Zani: ja viem o pripade, kedy jeden taky dedo priamo zhodil bajkera na zem .. presne tam niekde v tom zjazde. Inak teraz , v case, ked su vsade zakazy a prikazy a policajti a ochranari vsetko chrania, v pripade, ze takyto clovek nieco take bude robit na tomto miesta, tak kludne nanho policiu. Je to znacena cyklocesta a nie je to turisticka cesta (az na kusocek tesne nad Snezienkou). Takze na tejto ceste maju prednostne pravo jazy cyklisti. Presne ako pise andrejko, kde su chodci prednostni, idem pomaly za nimi, a snazim sa ich nevylakat... ludi je rok od roka viac v tychto lesoch, aj bajkerov. Je to uz preludnene a nerad uz tade jazdim, ako kedysi. Ako vazny problem ale vidim ludi, ktori do lesa vodia psov. A to skoro vzdy bez kosika a bez voditka. Ale ani s kosikom ani s voditkom pes do lesa nepatri. Ale je to aj dosledok politiky mesta , kedy sa vsetko co je zelene a hybe sa, rozbagruje a nastavaju sa tam business centra. A ludia potom nemaju kam ist ...
03.11.2009 - 10:27:08
00
priznam sa, ze po modrej sem-tam jazdievam aj ja. Vyhradne ale len na zaciatku sezony, potom tam je kopec pesich. :$
03.11.2009 - 10:28:36
00
Ale ani s kosikom ani s voditkom pes do lesa nepatri.

prepac ale tato veta je fakt blbost!! :fubar:
03.11.2009 - 10:32:01
00
vela ludi je ked svieti slnko :sun: a je volny den..cez tyzden byva les ludoprazny obcas nejaky dochodca ..vyditelne to je po par skaredych dnoch a naslednom opekneni..to su hufy ludii..aj na kobyle ci karpatoch a niekedy ani zvonenie nepomaha lebo su jak stado de-biiilov kazdi ide na inu stranu potom zas prebehuju spat a stale dokola :fubar:
03.11.2009 - 10:48:50
00
prepac ale tato veta je fakt blbost!! :fubar:


No, volne pobehovat nemoze v polovnych reviroch, ktore su na Slovensku definovane skoro na celom uzemi :D
03.11.2009 - 10:50:48
00
priznam sa, ze po modrej sem-tam jazdievam aj ja. Vyhradne ale len na zaciatku sezony, potom tam je kopec pesich. :$
hmm po tej modrej jazdim rad ... ;-]

Pred veľa rokmi aj ja ale odvtedy nie, nie je to správne.
Podobne je na tom aj Klokoč- je tam ešte aj tabuľa s prečiarknutým bikom, pre toho kto nechápe písanému textu. Áno bol som tam, ale len raz a aj to vedľa biku. Prostredie Klokoča je rovnako jedinečné ako spomínaný západný svah Kobyly a jazdením sa to prostredie ničí.

Osobne to rozhorčenie a neoblúbenosť cyklistov v lesoch v okolí BA chápem. Preč sú tie časy keď sa sem chodilo oddýchnuť si a načerpať dobrú náladu. Je to len samé uhýbanie sa, predbiehanie, pre niekoho možno aj nadávanie. Preto som ako peší turista a rovnako aj mtb cyklista zatrpkol na určité lokality bratislavských lesov :( (moja chyba)
Teraz s množstvom ľudí prichádza aj množstvo problémov, ale ako tu už bolo vyššie písané, je to len o tolerancí a slušnom správaní voči sebe - čo sa nikdy nestane :)
03.11.2009 - 10:58:42
00
uz som sa preplieskal. Na Klokoci som nebol uz davnejsie (1-2 roky). Vzdy to radsej lizneme spodkom.
03.11.2009 - 11:03:27
00
"Ale ani s kosikom ani s voditkom pes do lesa nepatri. "
Lubi to už trochu preháňaš :n:
03.11.2009 - 11:28:52
00
No, volne pobehovat nemoze v polovnych reviroch, ktore su na Slovensku definovane skoro na celom uzemi :D

s voditkom to neni volne pobehovanie psa podla mna..
03.11.2009 - 11:50:01
00
pes je ZVIERA, prapôvodne žilo a "prišlo k nám" z voľnej prírody,
zamknime všetky do panelákov a bude pokoj :-)
aj deti aj turistov aj bežcov aj dôchodcov aj ...a ešte aj ...
a bude pokoj
nechce to nič viac len trošku tolerancie ... na každej strane
03.11.2009 - 11:57:28
00
Ale čo je najhoršie neprekáža to len cyklistom ale aj bežcom a peším-teda každému. Som si pripadal ako blbec, keď som musel každú chvíľu na lesnej ceste prekračovať tie drevá.

Presne tak. Na biku sa slo ovela lahsie ako peso. Ja to klasifikujem ako "obmedzovanie osobnejs slobody". A tie dreva, kmene, co si nafotil, su niektore presne tie iste, ktore tam boli aj teraz. niektore uz zlamne, ako som ich odhadzoval. :D Ale tie velke kusy tam museli naozaj navozit. Neverim, ze sa tam obdalej volne nachadzali.

K tym zdvihom: :?: Samozrejme sa to da prejst, noriskovat, ze si kvoli nejakym "inteligentom" znicim vyplet ma nelaka (ako som pisal, aj pri obchadzni lietaju male papeky, kam sa im zachce). Jednoducho to tam byt nema. :finger: (super smajlik :D )
03.11.2009 - 11:59:57
00
do vypletu je to fajn .. bolestivejsie je ked lietaju do holeni pripadne kolien
03.11.2009 - 13:05:35
00
tak ma napada a co ochrancovia prirody ? pre nich su bikery v rezervacii tiez problem hmm ??
03.11.2009 - 22:32:18
00
Vidím,že sa budem musieť opäť raz vybrať na kobylu a zjednať nápravu...
03.11.2009 - 22:52:33
00
Ja inak nechapem tych ludi, co to robia .. namakaju sa ako k* .. a nic z toho aj tak. Ale viem , ze poniektori dochodcovia mavali taki adrenalinovi sport, ze hadzalai konare do kolesa, pripadne priamo sotili cloveka na bajku .. v zime (pod Kolibou) ... nechapem to ..

jezus: tak,tak .. presne.

romanx: nieco ako sme boli v soboru pri Hviezde ? Som nechapal .. kto to tam narezal tie stromy. Ved tam je niekde aj rezervacia, lesnici to asi neboli, protizakonne to tam urcite niekto narubal.



no fuj, (to strčenie, to by som už neočakával...ak ide človek normálne bikom okolo) mám už cez 40 ....tak by sa ten "dedko" čudoval, že mu riadne vynadá chlap jak hora a nie očakávané "decko". :)
04.11.2009 - 20:39:25
00
keyboard_arrow_up