Žeby to bolo teplom tela?
11.11.2015 - 09:20:45
00
ufff..v tejto časti sezony jazdit intervaly?
11.11.2015 - 10:04:24
00
Tempo jazdím aj ja....vsak, ako sa zlepšiť, budem 4 mesiace slapat základnú vytrvalost? U mna neúčinné..
11.11.2015 - 10:17:50
01
stax: zda sa mi to alebo zase si napisal len prazdne vety bez informacii?
zrazu si treba uvedomit ze to nie je len o jednej veci? ved to som ti tu ukazal ze ma na TF vplyv dalsich X veci.
co by som mal podla teba v tom poslednom intervale ist ako? tak aby mi nestupal HR na nejaku hranicu? vysledok by bol ze by som trenoval len potial pokial vladzem so srdcom. aj to je pristup k treningu ale ja si myslim ze neefektivny lebo potrebujem trenovat aj nohy :)
11.11.2015 - 16:01:28
00
http://www.powerpodsports.com/ co hovorite na taketo meranie vykonu, hm?
12.11.2015 - 08:53:19
01
vyzera to zaujimavo, som zvedavy, kedy budu prve kusky:)
12.11.2015 - 09:07:33
00
a hlavne tam je dobra cena, ked to bude spolahlive hned to kupujem :)
12.11.2015 - 09:14:58
01
klasicky projekt ktory zozbiera prachy od ludi, zakladatel pojde na dovolenku alebos i postavi dom a nic z toho nebude. je to bohapusty akcelerometer ktory mas aj v telefone a z toho ti to bude nejakou bulharskou konstantou odhadovat vykon.
to si zrovna mozes merat vykon podla TF :)))
vykon=sila*draha*cas takze meranie akcelerometrom je blbost aj keby bol hocijaky citlivy. ved to chce merat rychlost vetra cez ten predny prieduch tak ked budes mat bocny tak ti namera nulu
12.11.2015 - 12:52:03
02
Hosť napísal:
... a ano toto je diskusia typu ... camel vs flaska ....

Tu nie je o čom diskutovať, je to úplne jasné... Batôžkári camel, cyklisti bidon!
13.11.2015 - 22:17:38
02
theruck napísal:
tu vam ukazem dnesny trening. 5x5+5 min intervaly v intenzite 80-90% FTP (CP30) + <60% FTP
ako vidite tak HR (TF) ma dost pozvolnu odozvu a polovicu intervalu sa dostavam na nejaku uroven HR
v poslednom intervale som isiel dokonca priemerne najnizssi vykon pricom HR som mal priemerne o 8 BPM vyssiu ako v prvom intervale.
a teraz si zastancovia TF treningu predstavte ako by ten trening vyzeral keby som sa riadil podla TF. pre info moj LT je pri 152 BPM a dnes som to mal namerane cez 156 a normalne som pri tom stihal este rozpravat takze podla TF som bol uz davno niekde v anaerobnej zone zatial co podla RPE (pocitu) aj podla Power metra to bolo ok.
kto nevyskusa neuveri :)


V poslednom intervale si mal preto vyššiu srdcovú frekvenciu aj pri nižšom výkone, pretože telo už bolo viac vyčerpané, ako pri prvom intervale, taktiež si mal aj hustejšiu krv, keďže si počas tréningu stratil potením vodu, ďalej viac kyseliny mliečnej a preto srdce pri rovnakej, resp. nižšej záťaži bolo nútené pumpovať rýchlejšie. Práve preto sa treba riadiť podľa srdcovej frekvencie- to ti dá najskôr vedieť, že buď zvoľni, pridaj, atď.
19.11.2015 - 13:37:03
01
FEDERER napísal:
Tempo jazdím aj ja....vsak, ako sa zlepšiť, budem 4 mesiace slapat základnú vytrvalost? U mna neúčinné..

Niekedy treba šľapať aj tú základnú vytrvalosť a práve teraz je na to vhodné obdobie. Hlavne od nej sa odvíja celková výkonnosť a pokrok. Keď nemáš dobrý základ, nebudeš mať dobrú ani intenzitu. Iné procesy sa udejú v tele pri tréningu základnej vytrvalosti, iné pri tempovej vytrvalosti a iné zase pri vytrvalosti v rýchlosti. Tak ako motor sa musí zabehnúť, aby si mohol dupať na podlahu, tak je to aj s ľudským telom, len človek musí zabehávať každý rok :).
19.11.2015 - 13:41:56
00
Áno, ale tiež si myslím, že aj v tomto období nie je na škodu mať aspon raz do týždňa intervalový tréning, aby si človek úplne neodvykol. A vo všeobecnosti to nemusí byť len na biku (jasné, keď niekto jazdí 5 dní v týždni tak kľudne na biku...). Veď aj taký futball, hokej a podobné aktivity sú dostatočne intenzívne.
19.11.2015 - 13:46:45
00
ja si prave myslim ze preto co si napisal sa netreba drzat tepovej frekvencie lebo trenujes to co robis na tom bicykli - bicyklovanie a nie tepovu frekvenciu tak ked mas raz v treningu alebo v zavode strategu ze pojdes teraz 20 minut 400w tak to ze si sa slabsie napil alebo slabsie zregeneroval predchadzajuci kopec ta predsa nema omylom limitovat pred dosiahnutim svojho ciela-podaniu nejakeho konkretneho vykonu. hlavne ked mas vyskusane ze tych 20 min na 400w das hocikedy.


Naposledy upravil theruck dňa 19.11.2015 - 14:30:05, celkovo upravené 1 krát.

19.11.2015 - 13:49:52
00
karinka napísal:
Áno, ale tiež si myslím, že aj v tomto období nie je na škodu mať aspon raz do týždňa intervalový tréning, aby si človek úplne neodvykol. A vo všeobecnosti to nemusí byť len na biku (jasné, keď niekto jazdí 5 dní v týždni tak kľudne na biku...). Veď aj taký futball, hokej a podobné aktivity sú dostatočne intenzívne.

"Intervaly" je jedna z metód rozvoja tempovej vytrvalosti, vytvralosti v rýchlosti a maximálnej rýchlosti. Ide len o to pri akej srdcovej frekvencii robíš tieto intervaly (% z tvojej maximálnej SF).
Napríklad môj včerajší 2 a pol hodinový tréning na trenažéri, pričom trénujem rozvoj základnej vytrvalosti, ale to zas nerobím intervaly, ale fartlek (niekoľkonásobné zvyšovanie a znižovanie srdcovej krekvencie), aj keď dá sa povedať, že istým spôsobom sú to tiež intervaly.

Prílohy:

18.11.2015.png
18.11.2015.png 459.97 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil Strejdo dňa 20.11.2015 - 10:48:47, celkovo upravené 2 krát.

19.11.2015 - 14:13:33
01
Jasné, máš pravdu.
19.11.2015 - 14:19:47
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Športové hodinky)
keyboard_arrow_up