Myslim, ze vodici budu radi ;) http://bratislava.sme.sk/c/20181246/banskobystricku-cez-vikend-uzavru-robia-tam-cyklotrasu.html?ref=trz
03.06.2016 - 23:26:01
01
To je super, tadial pravidelne chodievam v protismere ;)
04.06.2016 - 13:47:05
00
Hosť napísal:
alebo via jazdiť len bez držania ľavou rukou :D i keď to sa potom inak ukazuje že idem doprava, myslím že sa to používalo na motorkách keď ešte nemali štandardne blinkre, tam si musel pravou držať plyn


podla zakona sa moze davat znamenie o zmene smeru jazdy doprava aj lavou rukou, ale ta musi byt zohnuta v lakti
04.06.2016 - 20:57:58
00
Dnes na ceste na Pezinskú babu sme míňali mladého chalana, intregrálna prilba cez ľavú ruku a v pohode pomedzi autá šliape do kopca. Malý syn sedel v sedačke v aute ( sám vie že bez prilby sa ani do obchodu sa neide) hneď komentoval, "Tatino, ujo nemá prilbu". "Áno to sa nesmie, máš pravu" a v duchu si hovorím, niečo v zmysle "mladý=blbý cyklista".
Prídeme na Moravu, oblasť Čejkovice, vínne sklípky a podobne, kopa cyklistov bez prilby po cestách, malý len vykrikoval "ďalší a ďalší". A bolo jedno či mladý alebo starý. Ten počet prekvapil aj mňa, asi zájazd ... Našťastie keď išiel syn na bicykel on, prilbu si hneď pýtal na hlavu, toho sa držíme.
04.06.2016 - 21:49:37
09
Prilba je povinna len mimo obce - iba pre osoby mladsie ako 15 rokov je povinna aj v ramci obce.
04.06.2016 - 22:21:22
01
V cr je povinna len do 18 r. Ale pravda - bez prilby ani na krok :)
04.06.2016 - 22:24:39
00
fuj ale dnes v tom sparnom počasí mať integrálu pri stúpaní, tak nič moc pocit :D
04.06.2016 - 22:27:22
00
Bolo to mimo obce a cyklisti boli určite dospelí. S tou integrálou to pochopím, je horúco, dám si ju dole, ale na hlavnej ceste medzi autami?
04.06.2016 - 23:13:58
00
Hosť napísal:
Prilba je povinna len mimo obce - iba pre osoby mladsie ako 15 rokov je povinna aj v ramci obce.

to som si donedavna hovoril aj ja, mal som take stastie ze sam neviem ake, ze sa mi nechcelo v den nehody s dzipom vesat prilbu na riaditka a nechal som si ju na hlave aj v meste, cize bez prilby ani do obchodu na rozky ako uz tu odznelo ;)
04.06.2016 - 23:19:32
00
To ale nebola pointa.
Pointa bolo klamanie dietata ze ujo bez prilby jazdit nesmie. Moze, zakon mu to dovoluje v obci, a pravdepodobne aj v lese mimo obce a mimo ciest ktore spadaju pod vyhlasku.
Namiesto toho treba dietatu vysvetlit preco by tu prilbu mal mat, a nie odbit ho s tym, ze to sa nesmie.
04.06.2016 - 23:52:25
01
Cykloturista napísal:
Bolo to mimo obce a cyklisti boli určite dospelí. S tou integrálou to pochopím, je horúco, dám si ju dole, ale na hlavnej ceste medzi autami?

Vysvetli mi, prosím ťa, čo ti pomôže prilba, keď ťa dobre trafí náklaďák. Alebo dobre rozbehnuté SUV...
05.06.2016 - 23:12:33
01
Jak môžeš niečo takéto napísať? To je ako keby si napísal že čo ti pomôže pás v aute keď ťa prejde tatrovka.
05.06.2016 - 23:30:43
05
Mne by to zase az tak jedno nebolo, ci pridem bez prilby o zivot, alebo s prilbou "len" o miechu.
Prilbu inac nosim rad, ale na BA cestach je skor na skodu, kedze ma s nou vodici povazuju za nesmrtelneho.
Nikdy sa mi ale nestalo, ze by ma vodici lizli, ked som jazdil v tretine pruhu bez prilby, zatial co s prilbou ma ohrozuju castejsie.
Netvrdim to len ja, svedcia o tom rozne vyskumy. Nikoho vsak tym nechcem nahovarat, aby ju nenosil !!!
Moze si na nu prilepit parochnu, malo by to mat rovnaky efekt, ale neskusal som to.
Inak to, ze na mna vodici kvoli tomu trubia, beriem ako pozitivnu spravu, pretoze si prave uvedomili, ze cyklotrasy nepotrebujem iba ja, ale aj oni.
A kedze su oni vo vacsine, dopravna politika sa prisposobuje tomu, co potrebuju oni.
Ale chapem, ze ked niekto jazdi do prace autom a na biku len sportovo cez vikendy, tak ma na vec iny nazor.
06.06.2016 - 02:28:31
00
dartmoor napísal:
Jak môžeš niečo takéto napísať? To je ako keby si napísal že čo ti pomôže pás v aute keď ťa prejde tatrovka.

Keď budem sedieť v osobnom aute a prejde ma tatrovka, tak bezpečnostný pás aj s airbagom je mi na to isté, ako prilba na hlave, keď ma tá istá tatrovka prejde pri bicyklovaní... Pás je potrebný najmä na to, aby ti pri náraze aktivovaný airbag nezlomil väzy.

Čo pomohla prilba tomu pánovi, ktorého zošrotoval minulý mesiac štvornápravový MAN na Podkolibskej? Čo pomohla prilba minulý rok na jar nádejnému vedcovi, pracujúcemu v budove cca 200 m od budovy v ktorej sedávam ja, keď pri Železnej studničke drbol do stromu? Čo pred pár rokmi pomohla prilba bývalému majstrovi ČSSR v dráhovej cyklistike Mojmírovi Lackovi, keď ho pri Banskej Belej zložil telefonujúci vodič osobného auta idúci neprimeranou rýchlosťou? A čo by pomohla prilba môjmu kamarátovi z klubu, ktorý v deň keď dostal povolávací rozkaz do Dukly, v zjazde z Pezinskej Baby strihol zákrutu a čelne trafil P-V3S?

Nerobte z prilby modlu... Môže pomôcť, ale nemusí, napríklad keď si nedávaš pozor a hodíš tigra. Ale je skoro úplne zbytočná, keď ťa zloží auto - jedno či osobné alebo nákladné. Všade v okolitých štátoch zvýšili postihy vodičov, keď sú prichytení pri ohrození cyklistu alebo chodca. Pri dopravných nehodách je vinný cyklista len v prípadoch, keď nedá prednosť alebo je zalkoholizovaný. Len u nás zaviedli povinnosť nosiť prilby pre všetkých a pri nehodách je skoro vždy vinný cyklista, lebo nemá čo robiť medzi autami...
06.06.2016 - 23:41:39
06
Nasiel si priklady kedy prilba nepomohla. Blahozelam.
A teraz hladaj obrazky prasknutych prilieb na internete.
O tych sa v novinach nedocitas.
Tvoje argumenty proti prilbam sa nazyvaju anecdotal fallacy. Zrusme v autach pasy, airbagy, deformacne zony, ESP, a vobec vsetko co suvisi s ochranou pasaziera v aute. Ved ked ho zramuje na priecesti vlak, tak mu to aj tak nepomoze.
:facepalm:
07.06.2016 - 00:23:34
016

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up