MisoM od cca 11 stránky prelúskaj vlákno.
Cez https://maca88.github.io/SmartBikeLights/ si vieš podľa modelu Garmin cyklo počítača naklikať vlastne režimy (je okolo toho troška bádania...😁).
Ja som si spravil pre Edge 1030 cez deň off a po detekovani auta silné blikanie a po zotmení (podľa času východu/západu slnka v Garmine) myslím pulzovanie + silné blikanie. Plus spomalenie = brzdenie = blikanie.
14.09.2022 - 23:31:04
10
Tuším, že tieto nastavenia sa dajú robiť iba od GE830 vyššie.
14.09.2022 - 23:33:41
00
MisoM napísal:
Hej to mas pravdu, ak pojde 120 🙂

Ok, len hladam info o tom ako to funguje, tych 16 hod co pisu max ked je len radar je relativne aj dost ale aj malo ked ides dlhsiu trasu. Ale zase hej v niecom masmpravdu. Ked aj bude blikat stale tak spotreba bude mensia.

Ale nevies povedat len pre info, ak by som zapol len radar, ci bude blikat ked sa niekto bude približovať?


MisoM Jazdim ultra a vacsinou s radarom a tych 12hod to vydrzi vzdy a viac nie je treba a to z jednoducheho dovodu. Ak sa bavim o naozaj nocnych vyjazdoch tak tam Variu nepotrebujem pretoze jednak je malo aut, rovnako na teba davaju mega pozor (ovela viac ako cez den), tiez je ta mega vidno aj s hocijakou inou blikackou ktoru vzdy vozis na tak dlhe vyjazdy (min ako back up) a tiez auta vies ze prichadzaju lebo ta osvetluju a pocujes ich lebo je vacsinou ticho a menej fuka. A teda z toho vypvyva ze v noci radar zoberiem a za 3-4 hod nabijem cez mobil alebo powerbank a rano zasa nasadim. Cize 12 max 15 hod je uplne dostacujucich a dokazem s nim jazdit aj viacdnenne preteky.
15.09.2022 - 00:02:51
01
MisoM napísal:
Caute, chcel by som sa opýtať jednu vec. Ak mam garmin varia zapnutý len ako radar, teda nesvieti, ak sa priblizuje auto, tak sa radar rozblika? Pytam sa preto, lebo zvazujem jeho kupu a cez den ked je dost svetla, ak by som ho nechal leb zapnutý ako radar ci bude vlikat ak sa ku mne blíži nejake auto.

Vdaka za info ?


Nenapísal si, aké GPS zariadenie máš. Pretože nie každé zariadenie "otvára" všetky nastavenia radaru. Napr ja mám hodinky Fenix 6 a Edge 530 a sú tam rozdiely. Hodinky neumožňujú podrobnejšie nastavenie tak ako Edge.
15.09.2022 - 07:11:16
00
cripo napísal:
Nenapísal si, aké GPS zariadenie máš. Pretože nie každé zariadenie "otvára" všetky nastavenia radaru. Napr ja mám hodinky Fenix 6 a Edge 530 a sú tam rozdiely. Hodinky neumožňujú podrobnejšie nastavenie tak ako Edge.


Sorry, hej nepisal som ake mam zariadenie, lebo som nemyslel, ze ej to podstatne.
Mam Garmin Edge 530
15.09.2022 - 08:42:38
00
V 530 to čo chceš podľa všetkého nejde nastaviť. Možno s nejakou appkou by sa dalo. Skús pohľadať.
15.09.2022 - 16:11:54
00
MisoM Cez appku Smart Bike Lights nastavis vsetko to, co potrebujes. To aky mas cyklopocitac potom len urcuje, ako lahko/komplikovane si vies potom tie rezimy ovladat. Na 530tke to je take nie uplne jednoduche, kedze nema dotykovy displej, preto som si vytvoril taky konfig, ze nemusim nikdy nic riesit a funguje to vsetko automaticky. Tzn. radar sa rozblika, len ked detekuje auto, vecer po zapade slnka sa zapne stale svietenie, a pocas brzdenia sa rozsvieti taktiez. Zapina sa automaticky pri starte aktivity a pri vypnuti pocitaca sa radar/svetlo da do stand-by rezimu.
15.09.2022 - 18:41:11
00
MisoM Cez appku Smart Bike Lights nastavis vsetko to, co potrebujes. To aky mas cyklopocitac potom len urcuje, ako lahko/komplikovane si vies potom tie rezimy ovladat. Na 530tke to je take nie uplne jednoduche, kedze nema dotykovy displej, preto som si vytvoril taky konfig, ze nemusim nikdy nic riesit a funguje to vsetko automaticky. Tzn. radar sa rozblika, len ked detekuje auto, vecer po zapade slnka sa zapne stale svietenie, a pocas brzdenia sa rozsvieti taktiez. Zapina sa automaticky pri starte aktivity a pri vypnuti pocitaca sa radar/svetlo da do stand-by rezimu.


Kr1v1
Oki, to co pises vypada super. Tak zatial 5en radar nemam len zistujem trochu okolo toho ci by to vedelo fungovat tak ako si predstavujem. To co pises vypada ze by to tak islo, aj ked neviem este ako to spravit ? ale tak nejako by som to snad poriesil ked si sem napisal snad vsetko co ku tomu treba. Diki moc.

Este som zvazoval aj podobný radar, Magene L508 co je nieco lacnejsi ale zrejme aj tam by to nefungovalo uplne tak ako si popisal ze si spravil cez config. Ten zase ani neviem ci by šiel konfigurovať ?
15.09.2022 - 19:23:41
00
Tata1955 napísal:
Tuším, že tieto nastavenia sa dajú robiť iba od GE830 vyššie.

Ide to aj pre GE 530 cez tú appku Smart Bike Lights. Ja som na to našiel návod v tomto fóre.
17.09.2022 - 09:47:57
10
Nevie niekto poradiť, či je možné upraviť garmin varia 716 (516) tak aby tam bol aj režim blikania?
25.09.2022 - 21:45:15
00
Skusil by som tu appku ale ruku do ohna za to nedam...tipujem ze este len zvazujes kupu a pytas sa radsej vopred takze moja odpoved je pre teba bezpredmetna a potrebujes skor realne skusenosti uzivatelov
25.09.2022 - 22:11:25
00
Zaujimava IQ App. Kde a akou rychlostou vas predbehlo auto. Vsetko zaznamenava radar.

thumb_up0thumb_down
30.09.2022 - 08:51:01
00
Konecne som sa odhodlal kupit Variu radar. Chcem sa opytat, vidim na predchadzajucich stranach, ze radar treba pripojit ako svetlo, dobre hovorim? Cize nie ako radar ale ako svetlo? Je to lepsie?
30.09.2022 - 10:18:37
00
Tiez som kupil pred par dnami Varia radar, pravdu poviem ze uz neviem ako som ho dal vyhladavat ked som ho paroval, mam tusenie ze som to hladal preve ako radar. Vsetko funguje ale bez problemov. Pridalo to paralelne aj radar aj svetelnu supravu.

Na dostavenie podla seba som pouzil spominany smartBikeLight a sice trochu som sa s tym dlhsie pobavil aby ro islo ale nakoniec sa to podarilo a funguje ako ma
30.09.2022 - 10:45:45
01
ano, ako radar, potom je tam vacsie mnozstvo nastavenii.
30.09.2022 - 11:21:02
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Cyklopočítače a GPS)
keyboard_arrow_up