Je ich problem najst v standartnych velkostiach, ako aj tie specialized element 1.0. Mne to zatial vychadza na tie shimana co tu ma viac ludi
20.12.2020 - 10:38:55
00
Viking dodáva Points, tí čo aj uvex, skús napísať im, možno ich majú skladom.
20.12.2020 - 10:48:35
01
juliusv napísal:
kecinko Este minuly rok som rozmyslal nad turistickymi navlekmi na nohy (od topanky po koleno) nie koli mokrym lytkam, ale koli tomu ze ked tlacim v snehu bike tak mi do topanok zvrchu ide sneh. No nic vhodneho som nenasiel.
Pouzivam normalne turisticke navleky proti snehu z Decathlonu, a jeden par som kupil aj u Zaja. Nepotrebujes to az pod kolena, ta zvycajna dlzka okolo 25cm staci, tam vyssie sneh nedrzi ...
20.12.2020 - 13:05:37
01
Noo len tie riesenia co spominate nie su uplne vhodne na to co chcem ja :) ja rad jazdim rychlo... aj v zime jazdim v zimnych SPD tretrach. Ale ked je mokro, tak idem naschval pomalsie aby som nebol cely od blata.
Cize vlastne hladam nieco, v com budem moc aj teraz do toho driapat hlava nehlava a po vyjazde vrchnu vrstvu rovno vystriekat ok blata a zbalit aby som to nepral doma.
Aj mi je luto nicit si tak drahu funkcnu bundu (sportful fiandre), ktora je sice vodeodolna ale nasiakne od blata a ani to nejde na prve pranie vyprat.
Nemusi to oblecenie by extra teple, lebo si viem dat pod to kvalitnu spodnu vrstvu. Ide mi len o odolnost. Len ako kukam tie trailove kusky napr. od Endury, alebo od Gore, tak maju strasne nesportove strihy. Ja mam siroke ramena, a uzky pas a mam pocit, ze tie trail kusky su robene velmi rekreacne a tym padom je to strasne siroke. Na bruchu visi balon a nohavice vyzeraju skor ako keby boli urcene na Snowboard ako na bike.
Skusim si este objednat nieco od Endury v mensich cislach ako normalne nosim, ale tipujem, ze to nezapnem cez hrud a okolo pasa mi to bude volne.
Uz som dost googlil, ale este som nenarazil na nieco, v com nebudem ako ratafak plachta.
20.12.2020 - 18:16:25
00
A co tak ten spominany blatnik? Ci to je faux pas? :) Ja bez blatnika nedam ani krok ked je aspon trosku mokro a to jazdim ziletku aj fulla.
20.12.2020 - 19:37:54
00
martinzz napísal:
A co tak ten spominany blatnik? Ci to je faux pas? :) Ja bez blatnika nedam ani krok ked je aspon trosku mokro a to jazdim ziletku aj fulla.


Vpredu blatnik mam ale nie je to 100% ochrana. Blatnik mi pomoze proti tomu co odlieta od kolesa pri rotacii. Ale neochrani mi to lytka, co je najvacsi problem.

Prílohy:

19706328-36E5-4157-B49B-E5ADE5E4133B.jpeg
19706328-36E5-4157-B49B-E5ADE5E4133B.jpeg 517.19 KiB thumb_up0thumb_down

20.12.2020 - 20:50:27
00
kecinko z miestneho shopu bude asi najlepsie fungovat tato kombinacia
https://www.mtbiker.sk/shop/prislusenstvo/blatniky/mtb/rrp-proguard-max-protection-predny-blatnik-cierny.html
https://www.mtbiker.sk/shop/prislusenstvo/blatniky/mtb/sks-predny-blatnik-x-guard-pre-elektro-a-pluskove-bicykle-model-2021.html
plus nejake navleky na topanky

20.12.2020 - 21:17:43
00
Caute. Asi sa to tu uz vela krat riesilo no napriek tomu sa spytam. Teple, fakt teple rukavice kde mi v minusovych teplotach v zjazde nezmrazi ruky a budem vediet dalej normalne drzat riaditka a dokonca aj brzdit? Nieco kde mi po vybrani ruky z rukavice nebude kvapkat pot na sneh? Nieco co nema objem ako boxerske rukavice? Dik
20.12.2020 - 21:30:36
00
Bolo tu už spomenutých veľa kvalitných rukavíc. Chápem že vnímanie chladu a mrznutie prstov je individuálne, aj ZImroman to spomína v každom videu, zakrútiť prstami, rozkývať- zatočiť rukami, robím to pred zjazdom a som v pohode ak sa stane že si necítim v zjazde prst na páke zastavím zatočím rukami počkám chvíľu cítim teplo idem ďalej. Celá veda, treba si uvedomiť, brzdové páčky sú kov - vodič, preto cítiš, chlad - zamrznuté prsty, nie je to chyba rukavíc.
21.12.2020 - 05:26:31
00
Na pocit na ovela vacsi vplyv aktualna vlhkost vzduchu ako teplota ... ak je 90% ako momentalne, prsty budu omrzat aj pri +2°C, ak bude slnko a 50%, v tych istych rukaviciach bude komfortne aj pri -5°C
21.12.2020 - 08:42:26
00
Johnny80 napísal:
Bolo tu už spomenutých veľa kvalitných rukavíc. Chápem že vnímanie chladu a mrznutie prstov je individuálne, aj ZImroman to spomína v každom videu, zakrútiť prstami, rozkývať- zatočiť rukami, robím to pred zjazdom a som v pohode ak sa stane že si necítim v zjazde prst na páke zastavím zatočím rukami počkám chvíľu cítim teplo idem ďalej. Celá veda, treba si uvedomiť, brzdové páčky sú kov - vodič, preto cítiš, chlad - zamrznuté prsty, nie je to chyba rukavíc.

Paky mam karbonove takze...
21.12.2020 - 08:55:03
00
A ja plastové na graveli. ?

Je možné, že keď mi rukavice sedia presne a prsty sa dotýkajú konca rukavice budú mrznúť viac ako keby tam bolo ešte nejaké miesto?

Včera test Shimano zimných a do kopca ok, ruky sa vôbec nepotili, ale cestou dole dlhým zjazdom končeky prstov neboli vo svojej komfortnej zóne. ? Teplota okolo nuly.
21.12.2020 - 09:27:03
00
vlastoch napísal:
Na pocit na ovela vacsi vplyv aktualna vlhkost vzduchu ako teplota ... ak je 90% ako momentalne, prsty budu omrzat aj pri +2°C, ak bude slnko a 50%, v tych istych rukaviciach bude komfortne aj pri -5°C

S týmto sa stotožňujem, teploty málo nad 0 a vlhko sú asi najhoršie na pocitovy chlad. Pri tomto inverznom počasí hlavne v nižších polohách sú to prakticky každodenné podmienky.
21.12.2020 - 09:41:14
00
otuzovanie by pomohlo :-D
na prsty nedas nikdy tolko izolacie aby to stacilo a rukavice by boli este pohodlne. navyse ten na pake tym ze na nu tlaci stlaci aj izolaciu ktora vtedy nefunguje - je jedno ze je paka z karbonu. a ano ked su prsty na rukaviciach kratke a konceky ti tlacia do rukavic - znova stlacis izolaciu, horsie ti prekrvuje konceky a prsty ti mrznu. tak isto ako v tesnych trerach prsty na nohach.
vie ze niekto tu jazdi v lyziarskych rukaviciach (pouziva na zjazdy) a je spokojny :-)
starsie som mal akoby dvojvrstvove a bolo to bre riesenie. mozno by bolo dobre zobrat o cislo vacsie rukavice a do nich este jedny tenke napr. tutto nano rukavicky. mne zatial stacili shimana no cakam na seriozny mraz. -2 ci kolko bolo nebol problem. kazdopadne stale treba mysliet aj na to ze v zime sa nejazdi ako v lete a treba prisposobit aj tempo aj trasu. lebo oblecko nieje vsemocne a komfort tiez nikdy nebude ako za letneho dna.
21.12.2020 - 09:41:21
01
cisty napísal:
A ja plastové na graveli. ?

Je možné, že keď mi rukavice sedia presne a prsty sa dotýkajú konca rukavice budú mrznúť viac ako keby tam bolo ešte nejaké miesto?

Včera test Shimano zimných a do kopca ok, ruky sa vôbec nepotili, ale cestou dole dlhým zjazdom končeky prstov neboli vo svojej komfortnej zóne. ? Teplota okolo nuly.


urcite treba mat trochu miesta na vymenu tepla a izolaciu vzduchom. to mas to iste ako boty, ak ich mas na presno bude ti v nich zima. isto tam treba mat trochu volneho miesta
21.12.2020 - 10:09:44
00
keyboard_arrow_up