Podľa mňa hej. M je mi dlhšie ako potrebujem.
09.12.2020 - 19:28:43
00
Nechapem co je taky problem s velkostami, sak mne by malo byt mko normalne. Potom co mensi a chudsi cyklisti/sportovci :/
09.12.2020 - 19:49:44
00
A úplne top je, že od jedného výrobcu potrebuješ S a od druhého XL...
09.12.2020 - 20:01:05
05
Väčšia sranda je keď ti od toho istého výrobcu jeden rok sedí Sko a 3 roky na to už potrebuješ Lko...
09.12.2020 - 20:38:26
06
volodaj napísal:
A úplne top je, že od jedného výrobcu potrebuješ S a od druhého XL...

nie nie - uplne top je ked mas od jedneho vyrobcu handry od S po XL :lol:
09.12.2020 - 21:11:00
02
dnes kratky vyjazd na cestaku po zotmeni, mierny vietor a 7-8°C
Spodna vrstva brynje super thermo s kratkym rukavom, na to fleecova mikina Kilpi kupena za 11€ a tato tenucka bunda Kilpi kupena za 45€. Bunda ma z vnutornej strany rukavov a pod pazuchami priedusny material a v zjazdoch som trochu citil, ako mi tadial podfukuje, ale bolo relativne teplo, takze mi to nevadilo. Ked som sa doma vyzliekol, brynje bolo suche, ako keby som ho vytiahol zo skrine a takisto aj vnutorna strana mikiny. Vonkajsia strana mikiny a bunda z vnutra boli vlhke, cize odvod vlhkosti od tela fungoval na 100%.
09.12.2020 - 21:39:07
00
Ja dnes brynje a perfetto long, cestak, mierny dazdik, zima mi nebola
09.12.2020 - 21:46:48
00
Flisová bunda na bike? ??
09.12.2020 - 23:15:25
00
Flisova mikina ako teplejsia druha vrstva, kedze bunda nebola zimna, ale len tenka, vetruodolna. Fungovalo to skvele.
10.12.2020 - 08:24:19
00
Chalani, poraďte. Stále nedokážem optimálne vybrať spodnú vrstvu. Najskôr som si dával funkčné tričko s krátkym rukávom, čo nosievam v lete namiesto dresu a na to bundu (Sportful Rythmo). Vždy som sa v tom dopotil, tak som si objednal Craft Active Extreme, ktoré by malo výborne sedieť na tele a malo by skvele odvádzať pot. Včera som s ním bol prvýkrát vonku, teplota okolo 7°C. Spravil som 40 km po meste vo svižnejšom tempe, potreboval som sa ísť len vyvetrať. Kým som v pohybe, je všetko OK. Akonáhle si dám chvíľu pauzu, trocha vychladnem a znova sa rozbehnem, tak mi je celkom zima. Keď som sa doma vyzliekol, bol som spotený tak isto, ako predtým, nevšimol som si takmer žiadny rozdiel. Je pravda, že sa dosť potím, ale nie som asi jediný. Akú spodnú vrstvu by ste odporučili? Dosť ľudí tu jazdí Brynje, je rozdiel v porovnaní s inými značkami tak veľký?
10.12.2020 - 14:31:20
00
MAREK-TT asi by som tu spodnu vrstvu vymenil za Scampolo CRAFT Mesh Superlight tielko alebo nieco podobne sietovane. Ta tvoja kombinacia mi pride na 7 stupnov trochu moc :)

Napriklad na taky beh som si oblubil bundu (karpos lavaredo) + tielko craft (tensie) alebo altura (trosku hrubsie) a celenka na hlavu. Potom uz len regulovat zipsom podla toho ako moc mi je teplo.

A kazdopadne by ti mala byt trochu zima hned ked vydes von.
Necakal by som ale zazraky ze pocas zimnej bajkovacky si hodim interval 20 minut a domov pridem suchy :D
10.12.2020 - 14:36:19
00
v porovnani s brynje je rozdiel citelny
10.12.2020 - 14:58:42
00
Čiže skúsiť ešte tenšiu spodnú vrstvu? Ide mi hlavne o to, či má zmysel ďalej experimentovať alebo sa mám zmieriť s tým, že o moc lepšie to nebude. Doteraz som v zime nebajkoval, takže neviem to nejak objektívne posúdiť. Dík
10.12.2020 - 15:50:36
00
Tam nejde až tak o rozdiel Brynje vs. iné značky ale hlavne o to, že to je sieťka vs. látka. Oveľa lepšie transportuje pot od tela a izoluje ťa od vlhkej strednej vrstvy takže necítiš zimu. Používam sieťkové tričko nejakej inej značky a tiež to funguje bezproblémovo.
10.12.2020 - 15:57:21
02
v zime musis ostat suchy (co najviac) - oblecenie je jedna vec. lenze ak sa moc potis - bud si moc naobliekany alebo tomu moc nakladas a to oblecko to nestiha vetrat. predpokladam ze ten sportful rythm nieje ziadna igelitka). do kopca sa treba rozopinat, dolu kopcom zapinat. na rovine tiez rozopinam podla potreby. prestavky co najkratsie. ak je v plane dlhsia prestavka treba batoh (alebo fukerku/vestu do dresu) a nieco don prihodit navrch co sa po zahriati rychlo vyzlecie a pokracuje sa dalej)
ked je uz okolo 0 ja mam najsradsej 3 vrstvy - brynje odvedie pot do druhej - nieco cesane alebo merino a navrch neprefuk co ale dycha (gore windstopper) - brynje je sietovina cize nemas na kozi nalepenu mokru latku ktora po vychladnuti chladi. stredna vrstva je mokra a postupne schne lebo gore wind dycha - navyse nepusti stuheny vzduch dnu a tym sa spodne vrtvy neochladia tak rychlo a nechladia.
10.12.2020 - 16:00:20
01
keyboard_arrow_up