Gusto0 napísal:
kks ze teply sveter pod bundu :lol: to je akoby si si dal prsiplast a na to sveter :-D "bundy" tohto typu praveze musia byt na vrchu - je to len tenka vrchna ochrana pred vetrom ktora navyse dokaze prepustit vela vody von a tym ta udrzuje v pohodli. dat na to akukolvek inu vrstvu, zabijes jej vlastnosti = vyhodene peniaze. a pritom castelli ma na svojich strankach tak krasne popisy ku kazdemu kusku oblecenia.
doporucujem nastudovat si vrstvenie - kam aka vrstva patri.


Jasné, že popisy si čítam a viem, že sa jedná o vrchnú vrstvu len som s trochou nadsázky dal svoje zmiešané pocity vzhľadom k mojim doterajším stereotypom v obliekaní :)
25.01.2023 - 13:41:30
10
Ja nosím čo mám - prvá vrstva merino, druhá zateplený cyklodres z Decathlonu, tretia stará MTB cyklobunda od Endury asi z goratexu. Nechodím rýchlejšie ako 30km/h, ale pri Dunaji niekedy aj tak dosť fúka. Aktuálne býva teplota v rozsahu 0-5, nemám pocit, že by mi bola zima ani extrémne teplo, ale ten odvod potu ma zaujal....

Má pre mňa zmysel dať si ako prvú vrstvu nejaké sieťované tričko napr Brynje? A keď, tak ktorú verziu?
25.01.2023 - 15:51:40
01
rodo to Brynje super thermo je najlepsia spodna vrstva.
25.01.2023 - 16:05:06
04
volodaj napísal:
A pouvažuj, či budeš odopínať tie rukávy. Ja som reálne na Phantom-ke dal dolu asi 2x za dve sezóny :D

Vladi mam dve a ani raz
25.01.2023 - 18:48:13
01
dpetrovic napísal:
rodo to Brynje super thermo je najlepsia spodna vrstva.


Tak, tak, pravdu mas

Ekoi este caka na test, tak uvidime ci nahodou nezvitazi ;)
25.01.2023 - 23:28:21
00
To nemozes porovnavat. Tie sa skvelo doplnaju. Ekoi dam na Brynje, ak je pod nulou. Nad nulou staci Ekoi. V teplejsom pocasi zas staci len Brynje.
25.01.2023 - 23:46:33
01
Tých možností kombinácii pri vrstvení je obrovské množstvo. Ja dávam na Brynje merino od Isadore, ale bundu potom tiež od Isadore bez membrány.
26.01.2023 - 07:17:18
00
velwoo napísal:
Uz som objednal aj M, ked dojde, vyskusam obe naraz a uvidim. Aj tu na fore som cital pred kupou, ze treba po novom kupovat podla ich tabuliek, co by bolo pre mna pre moju vysku XL, ini zas pisali opak, tazko povedat. XL bolo na ramenach volne. To Lko mi je fakt dobre, ale ked ma byt M viac napasovane a nebude kratke, tak radsej to. Oni Mko oznacuju velkost 50, sako mi 50ka sedi jak uliata, tak ste sa asi aj trafili. Dam vediet, ked dojde. Keby to nebolo sietovane a nevyzeralo na cloveku jak z nejakeho filmu pre dospelych, aj bych sa odfotil na porovnanie :D Tym som nechcel nikoho urazit

Došlo aj M. No a teraz bábo raď. M je citeľne kratšie, keď dvihnem ruky, vybehne až na pupok, to sa mi pri L nedeje. Ale zas koľkokrát dvíham ruky nad hlavu pri bajkovaní, nepretekám a ani nevyhrávam :D M je tesnejšie. Ale ani L nemám voľné a je dlhšie. Viacerí píšete, že sa ešte roztiahne. Tak si asi nechám M?
26.01.2023 - 08:00:55
00
ja by som isiel do M
26.01.2023 - 08:06:12
01
v utorok večerný bike od 18:30 na cca hodinu, teplota okolo 0, trochu fúkalo, lokalita Pezinok ... mal som na sebe Castelli Alpha RoS 2 a pod tým Brinje a úplný teplotný komfort. na nohách som mal také zimné gate od isadore, tiež v pohode, len si pod to dávam dve vrsty klimatex trenky a este jedni trenky s gore vrstvou nad vtakom, lebo som extremne citlivy na mocove cesty a tiež sa dalo. ... tá Alpha RoS je upgrade oproti Perffetto, to dávam keď je okolo 6 - 10 a tiež len s Brinje super thermo
26.01.2023 - 08:44:25
03
velwoo
úplne presne rovnakú situáciu som riešil aj ja :)..to M sa mi ale zdalo veľmi krátke (ty si ešte o kúsok vyšší ako ja) a to vybiehanie nad pupok ma štvalo, navyše ma aj sťahovalo okolo krku..tak nakoniec som si nechal L
26.01.2023 - 08:57:44
11
Ja mám L, vyšlo podľa tabuliek (181/83). Určite by som obliekol aj Mko, ale nepotrebujem byť napasovaný ako vianočná šunka. Craft rolák, ktorý bežne nosím na tele naň bez problémov oblečiem.
26.01.2023 - 11:03:31
10
PeterK2 Totožná situácia. Ale nechám si asi M, jednak chcem trocha z brucha dole, dvojak sa materiál používaním trochu natiahne a trojak aj keď sa vyhŕňa, pri jazdení bude zapravené a snáď sa vyhŕňať nebude. Podstata je asi čo najviac napasované na tele a M to spĺňa viac ako L. Ty ľutuješ Lko, ja budem Mko :D
26.01.2023 - 13:45:02
00
a mate s vypchavkami alebo bez? s vypchavkami je oooooovela dlhsie ako bez :)
mam oboje. oboje M 180/85+- bez vypchavok je to tak pod pupok, s vypchavkami to mam az pod ritou :)
26.01.2023 - 14:23:20
00
scarinko
máme s vypchávkami. Ale ty máš asi ešte staršie číslovanie, zjavne to zmenili, viď dôkaz: čierne je novšie, veľkosť M rovnaká

Prílohy:

br.jpg
br.jpg 239.33 KiB thumb_up0thumb_down

26.01.2023 - 14:57:50
00
keyboard_arrow_up