Lto, pozri si fotku "prírodné retardéry2" a zamysli sa, či to prejdeš so svojim zdvihmi. :D
Lto, Jezus, áno, dá sa to obísť. No aj les okolo je plný papekov, čiže stále niečo lezie do výpletu. Jednoducho tade nemožno prejsť tak, ako keď je čistá cesta. Preto by som sa nad to nepovznášal spôsobom "obídem to".


Bez problemov .. v sobotu sme s romanom take jazdili. Ked mas 15/15cm a prehazku na pevnej ose .. nic ta nerozhadze :) .. je to fakt brutal rozdiel .. ist na XC bajku a na endure 15/15. A ziadne semislicky ala 2.1 racing ralph :D ...teda poniektori mali slicky z NN ale to neva :DDD

romax: tiez si myslim, na lesakov to nevyzeralo.

edit: papeky v tejto velkosti su uplne super na enduro .. aj velkostou a hlavne , ze su kolmo. Ak by boli sikmo, bol by dost problem ... ale takto je to fun. Nevravim, ze to nespomali .. sice ako kedy, v tomto pripade spomali .. ale aspon je sranda. Aj pripadny pad moc neboli. Ale skutocne, na XC bajku, ak jeden nema trialovu techniku ala "kesalp", tak to nastve ..
02.11.2009 - 20:36:35
00
aj u nas sa to deje, ale mam opcit, ze hlavne kvoli motorkarom...mne to vadi hlavne cestou hore brehom...
ale ako vidim, spravne riesenie je kupit si "vhodny" bike :)
02.11.2009 - 20:46:38
00
Asi je tam málo Rómov :D Tí by to upratali a spopolnili ^_^ Len ma prosím nezaBANujte :sweat:
02.11.2009 - 20:49:04
00
Hold, mas blby bajk. :)

podla mna ma hlavne blbych spoluobcanov..
02.11.2009 - 20:49:53
00
No, svojho casu som tiez mal pocit, ze kvoli motorkarom, ale poslednych asi 2 rokov som snad ziadnych v MK nevidel :o ...
02.11.2009 - 20:50:42
00
Na Kobyle motorkari nejazdia vobec, tam si netrufnu. Pohybuje sa tam obcas aj lesna straz, ved je to ChKO ci co. A co sa tyka tych konarov a pod. - podla mna su to miestni z Dlhych Dielov alebo Dubravky, ktorych irituje, ze sa tam vozi plno cyklistov. A tento stav s tym zadrbavanim chodnikov trva uz par rokov, nic nove. Ale je pravda, ze podobny stav ako na na foto "retardery 2" som tam zazil len raz, ale to bolo este horsie - to bolo uplne neprejazdne. Nastastie to bolo len na useku asi 300 metrov (cely zjazd vsak nemal viac ako 500 metrov). Hold, ludia su rozni. Ale keby som toho cloveka resp. tych ludi pristihol pri cine...

CraObs: Blby bajk a blbi spoluobcania sa nevylucuju. O to väcsia smola pre tmaxa. :)

P.S. Inak krasna nahoda - v slove retardery staci zmenit y na i a mame z toho vystizne pomenovanie pre tych obcanov. :D
03.11.2009 - 00:02:39
00
Ja som tam bol 27.9.2009 po takmer dvoch mesiacoch a bolo to tam.
Aj som to sem chcel dať, ale rozmyslel som si to.
Je to určite proti cyklistom, motorka sa na tom zasmeje a traktor ešte viac.
Ale čo je najhoršie neprekáža to len cyklistom ale aj bežcom a peším-teda každému. Som si pripadal ako blbec, keď som musel každú chvíľu na lesnej ceste prekračovať tie drevá.
Jeden človek to určite nespravil, bola to plánovaná akcia, niektoré kusy boli dosť objemné. Mne z toho vyplýva, že to tiež nebol nejaký dôchodca, lebo ten by sa s tým určite nešpinil.
Bude zaujímavé, keď tam tie drevá zostanú, napadne sneh...

Prílohy:

P2900006.JPG
P2900006.JPG 109.82 KiB thumb_up0thumb_down

P2900009.JPG
P2900009.JPG 92.31 KiB thumb_up0thumb_down

P2900011.JPG
P2900011.JPG 99.66 KiB thumb_up0thumb_down

P2900013.JPG
P2900013.JPG 95.4 KiB thumb_up0thumb_down

03.11.2009 - 07:11:27
00
Na Kobyle motorkari nejazdia vobec, tam si netrufnu.
Ale jazdia, aj na tých 4kolových blbostiach. Nie tak intenzívne ako kedysi ale dajú sa vidieť.
03.11.2009 - 07:16:22
00
ja som dost prekvapeny stych konarov ... vzdy tam nejake boli a vzdy budu .. ale takto masivne som to este nezazil .. skor mam skusenost ze sa s turistami pekne pozdravime a navzajom tolerujeme ... viac ako v karpatoch
03.11.2009 - 07:28:01
00
Tiež mi to pripadá ako úmysel. Jedinú pohnútku na takýto čin, ktorú viem asi pochopiť (pochopiť - nie akceptovať) je to, že ide v podstate o prírodnú rezerváciu a pokiaľ to tam nie je povolené pre prejazd bajkami, môže to niekomu vadiť...

Niečo ale asi nepochopím nikdy... rozprávanie očitého svedka z rodiny, ktorý pred dvoma-troma rokmi osobne prichytil deda, ako na asfaltový zjazd z Kamzíka na Snežienku (posledná tretina zjazdu) vlečie a dáva konáre... Ten zjazd sa jazdí inými rýchlosťami..a dedo mu na to, keď sa ho pýtal, čo to má znamenať, sám povedal, že mu vadia cyklisti, ktorí tam jazdia dole a preto to tam dáva...

:x :sweat:

Vie niekto podobne zmýšľajúci, ako vyzerá človek so zrazeným väzom?...S tvárou na kašu? Rozmlátenou lebkou? Vybitým okom? Prerazeným hrudníkom?...Alebo mŕtvy?...
03.11.2009 - 08:46:15
00
Vie niekto podobne zmýšľajúci, ako vyzerá človek so zrazeným väzom?...S tvárou na kašu? Rozmlátenou lebkou? Vybitým okom? Prerazeným hrudníkom?...Alebo mŕtvy?...


Treba si uvedomiť že ak biker nezastaví pred konármi ako prekážkou na ceste v smere jazdy, rovnako nezastaví ani pred chodcom, rodinou s deťmi, iným cyklistom ... (ak ide o konár v zjazde z kamzíka ci obcasnými konármi v iných zjazdoch)

Peší už majú zafixovaného bikera ako niečo valiace sa hlava nehlava, majú pred ním rovnaký rešpekt ako pred autom. Ja sa považujem za ohľaduplného cyklistu, ktorý keď narazí na chodca na chodníku kde má ch. prednosť alebo je chodník zdielaný, zvezie sa napríklad kúsok za ním kým nie je vhodné miesto na predbehnutie, dá mu o sebe vedieť a až potom predbehne, poďakuje. A zatiaľ takmer vždy sa mi stalo, že aj keď idem takto od chodca tak 4-6m rovnakou rýchlosťou ako chodec a ten si ma všimne, tak sa zľakne a odskočí aj 3 metre vedľa, do kriakov, žíhlavy ...

Čiže pokiaľ bude biker neohľaduplný, vždy sa nájde niekto kto bude klásť klince, konáre, naťahovať lanká či zatvárať závory.

Otázne je či sa dá zbaviť prekážkokladcov ktorý to robia len preto že ich to baví, cyklista im vyslovene vadí, tú časť lesa si privlastňujú či to robia z inej príčiny (motorkár ...), tam je na vine asi nesprávna výchova a vplyv prostredia.
03.11.2009 - 09:36:13
00
...že ide v podstate o prírodnú rezerváciu a pokiaľ to tam nie je povolené pre prejazd bajkami, môže to niekomu vadiť...

D.Kobyla patrí to CHKO MK a teda okrem vyššie chránených maloplošných území patrí do 2.stupňa ochrany krajiny. Čo to znamená, stačí dať do vyhľadávača :)
Tu sa jedná o štandardnú lesnú cestu, ktorú si nejaký ***** zjavne privlastňuje. Ale budem tam chodiť (nie jazdiť) častejšie a možno ho/ich odfotím a zavesím sem.

Pred časom som sa bavil s jedným lesníkom ktorý nad Salesom práve odpisoval drevo. Zaujímalo ma, prečo nedajú tesne za rázcestník za Salesom na asfaltke závoru, značka zákaz vjazdu odtiaľ zmizla. Kto sem chodí vie, že niekto sa potrebuje vyviesť autom až hore k bráne alebo aspoň k studničkám a neustále vyhýbanie sa debilom, ktorí tam nemajú s tými autami čo robiť, nie je to pravé na prechádzku napr. s deťmi.
Povedal mi, že o tom vedia, ale vraj tam závora kedysi bola (neviem potvrdiť) a niekto ju zničil.

Jediné miesta na Kobyle, kde nesúhlasím s bikovaním sú žltá a modrá značka z Devína na Sandberg (nad a cez Waitov lom) priamo prechádzajú cez NPR. Sú to miesta z jedinečným prírodným prostredím a živočíchmi. Bohužiaľ množstvo stôp po pneumatikách svedčí o opaku :(

Keď tak pozerám z okna na to sneženie, v zime tadiaľ po tej diskutovanej lesnej ceste zvykla viesť aj bežkárska stopa, teda cez tie drevá asi teraz nebude.

Prílohy:

Komentár súboru: Červené plochy sú územia s vyšším stupňom ochrany
base_globus3864191251837.jpg
base_globus3864191251837.jpg 61.23 KiB thumb_up0thumb_down

03.11.2009 - 09:59:53
00
hmm po tej modrej jazdim rad ... ;-]
03.11.2009 - 10:07:29
00
To je na každého vlastnom zvážení... Tu by bola pokuta od ochranárov 100% istá.
03.11.2009 - 10:09:42
00
no idem tam len par krat do roka kedze je to velmi zarastene ... a po tej hornej mozno len raz ... vzdy ked napadne sneh
03.11.2009 - 10:10:52
00
keyboard_arrow_up