Syndi napísal:
Ak niekto moze, odfotte tu Cerovku, minuly rok nam spominali ze to budu tazit setrne... Lesy SR co tam tazia to je ciste zlo, aj na tych Kramaroch ti madari tahali tie dreva krizom cez les, vobec ich nemali zdvihnute a tahali ich cele (nie len tenke konce), urcie po sebe neupracu, kolaje vsade, sklady dreva asi 4 namiesto 1 centralneho, tahaju cele stromy namiesto toho aby ich rovno na mieste popili na kusy, nicia ostatne stromy tym vlacenim a neosetruju ich ako maju... A prave min rok ked vyznacili tazbu na Cerovke sme ich prosili nech tam netazia... ach jaj. Najoblubenejsi singel v Bratislave...


Ja som si to vcera fotil(aj ked kvalita fotiek nic moc). Jazdim tade posledne 2 mesiace celkom casto aj cez pracovne dni, cize som pekne videl cely proces od oznacovania stromov az po tuto katastrofu.

Kusok nad tym zaverom(nad RS Veronika) stavaju asi dialnicu rovno cez cerovku(foto1 a foto2). Vyhlbili obrovsku cestu krizom cez trail a ani sa neunuvali urobit tam trosku zjazd a najazd. Dlho tam bola asi taka 35cm stena na hrane tej novej cesty co tam postavili.
Kym pilili priamo na cerovke tak po sebe vobec neupratovali, nechavali rovno na cerovke pohodene velke kusy stromov a konarov. Vacsinu vyjazdov som ten posledny kus nerobil nic ine iba odprataval drevo z trailu. Pod listami je to pekne nebezpecne.
Pocas toho ako sa premavali na malych bagroch priamo po traile ani nemali oznaceny zaciatok a koniec prace. Tabulky na vystrazne oznacenie som si vsimol odlozene v kabinke vodica.
No a to nehovorim o tom konci, kde je obrovska blatova arena. Blato pokracuje az k tomu useku kde su uz dlhsie navozene kamene. Raz som skusil ist na bajku, odvtedy prenasam a mam problem najst miesto ako chodec. Je to obrovska tragedia(foto3).

Prílohy:

dialnica2.jpg
dialnica2.jpg 635.35 KiB thumb_up0thumb_down

dialnica1.jpg
dialnica1.jpg 640.9 KiB thumb_up0thumb_down

d_koniec.jpg
d_koniec.jpg 460.02 KiB 17.0909,48.1962 thumb_up0thumb_down

08.12.2015 - 16:50:16
00
Super diky! Je to naozaj smutny pohlad... ktoremu sa dalo zabranit nebyt lesnickeho ega niektorych ludi v Statnych lesoch...
08.12.2015 - 17:27:05
00
Tragédia toto to sa môže len u nás štát. Všade si vazia toho ze ľudia niečo vybudujú udržiavajú používajú, u nás ti cez to jednu vybagrovanu cestu :( no nič zvolíme si zase nejakého ***** co si tam bratranca dosadi
08.12.2015 - 18:07:43
00
Ta cesta len krizuje Cerovku a vzdy tam bola. Teraz ju len presli nanovo buldozerom. Cize to nie je ziadna narodna tragedia, ved sa jedna o pruh sirky 2,5 metra a je to plne prejazdne. Su omnoho tragickejsie miesta v lese. A priamo na Cerovke nie je znicene tazbou nic. Teda aspon na zaciatku decembra ked som tadial siel nebolo.
08.12.2015 - 18:22:30
01
ako pise Jezus..cesta tam bola a len si ju vylepsili, aby sa po nej okrem V3S vystverali aj polovnicke suv (moja domnienka). Dost rozryta je zvaznica od RS Veronika az k zaciatku Cerovky, je tam mega blato co som tam uz dlhsie nezazil (viem co hovorim ;) ...a tazba najma na zaciatku Cero v jej okoli aj priamo okolo trailu. Najviac cca 400m od zaciatku od napojenia v smere MS.
08.12.2015 - 18:33:06
00
Tak čo stresujem :)
08.12.2015 - 18:35:31
02
troska technickej narocnosti neublizi tej cerodialnice...
08.12.2015 - 18:41:57
01
pozriem to a nafotim cez vikend.
08.12.2015 - 19:37:24
00
Mne osobne vadi viac to, ze ak to zostane aj na jar taketo hladke, tak treningovy vyslap/zjazd toho zlteho TZ riadne klesne na obtiaznosti :-( Ako pisal jesus - cerovke to neublizi.
08.12.2015 - 20:04:57
00
este je tu zlty TZ vyslap od Vydrice na Panovu :)))
08.12.2015 - 20:10:47
00
Pre milovnikov terennych vyslapov, ktore sa slapat daju, len su vhodne pre xmanov a hlavne ypsilon-manov, je dobra trasa tato v prilohe. Dalsi level potom bude asi Snezenka :lol:

Prílohy:

xman1.gpx [1.08 KiB] Zobraziť na mape

08.12.2015 - 21:02:30
00
kamzik po naucnej mam zaradeny mojom okruhu pre tento rok ;) ....viem ze to co si sem dal je myslim zjazdovka, tusim priamo dole z kamzika podla mapy, kazdopadne ta kratka zlta od Vydrice na Panovu mi dala celkom zabrat minule, zvycajne to jazdim opacne a ako zjazdik je to super, zo zaciatku technicke, neskor klopka, potom vmanevrovat cez 'krizovatku' ciest a preletiet cez potok...jedna z najoblubenejsich casti okruhu ;)
08.12.2015 - 21:43:37
00
No, nie je to ani naucny, ani zjazdovka :) .. treba menej jazdit po cerovke, viac po inych chodnickoch :lol: .. zlta na Panovu, to je kratke, ani sa nestihnes zadychat :)
To co som sem dal je malo znama cesta, je taka vselijaka, ciastocne zvaznica, na vacsine useku uz v podstate singlac, niekde cista, niekde listie, ale to podstatne je hore .. obvykle byva mokra, slnko tam velmi nesvieti a ma velmi prijemne stupanie. Take, ked uz melies z posledneho a prehupnes sa cez horizont, tak sa este pritvrdi. Makky podklad, to je problem .. preto som to este nikdy neskusal, nemam na to, to vyjst, si myslim... ten kusocek ano, ale cele nie. To je tak pre tmaxa Cize vzhladom na nie moc dobry podklad, by si to ma fatbiku mal pojat ako vyzvu :)
My, slabsi kondicne, chodime len priamo po cervenej od Zeleznej na Kamzik. To je tak akurat, dokonca som bol nuteny tusim na jednom mieste zaradit 22:32, alebo 22:28, uz neviem, naposledy.
08.12.2015 - 21:57:48
01
lto nejde mi otvorit ta priloha :-( kazdopadne,niekedy od jula som svoj okruh zacinal Peknou cestou a odtial som zltou TZ isiel az po Cerovku. Na cervenu TZ na Kamzik sa mi tento rok este "nechcelo" :-P Maros, neviem aky je ten tvoj vyslap dlhy, ale takych kratsich prudkych, ked spicom sedla drazdis prostatu zvnutra je niekolko :-D Dufam, ze zaciatkom buducej "sezony" sa nam podari nejaky spolocny vyjazd ;-)


Naposledy upravil hellwings dňa 09.12.2015 - 11:15:18, celkovo upravené 1 krát.

08.12.2015 - 23:33:52
01
Jezus Sorry, tu cestu som si tam zatial nikdy nevsimol. Kazdopadne mohli trosku upravit ten najazd, nech tam nie je taka blatova stena. Urcite by ich to nezabilo. Tak isto ako si po sebe odpratat velke dreva z trailu, aspon po skonceni tazby na traile, alebo rozmiestnit tabulky ze sa na ceste pracuje(isiel som okolo nich kym tam pracovali minimalne 4x a nikdy tam oznacenie nebolo, nemal som chut sa s nimi hadat, ale staznost na to napisem, mozno o rok..). Nevyzadujem aby taku starostlivost vynakladali vsade v lese kde tazia, ale cerovka je jeden z najvyuzivanejsich cyklotrailov - aj zaciatocnikmi. Napriklad ta tazba ktora prebieha niekde medzi krasnanskym a 5bojarskym je ovela setrnejsia ako ta na cerovke, co je docela paradox. V podstate som nevidel ziaden trail ktory by teraz v zime tazbou znicili viac ako cerovku.
08.12.2015 - 23:37:43
01
keyboard_arrow_up