ja si dam len to zname termo pradlo potom si navleciem na seba letne kratke cyklogate a na to uz len biatlonovy dres zn. sportful pozri je toho vela na stranke www.davorin.sk

takym sposobom sa obliekam aj ked robim biatlon prevdaze bez tych cyklogati a staci to aj vo vacsich mrazoch ked si v pohybe.
08.10.2007 - 22:31:38
00
Myslím ,že +10st. je pohodová teplota a prípadný chlad riešim pridanim ďalšej nieveľmi hrubej vrstvy.Pri +5st.nahodím zateplené,dlhé Nyna gate a nato natiahnem letné kratasy s vložkou/kôli tvrdšiemu sedadlu/. Hore termo, cyklo dres a fukerka.Do 0 st. to ujde. Super sú návleky na tretry.
Najdôležitejšie je však chodiť pravidelne,privykať si a tak získať určitu otužilosť. Pokiaľ bez treningu vypáliš v5-tich stupňoch aj na hodinku ,tak na druhý deň máš isto minimálne zdurené a zaparené hrdlo.Tak dotoho ! :oops:
08.10.2007 - 22:49:17
00
Ja to zatial riesim len navlekmy na nohy a ruky a pod dres si davam thermo tricko, ktore si po dlhsej prestavke vymenit za suche.
Rozmyslam ze si este kupim nieco navrh.

Ma niekto skusenosti s tou Hot Pack Wind bundou, ktora je na ten stranke davorin.sk?
http://www.davorin.sk/produkty/Sportful/HotPack.htm
08.10.2007 - 23:06:33
00
V Žiline už začala poriadne kosa, tak som zatiaľ bike odložila, ale fakt by ma zaujímalo, ako dlho trvá bikerský rok a u koho ceých 12 mesiacov????? prečítala som si rady, čo si obliecť, ale viac ako o končatiny mám strach o rozmnožovacie ústrojenstvo (ženské) :roll: ako ho chrániť??????? možné návrhy očakávam aj od bikerov (ak sú v danej veci doma :) vďaka
22.10.2007 - 16:47:08
00
prečítala som si rady, čo si obliecť, ale viac ako o končatiny mám strach o rozmnožovacie ústrojenstvo (ženské) :roll: ako ho chrániť???????


trufam si povedat, ze riziko prechladnutia prostaty je minimalne rovnake, ak nie vyssie... len niektori bajkeri na to pridu az po 30-ke a cuduju sa...

takze vsetky rady su pre obe pohlavia (tzn. gate s membranou atd.) :wink:
22.10.2007 - 16:52:30
00
vďaka za skorú odpoveď, milé :oops: i vtipné zároveň... poteší, že v tom nie sme sami....v duchu hesla:musíme si pomáhať, takže ak sa cez víkend konečne trochu umúdri hnusný severný vietor, sadám a fičíííííím s poriadnou "výstelkou" tam, kde treba :)
23.10.2007 - 08:30:35
00
Ja to riešim tak, že keďže vložka musí naostro, ale viac vrstiev sa hodí, dávam boxerky s vložkou a na to zateplené gate bez vložky s membránou. Prípadná ďalšia medzivrstva sa tam ešte vprace (povedzme 50ka polartec alebo niečo podobné - to už podľa potreby), čo je pozitívum inak relatívne negatívnych "menejpanelových" gatí.
24.10.2007 - 00:57:14
00
ja si chranim hlavne krize, pomaha mi aj kamel a treba nieco na ruky, usi a nohy (navleky na tretry)..o tom som sa v nedelu presvedcila. ostatne casti tela to prezili bez ujmy. takze hura kupit nieco pod prilbu. kukla nie je zly napad nakolko chrani i krk.
24.10.2007 - 01:59:03
00
Sezona pre mna trva cely rok s vinimkou snehu ale ak je sucho jazdim stale samozrejme s patricnou vybavou. Kvalitneho oblecenia je na trhu dostatok ja spomeniem len to co pouzivam k plnej spokojnosti dlhe termogate Sensor Dual face na to isowindove Axony (membrana s vlastnostami windstopperu len od ineho vyrobcu), dlhe termo tričko Sensor Dual face, dres zatepleny Nyna a na to podla zimy bud bundu s polartecu ale na vrch vzdy windstoperovu shov shelovu bundu od Sportfullu. A samozrejme rukavice s windstopperom a pod prilbu ciapka s membranou a navleky na tretry Kellys. Kazdy kus je sice od inej firmy ale kupoval som to postupne s ohladom na aktualne ceny a zavazil aj taky maly detail ze vsetko je v cerveno ciernej kombinacii :wink: lebo ak mi to bikovanie az tak dobre nejde tak nech aspon pekne vyzeram :wink: a to nie som ziadny narcista :lol: :lol:
24.10.2007 - 07:07:31
00
saldi: ja som síce mrazuvzdorný, ale s kuklou to neprežeň - stačí tenká, ja som v pomerne tenučkej bavlnenej absolvoval aj zimný sólo hrebeň Záp. Tatier (pešo pochopiteľne) s pomerne brutál teplotami (určite -20 a vetrisko) a kúril som ako kachle. A dobrý tip je radšej väčší otvor na ksicht... hlavne tie hrubšie ho majú desne krpatý... dosť to obmedzuje výhľad do sveta (hlavne my čo máme okuliare ako povinnú časť výbavy máme problém ich narvať na seba a príšerne sa potom zaparujú a namŕzajú). Pri väčšom otvore ide vytiahnuť spodok na čumák, ten malý pod tlamu neroztiahneš.
Všeobecne nie je dobre prekurovať... potom keď taký prepotený rozhorúčenec zastane, začína problém...
24.10.2007 - 08:16:32
00
a palce na nohach ako su chranene
01.11.2007 - 18:46:15
00
ponozkami kup si palcacky :P :P :P :P :P
01.11.2007 - 19:05:54
00
myslim, ze s "palcakmi" ti bude viac zima :?
01.11.2007 - 19:52:07
00
v sobotu po dušičkách som s vašimi radami absolvovala polorelaxačný 2-hodinkový výjazd a bola som prekvapená, že i napriek tomu, že fúkal studený vietor a aj mrholilo, necítila som chlad ani prehriatie (vrstvený tenký coolmaxový outfit :roll: ) spokojnosť bola, jediný problém, ktorý idem riešiť je, chlad-líca, uši, prilby sa nechcem vzdať, takže zháňam dobrú kuklu pod prilbu (nie s cieľom strašiť deti :lol: )nohavice mám výborné... o rozmnožovacie a vylučovacie ústrojenstvo je postarané, som zvedavá, dokedy to vydržím...
ps: treba aj dáku špeciálnu starostlivosť o bike???????????
05.11.2007 - 08:52:40
00
u nás v BA zatiaľ teploty nedosiahli kuklové dimenzie, no ako som povedal, tenučká kukla s dostatočne veľkým otvorom na xixt pritiahnutým podľa potreby to porieši... ako vravím, zvládol som v nej aj hrebeňovku s -30stupňovými minimami (toť kolegyňa do mňa džugá s poznámkou že "ale ty si tuleň!")
ja som išiel posledne 100 km vo vetre v nedeľu pred týždňom, mal som len termogate s membránou pod tým boxerky s vložkou a hore tenký moirový rolák a na tom Sensor Cyclone bundu + tenká čiapka a prilba a vrátil som sa s mokrou čiapkou a na moirovom roláku boli slané pásy takže smer práčka

zakiaľ je takto, bike vydrží, ak prší, tak častejšie mazať... ak blato tak častejšie čistiť... myslím, že to doslova "pocítiš", čo s ním treba... hlavne je cítiť stuhnutie vazelíny v low-end vidlách, wrrr
05.11.2007 - 11:54:52
00
keyboard_arrow_up