Zdravim.
Uz z mojho prispevku ste urcite usudili na co bude zamerana moja otazka.
Chcem sa Vas skusenych opytat ako trenujete laktatovy prah.
Ake intervali, kolko min, aky odpocinok medzi seriami a pod.A ake pokroky ste zaznamenali.
Mozno sa bude chciet niekto podelit o skusenosti.
Vdaka za odpovede.
17.05.2007 - 13:41:53
00
S tymto ti neporadim, ale tato tema by sa hodila skor do sekcie "O hocicom".
Asi by si sa dockal viac odpovedi.
:wink:
17.05.2007 - 21:38:46
00
to tonito: viem, pytam sa trocha prihluplo :oops: , ale skus to definovat co to vlastne je o com pises? :lol:
17.05.2007 - 21:40:50
00
Na to ti intervaly nepomôžu. Intervalmi môžeš trénovať silu, alebo rýchlosť, podľa zamerania intervalov. Potrebuješ základnú vytrvalosť a na to je je len jedno: jazdiť, jazdiť, jazdiť v aerobnom pásme a po najazdení 15-20 tisíc kilometrov zistíš, že sa ti prah posunul k vyšším pulzom.
17.05.2007 - 22:24:44
00
ty koky 15-20tis.km :shock: mam co robit...
17.05.2007 - 22:31:58
00
Na to ti intervaly nepomôžu. Intervalmi môžeš trénovať silu, alebo rýchlosť, podľa zamerania intervalov. Potrebuješ základnú vytrvalosť a na to je je len jedno: jazdiť, jazdiť, jazdiť v aerobnom pásme a po najazdení 15-20 tisíc kilometrov zistíš, že sa ti prah posunul k vyšším pulzom.

to je síce pekné a aj pravdivé, ale dosť ťažko možné v teréne.
Na rovnej ceste v pohode, ale do prudkého kopca ked ťa bike ide prevráť, šlapeš gašparka (1:1), jazyk mezdi špajlami, dosť ťažko realitovateľné.

Oblubujem technické výjazdy a stále presviečam teľa (seba) že 175-190 sa nachádza v aerobnom pásme, ale ani to telo ne a ne uveriť :roll:

max 204. :wink:
17.05.2007 - 22:54:11
00
suhlas s jokom, mam v tomto sice len teoreticke vedomosti, ale ak sa chces niekam posunut, tak podla mna jedine jazdenim na ceste...na slovensku su mozno dva riadne kopce (aspon 10km), kde sa da trenovat seriozna vytrvalost a kde sa da drzat tempo...na ceste mozes drzat tempo lahsie, v terene je to vzdy hore dole :)
18.05.2007 - 06:53:43
00
totonito:
zacnem otazkou, nieco si niekde pocul alebo fyziologii aj rozumies?
podla otazky usudzujem, ze skor to prve
ak nerozumies, tak sa porozpravaj s nejakym trenerom a este lepsie so sportovym lekarom, aby ti vysvetlil, co je vytrvalost a ake su formy a metody jej rozvoja, pripadne aby ti nieco poradil, ak netrenujes na preteky a nerobis to profesionalne a chces sa zlepsit, tak sa na anaerobny prah (pravdepodobne ten si mal namysli) vykasli, vela bicykluj presne ako povedal joko a hlavne dopraj telu tekutiny a cas na regeneraciu
to joko: na rozvoj vytrvalosti sa pouzivaju aj intervaly, okrem ineho
to bobo: kopce nie su podmienkou na rozvoj aerobnej vytrvalosti, kopce su nieco ine
18.05.2007 - 11:09:14
00
to dotm
Ta otazka ktoru som adresoval do fora nieje urcite lahky oriesok aj pre teba ako pozeram na tvoju reakciu.Ak sa niekto pyta skusenych na nieco take neznamena to ze nevie o com hovori.Kazdemu cyklistovi je jasne ze zakladna vytrvalost je najdolezitejsia a asi si pochopil ze som si kupil vcera bicykel a chcem jazdit kopce s pretekarmi:)
20000km v aerobnom pasme a az potom trenovat silu a laktatovy prah je pre rekreacneho alebo hobby pretekara dost scifi.
Tolko nenajazdim ani za rok.Ked sa budes vozit po rovinke v tepoch 140min, tak ver ze sa nebudes zlepsovat.Laktatovy prah sa trenuje v intervaloch prave preto aby si dokazal drzat tempo v kopci alebo proti vetru, aby si mal silu tocit aj tazsie prevody a aby si sa predovsetkym zlepsoval kazdym rokom.
To je ako v ktorymkolvek sporte.Ak ti vyhovuje vozit sa na bicykli tak O.K ale mozno sa najde cyklista ktory aj obcas trenuje.
Tato otazka smerovala predovsetkym tym ktory nieco vydrzia a neboja sa bolesti.Ak by cyklistika nebolela tak ver JOKO ze kazdy je cyklista.
18.05.2007 - 13:36:34
00
Tato otazka smerovala predovsetkym tym ktory nieco vydrzia a neboja sa bolesti.Ak by cyklistika nebolela tak ver JOKO ze kazdy je cyklista.

to je pekne povedané, ja používam spojenie do mrtva, alebo na zubačku :lol:
ale bolesť je tam určite, ale za tie výšlapy to určite stojí.

sorry za kultúrnu vsuvku :oops:
18.05.2007 - 13:50:29
00
Nesmrteľný a stále sa opakujúci odkaz na:

http://www.kpo.cz/

a

http://www.cyklotrenink.com/

Lepšie Ti tu asi ťažko poradíme.
18.05.2007 - 13:51:13
00
Dakujem.
18.05.2007 - 14:11:17
00
to tonito:
este raz a pomaly, ak nerozumies fyziologii, skus sa s nejakym odbornikom porozpravat, co to vlastne je, nemyslel som to v zlom, pretoze ak sa chces bavit o rozvoji vytrvalosti, tak je to nadlho a vela priestoru tu asi na to nebude, je lepsie, ked Ti to niekto vysvetli, ale ked sa Ta to dotklo, tak ok, tvoja reakcia je potom primerana, mna o tom poucovat nemusis, to uz mam za sebou a okrem toho zjavne nevies o com hovoris, skutocne to myslim v dobrom a na teba vobec neutocim, skus sa skutocne s niekym porozpravat, nech ti to vysvetli
inak laktatovy prah ani neexistuje, ked si uz taky termin spomenul
18.05.2007 - 14:21:56
00
to bobo: kopce nie su podmienkou na rozvoj aerobnej vytrvalosti, kopce su nieco ine


ja suhlasim... myslel som to skor tak, ze malokto jazdi na biku na ceste a po rovine, preto som vravel o kopcoch, bral som to z mojho pohladu, kedze mam len bike :) pre mna pripada do uvahy nahanat vytrvalost len v kopcoch, kedze po cestach moc nejazdim...
18.05.2007 - 14:45:43
00
to bobo: je mi to uz jasne, ale v terene takisto dokazes rozvijat vytrvalost, zalezi, ako jazdis, ale je to zlozita tema
18.05.2007 - 20:50:46
00
keyboard_arrow_up