peter.merta napísal:
..... Ale človek ktorý má reálny záujem sa prísť pozrieť, tak zodvihne telefón a zavolá...

Skús to.
V tom inzeráte z odkazu nemá uvedený tel. kontakt
21.01.2021 - 13:46:55
00
Mal som inzerát na reproduktory a tiež sa mi ozval Španiel, čo pracuje v Dell-i. Prečo by musel volať? Koľko veci som tak predal, že len cez mail sme komunikovali. A možno aj kvôli jazykovej bariére sa radšej ozval správou.
21.01.2021 - 14:03:37
04
Keby mam vymenovat kazdeho, kto sa pytal ci je inzerat aktualny s realne realnym zaujmom (alebo inu otazku ktora mimochodom bola jasne uvedena) a uz sa viac neozval, tak tu zaplnim celu stranu ;-) Uplne bezna vec... To len vzdy po tyzdni vymazavam medzi odoslanymi spravami, nech mi to tam nesvieti, lebo sprava ani nebola precitana.

A mimochodom, ked tu uz pisem, tak p. Ivan V sa uz viac neozval, a tym padom neviem dokazat doverihodnost. Aj ked nemal vobec problem poslat peniaze predom... Ale pravdepodobne sa nebude jednat o translator a podvod, lebo v tom pripade byvaju "zaujemcovia" neodbytny a nie ze prestanu komunikovat. Takze som sa asi unahlil, ale zas aj vdaka tomu som zrejme vylucil podvodnika. Takze poziadam Jezus alebo kompetentnych o zmazanie toho mojho prispevku a pripadne dalsich reakcii, nech je svet krajsi a zaroven sa ospravedlnujem dotycnemu a par dalsim tuna za pripadnu ujmu ;-)
21.01.2021 - 14:04:45
02
Aj mna podviedol jeden chlap na Bazosi - dohodli sme sa, ze mi posle dewalt nabijacku a bateriu na dobierku. V pondelok to poslal, poskytol cislo zasielky a stale je to v preprave :DD Vcera to tu malo byt a stale to niekde trci, isto je to unterwasserman :D
A mozno som podvodnik ja, ze som si to este neprevzal... a dohoda bola len cez sms, kedze nerad telefonujem :)
21.01.2021 - 14:26:15
11
Ja napríklad nerád telefonujem všeobecne. Pri inzercií tiež, či už predávam alebo kupujem. Telefonický kontakt dávam až na poslednom mieste na vyžiadanie a aj to až po predošlej písomnej komunikácií. A aj tak nerád dvíham..ešte menej rád dakomu volám, na inzeráty kde nieje mail ale len tel. kontakt "volať nie sms" vôbec nereagujem :D A to nemám rečovú vadu ani nič podobné...asi mám inú vadu :lol: ale vždy to nejako išlo aj bez toho :)
randy Nepodviedol, dajako im na pošte hrabe, mne sa stalo teraz nedávno to isté, tam pri sledovaní tvojej zásielky im napíš dotaz nech to preveria lebo sa ti nechce podávať tlačivo na reklamáciu zásielky. Posielal som prilbu do partizánskeho 8.1 2021 a do 19.1 2021 vykazovala status "v preprave" nakoniec sa po dotaze 19.1 pohla na status "prevzatá na doručenie" a chvíľu na to "doručená" ..dotyčnému ju priviezol kuriér.
21.01.2021 - 20:21:26
10
mdfk Jasne ze ma nik nepodviedol. TO si len robim srandu, lebo tu tiez ludia pisu hluposti, ktore beru ako podvod. Proste to teraz poste neprimerane dlho trva. Naposledy mi postovy express kurier, ktory to mal dorucut na nasledujici den, dorucil balik az o 4 dni.
Uz mi dnes aj pisal odosielatel, ze ci to uz mam, lebo v trackingu to nevidi :P
21.01.2021 - 20:47:26
03
:D Presne tak... Peter. Merta... je to tu o komunikácií... možno získavaní osobných údajov... zneužitých "boh vie" kde... je to len apel na obozretnosť a osobná skúsenosť ohľadne mne zvláštnych profiloch... bo by som vylúčil... tie paranoidné vlhké sny, ktoré zažíva Vlastoch... :D
21.01.2021 - 22:34:39
00
jak povedal Fučo marinak taxikar, si musis vsimat, ci nie je nejaky k*k*t, alebo ci nie je postihnuty, lebo ked je to mentol... :-D
ked chcem kupit ja:
- prvy kontakt email, ked sa mi vidi komunikacia na urovni, pokracujuem dalej v emaily. Na konci vacsinou i tak pre istotu telefonujem.
- akonahle odpisuje bludy, tkz. bludar a mam o vec zaujem, volam na cislo. Pokial je len zmateny, ale dava to zmysel a odpoveda sfleku, riesim dalej len telefonicky
ked chce kupit on:
- pise email, ak je komunikacia OK, odpisujem, ked nie, odpisem len, ZAVOLAJTE MI
- ide do finale, volam ja - ak je vsetko OK odosielam.
Vacsina bludarov po slovach zavolajte mi uz neodpise. Tiez nie som z tych vyrecnych po telefone, ale casom som zistil, ze nestoji mi ani za to pisat emaily a citat tie bludy co pisu...
22.01.2021 - 09:23:30
03
misoR napísal:
Mal som inzerát na reproduktory a tiež sa mi ozval Španiel, čo pracuje v Dell-i. Prečo by musel volať? Koľko veci som tak predal, že len cez mail sme komunikovali. A možno aj kvôli jazykovej bariére sa radšej ozval správou.


Predaval som autoveci jednemu albancovi do nemecka. A ten expert mi posielal hlasove spravy v lamanej nemcine so sialenym prizvukom. A ani za boha nechcel pisat. To bolo lustenia ako u sherlocka.
22.01.2021 - 10:20:31
11
Mozno pisat nevedel :D iba vedel, co ma postlacat na mobile a spravy mu cital ten, co vedel citat :D
22.01.2021 - 12:07:17
00
žeby policajti? :lol:
22.01.2021 - 17:29:33
02
jeden nemenovaný člen tu z fóra predáva čínsky narrow wide prevodník...technika o**bu je nasledovná: kúpi na ali za cca 8 €, tu ich následne ponúka za 20-22€...aby tá cena vyzerala dôveryhodne nájde rovnaký prevodník na europskom ebay za cenu atakujúcu 20€, ten potom uvádza ako svoj zdroj, vraj tam kúpil...
mal v ponuke už tri rovnaké prevodníky od troch rôznych ebay predajcov, paradoxne vždy uvedie rovnaký nasledovný dôvod predaja: "...Obejdnal som si 32 a 30, lebo som nevedel ktory mi bude vyhovovoat. Nakoniec jazdim 32z a 30z posuvam dalej..."
ak by mal niekto záujem jeho nick poskytnem v SS...
24.01.2021 - 11:42:46
00
mozno by si ho mal otagovat - a priamo sa ho opytat aby mal moznost sa vyjadrit ( prezumpcia neviny ;) )
lebo kto to tu necita nebude vediet ...
24.01.2021 - 11:49:42
01
netagoval som ho schválne z prezumpcie neviny, on sa tu takmer určite nájde (jeho diapazon tém je široký) a vyjadrí sa sám...
24.01.2021 - 11:52:24
03
Podobne tu pravidelne predáva snímač rýchlosti a kadencie. "Mam take uz 4 kusy a tento mam na zvys." Nedarilo sa mu predať ho cca dva roky. Aj keď teda v hodnotení predajcu má viac feedback-ov na snímač kadencie. Asi nakoniec predal všetky štyri kusy :D
24.01.2021 - 12:35:50
01
keyboard_arrow_up