astro napísal:
V tomto pripade by mu zrejme aj tak nepomohla ked ho prešiel cez brucho.

To mi je jasné, s náklaďákom, štvornápravovým, čo uvezie 20 ton, si cicinku pomeriavať, keď si bicykli, nemôžeš. Ja len, že je tu pár expertov, ktorí sa pri každej zverejnenej nehode cyklistu na tomto fóre pýtajú, či mal prilbu. Ako keby prilba pri zrážke s niečím, čo má viac ako tonu, pomohla... Občas nepomôže ani pri zrážke s motorkou.

A dnes od rána nikto nič.
03.05.2016 - 20:54:48
02
dartmoor napísal:
Nebol to philJ?


nee, ja som umyval okno len okolo Noveho mosta kde maju cyklisti zakaz vjazdu ;)
...ale v poslednej dobe nastastie ani nepotrebujem jazdit do roboty, takze cez tyzden home ofis a akurat cez vikend nejake tie nakupy a pod...
03.05.2016 - 21:20:16
00
Uz to umyvanie okien neopakujte, kopec ludi si to tu cita a potom jak tupci budu na nas striekat.
03.05.2016 - 21:35:45
00
Zaujímavý odkaz v diskusii k blogu LN
03.05.2016 - 21:38:23
04
toto je teda "test" :tmi:
http://www.cas.sk/clanok/395845/po-smrti-cyklistu-72-sme-si-testovali-bratislavske-cesty-na-tychto-usekoch-ide-o-zivot/

bez prilby, medzi autami a autobusmi, blazon.
05.05.2016 - 15:23:02
00
No to je priam vzor "plašáka" na bicykli v premávke. :D
V tom Čase sú naozaj uletení. Ten posed na tom bicykli má ako by sa práve dosral. To mu mohli dať rovno pod zadok to čudo zo socializmu s názvom "skladačka". :lol:
05.05.2016 - 15:48:46
00
Ale to su tie ich biele bicykle, ktore sa daju (za zasluhy) pozicat na roznych miestach po meste :) V Belgicku a Svedsku mali biky na city karty (cize pre overenych pouzivatelov), kde pozicanie na 30 minut bolo zadara a dlhsie jazdenie bolo spoplatnene. Vela ludi ich pouzivalo a samozrejme prilbu vsetci nosili k civilnemu obleceniu.
05.05.2016 - 16:21:47
00
Po meste Ti helmu netreba, či? Teda podľa aktuálne platnej legislatívy.
(Príspevok nechce byť polienkom do ohnivej diskusie ohľadom (ne)nosení helmy na bicykli.)
06.05.2016 - 14:16:02
00
Ak nemas rad svoju hlavku a mas viac ako 15 rokov, tak ju nosit v obci nemusis. Mimo obce je povinna bez rozdielu veku, pohlavia, orientacie a vierovyznania.
06.05.2016 - 14:38:52
00
Vôbec nejde o to čo ti treba alebo netreba podľa legislatívy. Ide predsa o tvoje zdravie, takže prilba by už len kôli osobnej bezpečnosti mala byť na hlave ako mimo mesta tak aj v meste.
06.05.2016 - 14:44:56
02
Notoricky známy a otrepaný obrázok ale občas nezaškodí pripomenúť :!:

Prílohy:

helmet_1.jpg
helmet_1.jpg 63.3 KiB thumb_up0thumb_down

06.05.2016 - 14:51:22
01
len tym blbym holandanom to furt nedochadza ;)
http://tedx.amsterdam/2015/08/why-doesnt-the-dutch-bike-culture-include-helmets/
06.05.2016 - 15:13:27
00
v mojom okoli zacali ludia hojnejsie nosit prilbu od mojej dopravnej nehody a len vdaka priblbe som liecil len jednu z dvoch zakladnych casti centralnej nervovej sustavy a nie hned obe
ono to ludia musia asi zazit, minimalne vo vlastnom okoli, btw predtym som nosil prilbu sam ako jediny "trtko" :)
06.05.2016 - 15:56:53
05
moze sa stat, ze pojde partia na vylet a stane sa nieco zle s hlavou jednemu z nich bez prilby, dalsi neposkytne vhodnu prvu pomoc a este ostane zly a mozno dojde aj na trest, ze sa nezachoval odborne, ked sa zachranovanemu nepodari pomoct. co preto spravit? hadam aj odmietnut vylet a podmienit druheho nahodenim prilby, inac vylet nebude.
vsak cloveka moze potom trapit aj cely zivot, ze chcel pomoct a nedalo sa. takato lahostajnost voci vlastnej hlave sa musi nasmerovat do vedomejsej urovne.
06.05.2016 - 17:46:56
00
Podelim sa o dnesnu prihodu. Bratislava, zjazd z Bieleho kriza, minam novo vybudovany polder po novej asfaltovej ceste. Ani sto metrov predo mnou zakruta do prava z ktorej sa vyruti auto s privesnym vozikom v protismere doslova centimetre od obrubnika. Sanca zastavit nulova, ja som siel mozno 45 +-, auto tipujem 60-70. Sofer najprv zazmetkoval a dupol na brzdu. V tom momente som tusil ze budem zit este sekundu. Nastastie vzapeti prudko zareval jeho motor a strhol volant a uhol sa mi. V pripade nudze som sa nemal kam uhnut - musel by som preskocit dost vysoky obrubnik a za nim je len hlina, vykrojeny kopec. Ako je vobec mozne, ze ten clovek pseudosofer ma vodicak? Na tej ceste je vzdy vela ludi a toto bolo v piatok okolo 16-17tej, da sa povedat v spicke, mamicky s deckami psickari bezci a ano aj cyklisti... kopec ludi co sa vracali z roboty alebo sa sli prejst po sichte. Kde sa stala chyba? (Tip auta suv, vozik.., nic viac ani len netusim, nemam kameru a nie som savant)
06.05.2016 - 18:24:36
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up