Oravský cyklomaratón

02.07.2016
6. kolo - XCM Tour
4. kolo - Žilinská župa Tour
MTB maratón
Dolný Kubín (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Reportáže, Výsledky, Foto
Zúčastnených bikerov (71)
110erickoace123aJoNbaggio79birkovnikbmartinBorislavBralajBranus6bubakBugiycervoDurijoDusanPapanerichkferi_yogiFilip_95GaliPetGlevoguroHazardHornetZvIgi83jahomejanakudijanovargajelo520jozefkovjoziCCJulkoKEbikekirikochhylegiLIGRLimeLubik_DKmali6MareKMMMartin1411miko53milos21milsuminco87mingusMoccamuropopradNathalieoborObruckPakerPeter1982peter22PetJagPogo89richtoškaRobbieLisrominatorsaki66skcllskvaro1solvostankomsteve4striezatatranectommeeUrsuswendoxbikerzihadlo 5
Nie, štart je pre všetkych rovnaký.
03.07.2016 - 07:50:30
00
Dakujem organizatorom za skvele pripraveny maraton. Osobitne by som podakoval mladezi a detom, ktori tiez prilozili ruku k dielu. Na trati ste vytvarali super atmosferu....:-).
03.07.2016 - 08:06:55
00
Poprosím, ak by sa tu objavil niekto komu som v poslednom kamenistom stúpaní kde boli aj foto fax copy, požičal, hodil na zem čiernu malú pumpu CUBE, aby ma kontaktoval..mal som č.55. Neotáčal som sa za seba, ale zrejme to bol niekto z dlhej. Človek pomôže v núdzi, a pumpa sa mu už nevráti. Neviem či bolo dotyčnému zaťažko odovzdať pumpu na podiu. Ak sa predsa len niekto nájde, určite ma poteší :-)
03.07.2016 - 08:19:22
00
Organizátorom ďakujem za super deň na skvelej trati. A hlavne potom pod prístreškom v cieli bolo veselo. :)
03.07.2016 - 09:27:07
00
tatranec napísal:

Díky ;) ale vo výsledkoch SP XCM Juniorky máte zlú kategóriu :D nie som tam ja ako juniorka, ale Ženy Masters C 50r. a viac, dá sa to opraviť?☺
03.07.2016 - 09:36:19
00
To sa vam ta trat vazne pacila? Ved tam nebol ziadny zaujimavy usek, ziadny les a o nejakom traily ani nehovorim. Vsak to bolo 95% luky a zvysok asfalt.. Lebo ja si zabavnu trat predstavujem inak ako lucne zjazdy,jedine dva zaujimave boli tie posledne. Neverim ze v okoli DK nie su nejake zaujimave trate. Uznavam,ze nezazivnejsie sa to namotat uz nedalo,miestami som sa fakt nudil a to uz je co povedat.. Bol som prvykrat, ale mna ta trat proste neoslovila. Ked to clovek porovnava so Sulovom alebo Stupavou,tak to je sto a jedno.
Ale aby som len nekritizoval,znacenie bezchybne,obcerstovavcky super,vela ludi ktori podavaju iontaky,tak to ma byt :-)
03.07.2016 - 11:14:14
05
Farmaceut dobre je keď každý MTB maratón má svoje špecifiká. Orava niekomu sadne a niekomu nie. Ja sa na niektoré rád vraciam a niektoré mi stačili len raz. Počet repríz podujatia a počet účastníkov stavia Oravu medzi bikermi obľúbené akcie. (Hovoril som s organizátorom. Ďalší ročník by sa mal ísť už po inovovanej trase.)
03.07.2016 - 11:51:14
00
To urcite, mne nie ze nesadla, ale skor ma nebavila ta trat. Ano, bolo tam hodne ludi, takze urcite je oblubena, mozno vdaka svojej nenarocnosti. O tej zmene trasy som pocul, podla mna by to bolo fajn, hlavne aj kvoli tomu, ze to bude majstrovska trat,tak by sa patrilo podla mna aj nieco tazsie,alebo zaujimavejsie, aspon ta nadlhsia..
03.07.2016 - 12:19:41
00
Hlavne viacej lesom. Mám obavy, že ak by nová trať opustila oravské dedinky, ubudlo by z tej fajnovej atmosféry.
03.07.2016 - 12:55:40
01
no možní by tam bolo okolo litovskeho hradu, napríklad aj kopec pravnáč má od pajty pekné stupanie so zjazdom do malatniskej doliny,odtial sa dá zvažnicou ku hradu a dolu do kalamenskej, odtial hore zas na malatinu ku družstvu.. slučka väčšinou v lese hodí okolo 18km/800vm
Dalšia vec su povolenia od majitelov a urbáru. čo je dosť problematické

Prílohy:

slučka v chočských.jpg
slučka v chočských.jpg 408.53 KiB thumb_up0thumb_down

03.07.2016 - 13:04:00
00
Moja premierova ucast na oravskom cyklomaratone, chcel som vyskusat nove prostredie. Bolo super o rok urcite pridem znova. Organizacia a znacenie neda sa co vytknut, trat pekna sice vacsinou sa slo po rozpalenych lukach, az ma oci stipali od potu :D ale kazda trat je niecim zaujimava Som zvedavy na zmenu trate na buduci rok, dufam ze Vendelin ostane :D
Ak ma niekto fotky mozte dat link myslim ze nefotilo len faxcopy
04.07.2016 - 00:08:26
00
..mne sa trať, ako hobíkovy, páči..síce ísť to na dva krát je psycho, ale dá sa. Jediné čo ma vážne štvalo, súvisiace s traťou, tak to boli tie ovady. Ale asi treba byť rýchlejší.
Zmena trate viacej lesom, by možno pomohla. Ale ako už bolo spomínané vyššie, asi by sa odklonila od dedín, kde zvyknú ľudia povzbudzovať (aj keď tento rok boli Oravci nejaký poslabší), čo by bolo na škodu. Nie je zas tak veľa maratónov na SVK, kde má človek aj reálne z okolia trate pocit, že je na nejakom podujatí..
04.07.2016 - 08:02:18
01
janovarga napísal:
..mne sa trať, ako hobíkovy, páči..síce ísť to na dva krát je psycho, ale dá sa. Jediné čo ma vážne štvalo, súvisiace s traťou, tak to boli tie ovady. Ale asi treba byť rýchlejší.

...ja to riešim repelentom pred štartom a mám luxusný pokoj od ovadov a iných lietajúcich k**iev...ale svine sa aj tak vynašli a raz ma bodli do zadku - kde som natretý nebol :lol: ...
04.07.2016 - 09:19:14
01
mna bodali len do zadku :D
04.07.2016 - 10:12:20
00
Maraton fajn, isiel som na orave prvy krat dlhu trat, dobre som si zajazdil, trat bola zjazdna okrem par metrov som nic nemusel tlacit.
Pacila sa mi atmosfera na trati, pomaly kazdy koho som stretol povzbudzoval, toto moc na inych maratonoch nezazijete. Hlavne prejazd amfikom v Malatinej.
Znacenie a obcerstvovacky na jednotku ( v Pucove aj pivo a borovicku ponukali ☺)
Tie ovady otravovali aj mna, bol som sice narepelentovany ale v druhom kole to uz neucinkovalo a na tej dlhej luke hore pred lesom si ma pockali. Fakt treba byt asi rychlejsi.
Som zvedavy na zmenu trate a tesim sa na buduci rok.
04.07.2016 - 10:42:00
00
keyboard_arrow_up