..ale, ked pilot F1 zle obuje gumy na predposlednom preteku, ked cyklista na TdF dostane sracku v stvrtej etape, ked tenista sa zle vyspi pri presune do ineho casoveho pasma v ramci serie... :shock: ..


Porovnávaš hrušky s jablkami, toto sú profesionáli a je to ich fulltime job.
MPC se séria pre nadšencov bikujúcich po práci(škole...).

Keď už sme pri tej F1:
ak vyhráš 14 pretekov zo 17, viac nemusíš jazdiť- nikdo ťa nemôže predstihnúť (v MTB-sérii ti to na "zberačov" určite stačiť nebude :( )
29.10.2007 - 14:23:01
00
Porovnávaš hrušky s jablkami, toto sú profesionáli a je to ich fulltime job.
MPC se séria pre nadšencov bikujúcich po práci(škole...).


to bol predsa len priklad, na pointe to nic nemeni, ci 10 alebo 17, vzdy je to sobota

Keď už sme pri tej F1:
ak vyhráš 14 pretekov zo 17, viac nemusíš jazdiť- nikdo ťa nemôže predstihnúť (v MTB-sérii ti to na "zberačov" určite stačiť nebude :( )


ak je 17 pretekov nemozne absolvovat, tak ani "zberaci" to nestihnu a ak to niekto stihne a da si tu namahu, tak potom sa to zvladnut da...

proste v mojich ociach zvladnut velke mnozstvo pretekov v jednu sezonu, vela si odopriet, taktizovat tak, aby kazdy pretek dokoncil, ci uz ma defekt, sracku, alebo len prsi - toto je pre mna VYBORNY vykon, ktory je hoden ocenenia...

ALE pozriem sa na temu z inej strany, ma vyznam mat kvantum priemernych / jalovych pretekov, alebo by stalo za uvahu vybrat menej, ale o to kvalitnejsie preteky - TOTO by som riesil skor, ak zdruzenie vie vypocut hlas ludu... :idea:
29.10.2007 - 14:54:48
00
No, ak mozem aj ja k tomu nieco poviem. Zacal som jazdit tak trosku serioznejsie iba tuto sezonu a mal som snahu absolvovat vsetky preteky co boli v serii ale nepodarilo sa mi to. Priciny boli rozne... Snazil som sa tomu obetovat vsetko, lebo som si povedal ze to chcem vsetko obehat. Nebol som nikde na dovolenke, stalo ma to celkom dost penazi a podobne. Na konci sezony som si povedal ze ked sa mi to nepodarilo tento rok tak to skusim v sezone 2008. A aby som netrocharil tak budem jazdit dlhe trate. Vobec mi nejde o celkove vitazstvo v serii ale o pocit ze "Chcem to, a aj to tak spravim a dokazem to."Teraz som z toho trosku vytriezvel, lebo vykonnostne na tom asi niesom tak aby som to mohol v zdravi absolvovat. Teraz ked citam ze pribudli dalsie zavody tak sa mi tento ciel este viac vzdialil. Necham si veci prejst hlavou a po zime uvidime...

Šport je preto športom, že by mal vyhrať výkonnostne lepší biker a nie výkonnostne lepší "cestovateľ"

Dovolim si mierne nesuhlasit, lebo pretek typu cyklomaratonska seria je o zbierani bodov co nepriamo hovori ze: "Ak chces vyhrat celu seriu tak odloz vsetko bokom, absolvuj co najviac pretekov, nazbieraj co najviac bodov a budes prvy." Je to pretek pre hobikov ktory chodia na akcie nielen kvoli bedni. Ak chces pretekat seriozne tak si zaplat licenciu a jazdi...
nechcem rozputat ziadny flamewar, tot iba moj nazor...
29.10.2007 - 15:14:08
00
v tomto najviac suhlasim s dudom, podmienky su pre vsetkych rovnake, otazne je, ci by sa v ramci rozsirovania serialu nemalo pristupit k uz dlho spominanej upreve pravidiel, kde by sa do celkoveho hodnotenia bral len urcity pocet naj vysledkov(dajme tomu 10) kazdeho pretekara...a aby neboli ukrateny zberaci, mohla by byt extra kategoria pre "zelezneho muza"(zenu), kde by sa hodnotili ti, co absolvovali najviac(vsetky) pretekov...
29.10.2007 - 15:53:07
00
no mne sa az tak velmy nejadna o pocet pretekov v serii ale ja neznasam to ze je jeden vikend pretek a dalsi vikend je zase dalsi pretek v uplne inom kute slovenska a uz teraz sa tesim ako fotrovcom oznamim moj kalendar pretekov kde ma musia odviest lebo cestovat vlakom sa nechystam... takze buduca sezona bude veeelmy zaujimava dobre by bolo keby urobili nieco takze ze sa bude pocitat 10 najlepsich umiestneni z celej serie alebo nieco podobne aby pretekari neboli nuteni sa zucastnit vsetkych 17 kol. Lebo je to fakt ze vela a hlavne financne a casovo narocne.
29.10.2007 - 15:55:55
00
ja by som to mozno vyriesil este tak, ze dajme tomu 1.2.a3. by okrem tych bodov co dostava kazdy dostal este daaky body navyse, tak by sa mozno teoreticky dalo "bojovat" o dobre umiestnenie aj pri neucasti na vsetkych pretekoch :wink:

ale urcite sa neda porovnavat napr.:F1 s nasou cyklomaratonskou seriou, keby v "nasej" serii islo aspon z velmi malej casti o take peniaze ako ide v inych sportoch tak by aj startovna listina vyzerala uplne inak a pretekarov zucastnenych na vsetkych pretekoch by tiez urcite pribudlo
29.10.2007 - 16:07:28
00
takze tym chces povedat, ze jazdis pre prachy?a ja som myslel....
29.10.2007 - 16:36:27
00
takze tym chces povedat, ze jazdis pre prachy?a ja som myslel....


nebolo to myslene na mna, nakolko ja sa v sezone 2008 nezucastnim asi na ziadnom preteku cyklomaratonskej serie. Ja jazdim preto ze ma to bavi, ale to asi aj vacsina z tych ktory chodia na toto forum.

A ta financna stranka bola myslena skor smerom na ciastocne pokrytie nakladov ktore su spojene s ucastou na 17 pretekoch. Nakolko prejst 17 pretekov na dobrej urovni (dobry vysledok) je financne "velmi" narocne a zasluzilo by si podla mna aj "adekvatne" ohodnotit.Aj ked "obdiv, uctu a čest" pred vytazom ma kazdy ale z toho sa ten vytaz asi tazko naje a pokryje naklady ( startovne,cesta na pretek,ako kedy aj ubytovanie,oprava biku+"dobry" bike,"dobry" trening si vyzaduje aj kvalitnu stravu ...).
29.10.2007 - 17:11:08
00
ano mas pravdu.ale ak si nemozem dovolit odjazdit celu seriu tak ju jednoducho neodjazdim.
29.10.2007 - 17:18:19
00
...pokiaľ ide o mňa (podľa toho čo tu bolo popísané som "profesionálny zberač") uplynulá sezóna bola moja prvá v živote a lákalo ma pozrieť sa na každý maratón pretože všetky trate s výnimkou košickej boli pre mňa nové... každý maratón je super príležitosť stretnúť sa s priateľmi, ktorých som vďaka maratónom spoznal a inde ako na maratóne sa s nimi ťažko stretnem... a bolo samozrejme aj veľmi príjemné bojovať na trati so súpermi na mojej výkonnostnej úrovni a potom na to v cieli s humorom spomínať...
...na druhej strane si veľmi neviem predstaviť, že by som počas budúcej sezóny mal opäť absolvovať tie isté trate, to by ma príliš nebavilo, predpokladám, že pôjdem len tie, kde pôjdu aj moji priatelia a pozriem sa na nejaké maratóny v iných sériach a chcel by som oveľa viac pojazdiť po pekných zákutiach našej prírody a ak sa podarí, pozrieť sa na zaujímavé miesta aj niekde vonku... takže v budúcej sezóne to o zbieraní bodov určite nebude... :-)
29.10.2007 - 17:23:14
00
Nazdar Zusky: tento rok si ma viackrát porazil, dúfam že ti to na rok vrátim, budeme musieť účasť koordinovať, 17 pretekov je nad moje psychické sily (a hlavne manželkine).

O počte pretekov a bodovaní rozhodnú usporiadatelia MTB-série, prajem im hojnú účasť, ale obávam sa, či je toto tá pravá cesta :?: .
29.10.2007 - 19:29:38
00
...samozrejme Jano, presne to som mal na mysli, vybrať si maratóny, ktoré sú niečim NAJ... ale nerád príliš dopredu plánujem, uvidíme, keď sa rozbehne sezóna...ale trénovať budem, tak dúfam, že si dobre zajazdíme... kupujem žiletku, tak určite skúsim aj nejaký cestný maratón...
29.10.2007 - 19:43:58
00
Snad sa ne/pomer vybornych a jalovych maratonov v ramci serie s troma novymi vylepsi...

Som zvedavy na kalendar. Urcite bude zaujimavy.
29.10.2007 - 19:55:55
00
ja by som bol teda aj za take hodnotenie ze kto odjazdi aspom polovicu zavodov zo serie tak sa mu body videlia poctom zavodov a vznikne priemer podla ktoreho by sa mohlo vytvorit poradie moze to byt blbost ani nemusi ale zbytocne sa tu bavime ked aj tak pravidla nikto z nas neovplyvni
29.10.2007 - 21:19:40
00
Mozno by nebolodo veci zhodnotit maratony 2007 pekne od najlepsieho po najhorsi. Celkom by ma zaujimalo ako to vidite vy pretekari...
29.10.2007 - 21:20:38
00
keyboard_arrow_up