Rada od skúsenejších...mám v merku Garmin Instinct a Suunto 5...i po xy času strávených čítaním recenzí, testov či diskusií neviem, ktoré z nich za predpokladu rovnakej ceny sú lepšie (ak sa to dá povedať, že lepšie). Hodinky chcem primárne na tracking výjazdov na bicykli, a turistiku...obe majú v sebe navigáciu i keď bez mapových podkladov, čo nemajú Coros Pace 2, po ktorých som pozeral tiež...a tak vypadli z rozhodovania.
(Niekde som čítal, že Pace 2 pri zapnutom trackingu nedávajú notifikácie - čo sa mi zdá ako blbosť...či? Veď práve vtedy tie notifikácie chcem...)
Tak pls poraďte zo skúseností.
Vďaka
01.01.2021 - 22:31:29
00
Zamnio napísal:
Rada od skúsenejších...mám v merku Garmin Instinct a Suunto 5...i po xy času strávených čítaním recenzí, testov či diskusií neviem, ktoré z nich za predpokladu rovnakej ceny sú lepšie (ak sa to dá povedať, že lepšie). Hodinky chcem primárne na tracking výjazdov na bicykli, a turistiku...obe majú v sebe navigáciu i keď bez mapových podkladov, čo nemajú Coros Pace 2, po ktorých som pozeral tiež...a tak vypadli z rozhodovania.
(Niekde som čítal, že Pace 2 pri zapnutom trackingu nedávajú notifikácie - čo sa mi zdá ako blbosť...či? Veď práve vtedy tie notifikácie chcem...)
Tak pls poraďte zo skúseností.
Vďaka


S Pace 2 Ti poradiť neviem, ale u Apex sú notifikácie voliteľné. Tuším cca 50 € je medzi nimi rozdiel a mal by si aj navigáciu.
01.01.2021 - 22:50:31
00
Rada od skúsenejších...mám v merku Garmin Instinct a Suunto 5...i po xy času strávených čítaním recenzí, testov či diskusií neviem, ktoré z nich za predpokladu rovnakej ceny sú lepšie (ak sa to dá povedať, že lepšie). Hodinky chcem primárne na tracking výjazdov na bicykli, a turistiku...obe majú v sebe navigáciu i keď bez mapových podkladov, čo nemajú Coros Pace 2, po ktorých som pozeral tiež...a tak vypadli z rozhodovania.
(Niekde som čítal, že Pace 2 pri zapnutom trackingu nedávajú notifikácie - čo sa mi zdá ako blbosť...či? Veď práve vtedy tie notifikácie chcem...)
Tak pls poraďte zo skúseností.
Vďaka


Suunto 5 majú oproti Instinctom farebný displej, na druhej strane nemajú barometer. výdrž zhruba rovnaká, najväčší rozdiel robí aplikácia v mobile, so Suunto sú podľa recenzií dosť problémy, Garmin Connect je naopak výborná. ber Instincty
01.01.2021 - 22:52:32
03
Marli dakujem za odkaz.... bohuzial mi to ale nejde, pretoze sa to snazi pripojit k staremu servru ktory uz tento ,,format´´ nepodporuje... a mne ta moja FT60 inak ani nefungovala, vzdy poslala data rovna na polar server....
budem fungovat proste iba offline.... aj tak dik ;)
02.01.2021 - 21:44:19
00
Ja mam Apexy asi mesiac a na bike a multisport by som siel urcite do niecoho ineho. Su to bezecke hodinky a i to minimum featur je tomu podriadenych. Napriklad hike aktivitu to pocita ako beh v statistikach, dokonca mi pridalo bezecky badge po hike aktivite. Niektore metriky ohladom fitnessu/staminy sa menia len po behu a hiku. K tomu 100h gps zaznam funguje tiez len pri behu a hiku a je mozne zadat len jedny tepove zony globalne.
02.01.2021 - 23:19:58
01
Ak vam po 1.1 nefunguje korektne navigacia, tu je vysvetlenie.

https://www.dcrainmaker.com/2021/01/gps-accuracy-impacting-devices.html
03.01.2021 - 08:12:10
00
U mňa všetko v poriadku - som asi nejako tušil, že si mám na novoročnú turistiku zobrať Garmin-a (vívoActive HR, takže ešte pred Sony) a nie Amazfit Pace (jedné z prvých hodiniek so Sony čipsetom). :-)
03.01.2021 - 08:26:14
00
Rumakk napísal:
Marli dakujem za odkaz.... bohuzial mi to ale nejde, pretoze sa to snazi pripojit k staremu servru ktory uz tento ,,format´´ nepodporuje... a mne ta moja FT60 inak ani nefungovala, vzdy poslala data rovna na polar server....
budem fungovat proste iba offline.... aj tak dik ;)


Rumakk nz, jasne ze upload na (zruseny) server nejde,
je to pouzitelne LEN A PRAVE na stiahnutie suborov na lokalne PC.
Postup: je treba right click na ikone Polar WebSync v taskbare a vybrat "Training Computer"

ale ano, neviem nic o FT60... pre RCX5 funguje OK na stiahnutie

ak treba, napis SS, dohodneme
03.01.2021 - 08:30:52
10
mikhail napísal:
Ak vam po 1.1 nefunguje korektne navigacia, tu je vysvetlenie.

https://www.dcrainmaker.com/2021/01/gps-accuracy-impacting-devices.html

Uz bol update. Uz to vyriesili. Staci synchronizovat hodinky aj cez appku. Sa mi zobrazuje CPE info: Current.
03.01.2021 - 08:38:09
00
Pozerám, že Xiaomi má nové hodinky (už to ani nestíham sledovať, pomaly každý deň majú niečo nové) a musím povedať, že dizajnovo ma hodne zaujali:
Xiaomi Mi Watch global! - Full walkthrough review [xiaomify]
https://www.youtube.com/watch?v=jxBq7i8PFqs
03.01.2021 - 10:00:03
00
Marli takze pre FT60 to nepojde.... vypisuje:
Training computer dialog does not support FT60.
Training computer dialog is available only with certain training computers.

... takze jedine iba ,,offline´´... nevadi, aspon som skusil.... kazdopadne dik...
a teraz mam FlowLink na darovanie :D
03.01.2021 - 18:06:35
00
Ahojte,
pokukujem po nových hodinkách, lebo už ma nebavia tie nepresne záznamy z xiaomi amazfit GTS.
Zatiaľ sa len rozhodujem medzi Garmin vivoactive 4 alebo Garmin instinct. Hľadám niečo do 250€
Chcem to hlavne na bicykle, turistiku, fitko, inline, sem tam beh a vonkajšie plávanie.
Chcel som niečo, čo ukazuje trochu presnejšiu nadmorskú výšku, ale, keď pozerám tie recenzie tak neviem.
Vedeli by sete mi poslať niekto obrázok zo záznamu z týchto dvoch typov ako to zazanamenava trasu?
Dnes som podľa tych mojich preletel cez kanál :D

Prílohy:

strava.PNG
strava.PNG 58.57 KiB thumb_up0thumb_down

04.01.2021 - 14:03:38
00
Vie mi niekto vysvetliť prečo cyklopocitac garmin chytí GPS signál za 10 sekúnd hneď pri dome a hodinky garmin za minútu a to musím byť min 20m od nejakej budovy?
05.01.2021 - 15:21:44
00
lebo maju zastaralý GPS modul s menšou citlivosťou
05.01.2021 - 18:01:16
00
Ja mám 6x a nastavené GPS + Galileo no hodinky chytia signál okamžite.
05.01.2021 - 18:03:09
00
keyboard_arrow_up