to su take teoreticke kecy toto ... ty sa nepotis, tak netusis o com pise ten co sa poti ... ja sa tiez potim extremne, mam same znackove veci, do 0stupnov len 2 vrstvy na sebe a domov pridem spoteny (mokre obe vrstvy) aj ked idem rege tempo na 70% max tepov ...
10.12.2020 - 16:06:34
12
Ten Sportful má vpredu softshell (tuším Softshield sa volá), vzadu na chrbte a na rukávoch je to priedušné. V tomto problém nevidím. Snažím sa neísť na doraz, minimálne včera som šiel skôr na pohodu, aby som vládal. Najväčší problém je, že na tele som mokrý. Ak som v pohybe, udržím si teplo a vlhkosť mi nevadí. Problém nastáva, ak zastavím a vychladnem alebo keď mi náhodou podfukne bundu. Šancu by som teda mohol dať ešte niečomu sietkovemu.
10.12.2020 - 16:21:45
00
MAREK-TT napísal:
Čiže skúsiť ešte tenšiu spodnú vrstvu? Ide mi hlavne o to, či má zmysel ďalej experimentovať alebo sa mám zmieriť s tým, že o moc lepšie to nebude. Doteraz som v zime nebajkoval, takže neviem to nejak objektívne posúdiť. Dík


Craft Active mam este niekde v skrini, tiez som mal s nim ten isty problem - stale mokre a zima, skus nejaku redsiu zakladnu vrstvu a az na nu nieco na odvadzanie potu
10.12.2020 - 16:26:52
00
@MAREK-TT - urcite daj sancu- skus tu sietku Brynje Super Thermo, potom podakuj Hackerovi :) Bacha na velkost, ber o cislo mensie ako normalne nosis.
10.12.2020 - 16:39:39
00
vlastoch napísal:
to su take teoreticke kecy toto ... ty sa nepotis, tak netusis o com pise ten co sa poti ... ja sa tiez potim extremne, mam same znackove veci, do 0stupnov len 2 vrstvy na sebe a domov pridem spoteny (mokre obe vrstvy) aj ked idem rege tempo na 70% max tepov ...

Tie kecy sú ale pravdivé. Potí sa každý lebo pot má v organizme nejakú funkciu. To, že niekto ide športovať a naivne verí, že sa nespotí, lebo tomu akékoľvek oblečenie nejako zabráni je úsmevné. A očakávať, že v nejakom značkovom zázraku ti bude príjemne počas pohybu aj počas pauzy je plytvanie peňazí.
10.12.2020 - 16:50:20
08
vlastoch Pokial 70% HR max povazujes za rege tak sa necuduj, ze si furt spoteny :D Pianko je takych 60% laktatoveho prahu a ne ze HRmax. Potis sa, lebo zbytocne nakladas. V zime sa treba naucit jazdit pomalym tempom. Potom bude fungovat Craft aj Decathlon.
10.12.2020 - 17:12:28
00
Oki chlapi, díki za rady. Tempo jazdy neviem presne odhadnúť, nejazdim na tepy, skôr pocitovo. Neviem teda presne povedať, čo je pianko a čo už nie. Každopádne skúsim si to viac odsledovať, prípadne skombinovať s nejakou sieťkou. Ako som už povedal, je to moja prvá zimná sezóna na bicykli, takže je to skôr o hľadaní nejakého vyhovujúceho riešenia.
10.12.2020 - 17:24:56
00
treba ratat aj s tym ze pri 0 stupnoch a vysokej relativnej vlhkosti nedokazes z oblecenia dostat velke mnozstvo potu za urcity cas tak sa sleduj a ked by si sa zacal prilis potit tak sa rozopni alebo uprav oblecenie/tempo, cim dlhsie chces byt v zime vonku tym rovnomernejsie treba ist
10.12.2020 - 17:43:21
00
MAREK-TT ak si este necital / nepozeral tak pozri imromanove rady - najnovsi clanok je tu https://www.mtbiker.sk/clanky/123868/tipy-pre-jazdenie-v-chladnejsich-podmienkach.html su tam odkazy na predchadzajuce. ja som siel pola jeho clankov ked som so zimnym jazdenim zacinal. nieje to len o obleceni. + kazdy sme iny. navyse z vlastnej skusenosti viem ze na cestu sa oblieka horsie ako na jazdu v terene.
10.12.2020 - 18:16:27
00
jachmel napísal:
vlastoch Pokial 70% HR max povazujes za rege tak sa necuduj, ze si furt spoteny :D Pianko je takych 60% laktatoveho prahu a ne ze HRmax. Potis sa, lebo zbytocne nakladas. V zime sa treba naucit jazdit pomalym tempom. Potom bude fungovat Craft aj Decathlon.


s tym "nakladanim" pri 70% z max si pobavil :D
ok, myslel som Z2, co je podla imromana od 68 do 83% z LTHR co je v priemere tych 70% z max ;)
10.12.2020 - 18:27:46
00
Napisal si 70% max z coho som usudil, ze myslis HRmax.
10.12.2020 - 18:35:47
00
Gusto0 napísal:
MAREK-TT ak si este necital / nepozeral tak pozri imromanove rady - najnovsi clanok je tu https://www.mtbiker.sk/clanky/123868/tipy-pre-jazdenie-v-chladnejsich-podmienkach.html su tam odkazy na predchadzajuce. ja som siel pola jeho clankov ked som so zimnym jazdenim zacinal. nieje to len o obleceni. + kazdy sme iny. navyse z vlastnej skusenosti viem ze na cestu sa oblieka horsie ako na jazdu v terene.


Jj, čítal som všetky alebo skoro všetky články a dosť mi to pomohlo. Len stále to nie je celkom ono, niekde robím chybu. Preto som aj sem napísal, že niekto má možno upozorní na nejakú vec, ktorú si neuvedomujem alebo ju prehliadam. No nič, budem jazdiť a skúšať.
10.12.2020 - 18:36:38
00
jachmel napísal:
Napisal si 70% max z coho som usudil, ze myslis HRmax.

ach jaj ... zas nechytajme sa za slovicka, teda perccenta ...
tych 70% som myslel z HRmax ...
ak je Z2 cca 68-83% z LTHR, a u imromana bolo LTHR 185 a HRmax 204, tak mi to vychadza ze LTHR je cca 90% HR max
takze tych 68-83% LTHR = 62-75% HRmax ... odtial cca priemernych 70% HRmax pre "rege" Z2 ;)
10.12.2020 - 19:01:04
00
MAREK-TT Ako ti uz napisali viaceri, tiez odporucam sietku na toto obdobie.

Mam aj Craft Active Extreme aj Brynje Super Thermo, potim sa vela. Odvod potu od tela sietkou je uplne o inom.
10.12.2020 - 19:22:50
00
fixska napísal:
Tie kecy sú ale pravdivé. Potí sa každý lebo pot má v organizme nejakú funkciu. To, že niekto ide športovať a naivne verí, že sa nespotí, lebo tomu akékoľvek oblečenie nejako zabráni je úsmevné. A očakávať, že v nejakom značkovom zázraku ti bude príjemne počas pohybu aj počas pauzy je plytvanie peňazí.

nic z toho co si si domyslela som nenapisal
10.12.2020 - 19:25:47
00
keyboard_arrow_up