preco to teda ti vyrobcovia lyzi robia?
04.12.2007 - 13:56:31
00
nezhadzoval by som to na všetkých, ono to je akési špecifikum Fischer - Intersport ... no ale keď sa tomu poriadne venuješ tak chybu nespravíš ... a keď sme už pri tom tak pozor aj na lyže určené pre požičovne :D ... ale dosť o lyžiach, tu sa to točí o bikoch
04.12.2007 - 14:10:20
00
Preco? Samozrejme je to pre nich zaujimavi trh neznalkov-dementikov.Aj ked nehovorim ze tam clovek nekupi dobru top original triedu lyze.Radsej si ten neznalek kupi vypenenu Atomic Beta ako nejaku napr kvalitnejsiu Sporten Spyder a drevením jadrom a fíbrovou vystuhou.Pretoze znacka v tomto odvetvi hraje dolezitu ulohu a firmy si nechaju pekne zaplatit, ze vyrobia pre nejaky retazec nekatalogovu lyzu.Samozrejme sa tieto lyze robia na Ukrajine ,Rumunsku a podobnich destinaciach.Top lyze sa robia v Rakusku,Francuzsku,Spanielsku. :roll:
04.12.2007 - 14:12:06
00
a ešte jedna otázka ... aktuálna tak rok dozadu .... akú vidlu Marzocchi by som kúpil v Taliansku (made in Italy?), lebo u nás asi Made in Taiwan a spol. ???... (hovorím o nižších triedach)
04.12.2007 - 14:21:03
00
sorry za OT ...
ja mam na biku hrdu samolepku made in spain :wink:
tu made in china z vidlice som dal dole :D
04.12.2007 - 15:35:02
00
mozete mi niekto povedat co su to vyrobky OEM ??? nerozumiem sa tomu tak preto sa pytam, bo v kupkole.cz zacali taketo daco ze predavat tak ma to zaujima.. vdaka vopred za vysvetlenie
06.12.2007 - 22:00:32
00
OEM vyrobky su tie ktore sa montuju na bicykle priamo z fabriky
06.12.2007 - 22:06:08
00
Martinus: Ved to na predchadzajucich stranach tohto vlakna mas jasne napisane. OEM su produkty primarne urcene pre vyrobcov bicyklov (bez krabic, navodov, prislusenstva, alebo take co do bezneho predaja nejdu vobec), do obchodov su urcene retail balenia. Typicky priklad: OEM su Avid Juicy 3, RockShox Recon 335 a pod. To, ze obchody ponukaju OEM znamena, ze ich zlozili z hotovych bikov, pripadne sa k nim dostali inymi kanalmi (kludne to mozu robit aj s pozehnanim vyrobcu).

Edit: kym som napisal taky dlhy prispevok, marek ma predbehol.
06.12.2007 - 22:11:09
00
no pozor! juicy 3 nie su len OEM
06.12.2007 - 22:14:49
00
http://en.wikipedia.org/wiki/Original_e ... nufacturer
06.12.2007 - 22:15:29
00
Asi to uz zmenili. Vychadzal som z toho, ze rocnik 2007 nebol pristupny na ich stranke, ale rocnik 2008 uz je.
06.12.2007 - 22:18:46
00
Síce s opozdením, ale aj ja prilejem do ohňa. So svojej praxe verím, že sa nedá vyrábať len jedna TOP kvalita. Do distribúcie sa určite dostanú aj veci s vlastnosťami krajnej medze povolenej hodnoty. To sa teoreticky môže prejaviť napr. kratšou životnosťou (ako bolo niekde na začiatku spomenuté) aj keď to vyhovuje určeným parametrom výrobku. Nikto určite nebude robiť komplexnú prehliadku každej napríklad XTR prehadzovačky, sytém podľa mňa skôr funguje na "finger print" systéme. Teda, že sa sleduje len istá, špecifická vlastnosť a to trebárs aj u každého kusu (napríklad také váženie, to sa dá uskutočniť priamo v procese). Mne z toho vyplýva len jedna vec. Pokiaľ sa vo veľkovýrobe nedokážu zamerať na sledovanie všetkých parametrov každej súčiastky, potom budú relatívne menej kvalitné produkty rovnako zastúpené aj v OEM aj v retail distribúcii. Osobný pocit, že viac kazových výrobkov je len vo vybranej triede môže byť štatistická náhoda. Druhou vecou by mohla byť akási prémiová kvalita, kde by si výrobca dal skutočne záležať na kontrole každého výrobku. To platí pri hand made výrobkoch, pochybujem, že pri tých kvantách aké chrlí šitmano a šrám by sa im to opaltilo.

K tej kvalite druhej triedy - ako môže výrobca dopredu vedieť, koľko km vydrží reťaz, prehadzovačka a pod.? Ak zámerne zvolí lacnejší materiál, potom sú dobrí, ja som si nikdy nevšimol, že OEM karbonový diel nie je z karbónu.
07.12.2007 - 12:04:48
00
Jo, jo....
07.12.2007 - 13:01:39
00
... ja som si nikdy nevšimol, že OEM karbonový diel nie je z karbónu.

Kua, a z čoho by bol??? Z umelej hmoty?

Ale inak, tiež si neviem predstaviť výrobcu, ktorý by okrem bežných 6-10 výrobkov rôzneho určenia (napríklad od rekreačnej turistiky - najlacnejšie po preteky -najdrahšie) ešte vyrábal aj v rámci jedného výrobku niekoľko typov - pre západnú európu, pre východnú európu a prípadne OEM. Už to myslenie je na hlavu padnuté...
07.12.2007 - 22:41:04
00
... ale zabúdame tu na jednu vec, že výrobca nemá len jeden výrobný závod, má ich viac a každý závod produkuje pre určitú časť sveta. A medzi týmito výrobkami z rôznych závodov sú rozdiely. Dokonca v katalógoch niektorých firiem sa dalo nájsť, že daný model nie je určenú pre náš trh. Namiesto toho sa tu predávalo niečo iné. A koľko výrobkov v našej krajine kúpite Made in Japan ... skoro nič
08.12.2007 - 12:44:53
00
keyboard_arrow_up