, trpla mi lava noha, pomohla mi vymena sedla.

Teraz vozim toto: http://www.merida.sk/prodej/Sedlo-Selle-SMP-Strike-TRK-panske
10.05.2010 - 23:57:33
00
...taktiež mi trpla ľavá noha, pomohla čiastočne výmena sedla, ale vyšetrenia ukázali, že pôvod trpnutia je od problémov chrbtice (kríže)... beriem nejaké lieky, ale nie je to stopercentné. Keď je chrbtica v prdeli, tak lieky, ani nič iné, už veľmi nepomôžu...
11.05.2010 - 07:35:29
00
JožoŠ: toť aj môj problém (ujo odborník to ischiasom zval). Pomohlo: veľmi tvrdá pánska sedaňa, taká po bokoch so sklonom, kvalitné cyklogate s kvalitnou cyklovložkou a cvičiť, cvičiť, cvičiť - aby kríže nezabudli, k čomu boli pôvodné stvorené - k POHYBU. :$ Ak ľavá predsa začne tŕpnuť, stačí sa nachvíľu postaviť zo sedla, niekedy pri dlhšom výjazde (nad 60km) stačí nachvíľu zliezť a natiahnuť sa na trávu, aby sa kríže natiahli - a potom poďho ďalej. ;) Posledný polrok pomohol aj môj druhý -doplnkový- šport, výborne uvoľňuje kríže. :makeup:
11.05.2010 - 08:05:30
00
len rozmyslam, ci mi ta "derava" pomoze. tie predtym, co som mal sedacky na starych bikoch, boli o cosi sirsie a dlhsie trvalo, kym zacli nohy trpnut.
teraz mam nieco taketo http://www.tribosport.sk/detail/395/kbix-driveline-green/cat/218 myslim dizajn.
este taka podinfo, mam mierne cez 100kg, takze aj zadok velky :) a k tomu ostre kosti, citim ked sa laktami opieram o stehna :D takze jedno s druhym... vyskusam najprv teda tu deravu (ak pozicia) a potom nejaku robusnu urcenu na bicykle typu Sobi20 a podobne :) uvidime, ako sa mi to podari vyriesit 8)
11.05.2010 - 14:56:21
00
Zani: -najväčšie problémy mám po asfalte, po par kilometroch je to na nevydržanie :@ V teréne to trpnutie nie je také výrazné, väčšinou si to ani neuvedomujem ;) Sedadlo som skúšal aj tvrdé, ale moja riť asi nie na tvrdosť dobre tvarovaná :sweat: Ale našiel som si také, čo mi celkom vyhovuje :y: Inak neviem, čo tým myslíš "cvičiť", lebo ja mám cvičenie kvôli krížom (4-5 stavec) zakázané, dokonca som nafasoval špeciálny vystužený ľadviňak, aby som ho používal, keď veľmi namáham chrbticu :lol: Ešte šťastie, že pri bajkovaní mi chrbtica nerobí problém. S tým postavením sa v sedle, krátkou zastávkou, s tebou plne súhlasím, pomáha to :handshake: Ešte musím popracovať na "kvalitných" gatiach :muscle: Ozaj aký je ten tvoj doplnkový šport?
12.05.2010 - 07:37:04
00
No...ujovia odborníci mi pár rokov dozadu porozprávali dve prognózy pre moju chrbticu - 1. invalidný vozík, 2. operácia. Môj problém bol ten, že sa mi nepozdávala ani jedna. :lol: Tak po prvej predpovedi som sa prihlásila na hipoterapiu (zo začiatku žiadna sranda, na koňa ma vykladali dvaja a skladali traja), chodila som rok a pol, dostala som sa až k cválaniu bez sedla, super. :clap: Potom postupná zmena životosprávy - jedlo, ktoré napomáha neusadzovaniu bordelu v kĺboch a pomáha ich opätovnej hybnosti. Potom zmena životného štýlu - kúpa prvého bicykla. Potom špeciálne naťahovacie cviky a cviky na svalové posilnenie skeletu - nikto odborný ma nenasmeroval, pozháňali sme si sami. Potom veľa (a správne) jazdiť. Potom som našla skvelého maséra. Nakladám bylinky, ktoré zmierňujú tlak a bolesti, ak sa ozvú. Našla som alternatívu silných analgetík. Teraz som našla akupunkturistu, idem vyskúšať.

Operácia je najľahšie riešenie. Toto, čo opisujem, je horizont cca. 10 rokov. Cesta tvrdého odriekania a bolesti. Ale paradoxne zdarná cesta k plnohodnotnému životu. Ujo odborník by sa možno čudoval, ale funguje to. Na cesťáku už zdarne zvládam 60ky-70ky. Doplnkový šport je krasokorčuľovanie. Niekdajší adept na vozík už skáče základné skoky. ;)

:bow:
12.05.2010 - 09:08:13
00
keyboard_arrow_up