Uz vela rokov v Sulove samostatne vyhodnocujeme drzitelov licencie ELITE. Je to presne z dovodu, ktory tu spominaju viaceri z Vas. Pre koho je cyklistika zamestnanim, nemoze sa porovnavat s tymi, ktori to robia vo volnom case. Sice aj u hobbikov su rozdiely, niekto najazdi za rok 10.000 km a viac a niekto je rad aj za 1.000 km, ale to uz je vecou volneho casu a priorit.


Ja som skor narazal na tych "poctivejsich" hobbikov ktory najazdia trochu viac.
31.10.2007 - 11:16:09
00
Urcite viete, ze vsetci organizatori sa pre Vas snazia vybrat co najatraktivnejsiu trasu, s pevnym povrchom, odolnym dazdivemu pocasiu, ci bez korenov, jam a kolaji. Z toho, co si vyhliadli ako optimum, vsak musia pri jednaniach mnohokrat upustit...


ALE ved prave tymi usekmi sa lisi MTB od Cesty, to robi tie maratony krasnymi a tazkymi zaroven. To znamena, ze kazdy singel, drobny trial cez korene ci strmy vyslap ci technicky zjazd po schodoch je vlastne kompromis??? :shock: Ved prave preto trenujeme zrucnost, kupujeme odpruzene bajky ci kotucove brzdy... a preto sa nebojime blata :cry:

Nesmie to byt presa len o monotonnom buseni do pedalov v pravidelnom tempe!!! To sa mozem akurat tak dat na drahu... (nie moju drahú :twisted: )
31.10.2007 - 11:23:04
00
Matt, nehnevaj sa, ale keď je Súľov podľa Teba "jalovinka", čo by už mali organizátori vymyslieť, aby sa Ti páčilo?
Mne je jasné, že vždy sa dá niečo zlepšovať, ale Súľov je podľa mňa Ok.
Našla by sa kopa oveľa nevyváženejších tratí.
31.10.2007 - 11:30:07
00
...mne staci ked sa bude jazdit hlavne po lesoch a nie po lukach a mnozstve spevnenych ciest... ale ako som uz napisal, nezavidim ziadnemu organizatorovi vybavovacky ohladom trate a drzim palce. lebo co sa tyka roznorodosti trate na maratone tak ja som z tych "narocnejsich divakov"...
31.10.2007 - 11:33:32
00
Len tak na margo vybavovania trasy maratónu.
Keď som cca v roku 2001 vybavoval na odbore živ. prostredia a CHKO M. Karpaty trasu maratóniku tak ma šokovali pri schvalovaní otázkou. "A čo ten výrub porastu, ktorý chcete?" O žiadny výrub som nežiadal a ani nepotreboval tak neviem čo tou otázkou sledovali.
Ďalšia zaujímavá konfrontácia bola keď mi pracovník CHKO povedal, že cyklisti im veľmi nevoňajú lebo nejaký biker zrazil v lese niekoho z rodiny a v tom prípade sú motorkári aspoň v lese počuť.
Miestami som mal z toho sodomu no nakoniec schválili všetko čo som potreboval.
Samozrejme že sa to neobišlo so zdvihnutým prstom pracovníka CHKO.
Toť moje mini postrehy. hehe
Dúfam že týmto nerozprúdim velkú diskusiu. Alebo dáme zase novú tému na Pieskovisko? hehe
Už sem cicho.
31.10.2007 - 11:42:07
00
...mne staci ked sa bude jazdit hlavne po lesoch a nie po lukach...


matt a tebe sa nepacia lucne pasaze na Dubnicaku po zjazde z Baske, alebo na Horalovi (krejzi) za L. Teplickou? Ved tie lucne prejazdy su fascinujuce... :wink:
31.10.2007 - 11:47:08
00
Urcite viete, ze vsetci organizatori sa pre Vas snazia vybrat co najatraktivnejsiu trasu, s pevnym povrchom, odolnym dazdivemu pocasiu, ci bez korenov, jam a kolaji. Z toho, co si vyhliadli ako optimum, vsak musia pri jednaniach mnohokrat upustit...


ALE ved prave tymi usekmi sa lisi MTB od Cesty, to robi tie maratony krasnymi a tazkymi zaroven. To znamena, ze kazdy singel, drobny trial cez korene ci strmy vyslap ci technicky zjazd po schodoch je vlastne kompromis??? :shock: Ved prave preto trenujeme zrucnost, kupujeme odpruzene bajky ci kotucove brzdy... a preto sa nebojime blata :cry:

Nesmie to byt presa len o monotonnom buseni do pedalov v pravidelnom tempe!!! To sa mozem akurat tak dat na drahu... (nie moju drahú :twisted: )


Pozor, nemyslim to tak, ze budeme chodit po lese so sekerou a trciace korene vysekavat :-).

Je mi jasne, ze to do lesa patri. Ale skor mi ide o to, aby tie korene neboli zivotu nebezpecne. Na maratonoch sa nezucastnuju len technicky zdatni bikeri... Skor mam na mysli vynechanie blatistych usekov, hlbokych kolaji a jedneho konkretneho nebezpecneho korenisteho zjazdu.

Nove trasy budu mat vsetko, co priroda ponuka. Pevne verim, ze nam prejde zaradenie genialneho useku cez Rohacske sedlo aj pre trasu 50 km.

slavo
31.10.2007 - 11:47:41
00
Skor mam na mysli vynechanie blatistych usekov, hlbokych kolaji a jedneho konkretneho nebezpecneho korenisteho zjazdu.


Z toho useku so sebou nosim pamiatku - prasknutu helmu :cry:
Ale bola to skor moja chyba.

Matt, napriklad mne osobne sa luky v Sulove pacili, hlavne ta jedna strma, kde sa dalo hravo obehnut asi 30 tlaciacich jedincov :)

A o tom je dobry maraton, ze je tam viacero povrchov (hludne aj blato a brody) a kazdy si najde ten svoj oblubeny usek.


Naposledy upravil dutchman dňa 31.10.2007 - 11:56:54, celkovo upravené 1 krát.

31.10.2007 - 11:55:37
00
...mne staci ked sa bude jazdit hlavne po lesoch a nie po lukach...


matt a tebe sa nepacia lucne pasaze na Dubnicaku po zjazde z Baske, alebo na Horalovi (krejzi) za L. Teplickou? Ved tie lucne prejazdy su fascinujuce... :wink:


ee...nepacia :oops: ...hlavne ked sa mi dva roky dozadu na Dubnicaku na tychto usekoch "vlnil" horuci vzduch pred ocami a ja som preglgaval naprazno :lol:

este pre upresnenie...nie ze by mi luky na maratonoch vadili ( ved aj tie k tomu patria ) ...len na niektorych maratonoch ich je obcas "neunosne" mnozstvo...
31.10.2007 - 11:56:45
00
fajn tema. dobre sa čítaju pripomienky a reakcie. aspon je aky taky prehľad názorov a možno si aj vyberiem nejaké na rock 2008. moje top five nedám bo nemám toho odjazdené na maratónoch až tak veľa. tohoto roku len topolčianky a dubnicu. a ako bolo písané tak tiež nie som moc náročnýna organizáciu. stačí teplá voda nejaky ten gulášik a pivko. no topolčianky boli moje prvé a hned v tombole bike(ha ha aspon niečo do rozpočtu na začiatok sezóny) tak budem naň asi v dobrom spomínať. tak ak bude na jeseň 2008 obdobná téma možno budem mať aj čo.
31.10.2007 - 13:35:23
00
keyboard_arrow_up