cervo napísal:
"Problem" vznika s objednavkami s datumom dorucenia v buducnosti, kde sa nam podarilo zaobstarat tovar skor ako je bezne. Tie objednavky su expedovatelne, ale v poradi ich neustale predbiehaju nove objednavky, ktore maju datum dorucenia dnes / zajtra. Pre tieto objednavky je urcena tato funkcia, ktora objednavku posunie vyssie v poradi.


A nebolo by jednoduchsie tento proces zautomatizovat a teda, ked su po doskladneni vsetky polozky z objednavky "Rezervovane na sklade", tak sa jednoducho predbezny datum odoslania resetne na najblizsi mozny automaticky?
29.09.2023 - 06:55:00
00
Technicky ano, bolo by to jednoduchsie, ale v sezone by to mohlo sposobit meskanie objednavok s tovarom zo skladu. Tiez nie kazdy chce vyrazne skoresie dorucenie ako ma avizovane pri objednavke, preto je to takto "na vyziadanie".
29.09.2023 - 10:24:11
01
V maile asi je chyba, nefunguje odkaz v texte " jej pohyb môžeš sledovať na tomto odkaze" , resp. nejde kliknut, chyba tam href.
10.10.2023 - 14:47:45
00
Ahoj lto chybu sme opravili, ďakujem za upozornenie
10.10.2023 - 14:57:53
00
Len taký výkrik do tmy :) pozerám trička; tie sú rozdelené na krátky rukáv, dlhý rukáv ...; vyberiem krátky, vyberiem značku napr. Senzor ... nájdem čosi , celkom fajn, a potom otázka, a ktovie či to nemajú v aj v dlhom rukáve ? ... takže nanovo musím absolvovať celý proces, zmene druhu tovaru, zase nájsť značku, dať pánske ... Bolo by príma, sa v danej značke pri danom sortimente, krátky rukáv, prekliknúť na dlhý rukáv ...
11.10.2023 - 13:41:55
00
dees napísal:
Len taký výkrik do tmy :) pozerám trička; tie sú rozdelené na krátky rukáv, dlhý rukáv ...; vyberiem krátky, vyberiem značku napr. Senzor ... nájdem čosi , celkom fajn, a potom otázka, a ktovie či to nemajú v aj v dlhom rukáve ? ... takže nanovo musím absolvovať celý proces, zmene druhu tovaru, zase nájsť značku, dať pánske ... Bolo by príma, sa v danej značke pri danom sortimente, krátky rukáv, prekliknúť na dlhý rukáv ...


tak to je riadny vykrik do tmy ... nemaju dokopy nic poriadne otagovane(okrem znacky a nejakych kategorii co to podelia do sekcii eshopov) v zozname produktov tj ani podsekcie niektorych veci ako hlinik/karbon a este ani nemaju odporucanie s tym co nakupili pri niecom ini pouzivatelia ale maju ako tak pekne vymyslene aspon podobne produkty co mozu nasledovat cize taketo mapy suvisiacich produktov budu problem a v podstate na vacsine produktov co predavaju by robili len pomoc subdodavatelom si myslim :D a tiez celkom zaujimave ze ides si kupit kratke tricko a skoncis pri dlhom ... viem si to prikladom predstavit pri nejakej kolecii napriklad sportfulu ze kupujem total comfort kratasy a chcem aj nohavice ale tiez hlupost lebo preco si niekto chce kupit dlhe nohavice ked nevyskusal este kratke a podobne ... :D
11.10.2023 - 19:44:51
00
to mne trochu chybal filter na obdobie/sezonu napr. leto-jar/jeseň-zima ... ale ako keď ma človek čas tak si to prekliká aj preštuduje a nepotrebuje ani filter
ale toto by bolo celkom komlikovane pretože každy ten výrobok ma iny teplotny rozsah
11.10.2023 - 20:06:57
00
Pridat filter pre svetla, ktore splnaju nemecku Stvzo normu, cize neoslnuju.
11.10.2023 - 20:26:29
01
michalkrempasky si sa mi hneď vybavil z čias socializmu, vidím ťa čakajúceho medzi poslednými v rade na pivo, kričiac na zákazníka pred pultom, ktorý chce riadne dočapovať ... bež do prdele aj s tvoji dočapovaním, my sme tiež smädní, kedy prídeme na rad ? :) asi nepoznáš príbeh o chlapíkovi, ktorý prišiel kúpiť háčik na ryby a odišiel z obchodu s jachtou; aj to z dôvodu, že jeho žena mala krámy ... :) ciao
11.10.2023 - 20:34:02
00
dees napísal:
michalkrempasky si sa mi hneď vybavil z čias socializmu, vidím ťa čakajúceho medzi poslednými v rade na pivo, kričiac na zákazníka pred pultom, ktorý chce riadne dočapovať ... bež do prdele aj s tvoji dočapovaním, my sme tiež smädní, kedy prídeme na rad ? :) asi nepoznáš príbeh o chlapíkovi, ktorý prišiel kúpiť háčik na ryby a odišiel z obchodu s jachtou; aj to z dôvodu, že jeho žena mala krámy ... :) ciao


len tolko ze ked maju dajme tomu 10 000 alebo mozno aj 100 000 produktov tak to musi niekto rucne prejst a dokladne otagovat/oznackovat dalsimi vlastnostami ktore mozu pomoct upresnit nejake podobnosti a spolocne potreby spajat tieto prdukty ...
tieto data nasledne musi niekto kto vie ako sa vytvara odporucac upratat a skusit natrenovat umelu inteligneciu ktora by vedela cez nejaku hranicu podobnosti vytvorit zoznam odporucanych produktov co musi posudit clovek v kontexte nejakych suvislosti medzi produktami v cykloeshope a to je extremne tazke a treba na to dost namakaneho a skuseneho cloveka co vie aj zhodnotit ci take nieco vie tato vec vyplut z hladiska praxe tj realizovania takychto odporucacov a mal by trosku aj tusit co to sedi aj v domene tj suvislosti tychto produktov ..

cize realne keby som to ja robil osobne co som toto robil posledne na vyske dajme tomu rok tak minimalne pytam 50K v super hrubom :D :D a to vlastne tymto odporucacom ktory bude jeden z 50tich co vyrobim ti odporucim ku kratkemu tricko dlhe a dalsich 2000 ludi ked toto uvidi tak si pomyslia ze aky dement robil toto odporucanie ked mu take hluposti odporucam ku kratkym trickam dlhe napriklad pri letnych dresoch... cize tam su aj taketo problemy a to ani nehovorim este o inych sposoboch ako by to slo a vysledok by mozno nepriniesol ziaden ekonomicky benefit ... lebo vacsina takych spekulantov na taketo speci vyhladavania ktore prinesu presne 0 eur nevie robit zakladne ukony a pravdepodobne su to starsi ludia co sa im to bude zdat drahe aj tak a nevedia po anglicky zeby si to vygooglili :D :D a skonci to tak ze vycaluju nejakym sposobom vysoke prachy pre nic ... vacsine zakaznikov to odporuci somariny a keby to spravili dobre tak tebe to to dlhe tricko neodporuci aj tak a mozno by sa ani nezvysili trzby a obrat lebo zacina recesia a bude pokles predaja tak ci tak a ci ti nieco odporuci alebo nie tak to neprinesie ziadne prinosy lebo tu casto nakupia len slovaci co nevedia trafit do zahranicnych eshopov ci ? :D ja tu casto a vela nakupujem ale nebude sa tajit tym ze casto objednavam aj zo zahranicia ...

koneec koncov jadro co som napisal mozno uz davnejsie konzultovali s niekym z brandze a zhodnotili ze pre potreby eshopu staci ponuka tyzdna a nejake umelo vytvorene kategorie ku produktom tj ked kupim 11 rychlostnu kazetu tak mi da do ponuky retaz, cistenie a mazivo alebo prehadzovacku a lanka a to mozno statisticky pomohlo s nakupom ... toto je tiez extremne narocne merat lebo nikdy nevies ci clovek odisiel a ci radsej nekupil novy bicykel alebo si nekupil inde v nejakom obchode lokalnom ...
11.10.2023 - 21:17:37
00
ani som nedočítal ... nevidím do toho a ani ma to nezaujíma; dal som podnet, čo by som rád, ako zákazník, a stačí odpovedať jednou vetou ... príliš pracné ... Čo nie si vyťažený v robote ? Ja čas mám, ja som na dôchodku. Na oplátku, ak budeš chcieť poradiť s čerpadlami na vodu, môžeš sa na mňa obrátiť ... Budem sa snažiť poradiť. Ciao
11.10.2023 - 22:07:41
05
michalkrempasky Michal, stačilo by tie rukávy (či iné blízke sortimenty od jednej značky) urobiť tak, ako sa im to podarilo tu - link nižšie. Tu tričká s dlhým rukávom pichli k ďalším variantom produktu trička s krátkym rukávom. A vyriešené. Popis, ako pozerám, sa nezmenil, ani nemusel, detto, a cena sa zmenila, zobrazila sa správna k produktu s dlhým rukávom.
https://www.mtbiker.sk/shop/oblecenie-a-batohy/spodna-vrstva-a-termopradlo/kratky-rukav/sensor-merino-df-tricko-cierna_233447.html
12.10.2023 - 20:39:31
00
dees kedze si necital a nezaujima ta tak asi nevies co som chcel vysvetlit preco to nedava zmysel ale tak mas pravdu ako zakaznik si dal navrh a je to uz na nich :D a merino schvalujem lebo vy postarsi neviete co je pračka :D
13.10.2023 - 05:10:18
00
V sekcii MTB riadidla (https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/riadidla-a-rohy/mtb-riadidla) by sa vazne hodilo vlavo rozdelenie podla najdolezitejsieho parametra a to priemeru uchytenia. Viem, ze si mozem filtrovat podla "Nazov obsahuje", ale zda sa mi, ze to nie je ono :-).
16.10.2023 - 13:03:34
01
Ked uz sme pri tych filtroch. Casto zvyknem v eshopoch vyhladavat oblecenie tak, ze do vyhladavaca zadam len znacku. Uvital by som pri takomto type prezerania nejake zakladne filtre typu: muzi/zeny, vrchne/spodne, prislusenstvo - ponozky, rukavice, ciapky.
16.10.2023 - 13:46:05
01
keyboard_arrow_up