ddemo na FB Kolobežky CZ je prispevok a fotky nejakej kolobky z karbonu, hmotnosť asi 4 kilečka
https://www.facebook.com/groups/kolobezky/?multi_permalinks=1151246768267916&notif_t=group_highlights&notif_id=1469469723814766
27.07.2016 - 13:29:31
00
duves napísal:
ddemo na FB Kolobežky CZ je prispevok a fotky nejakej kolobky z karbonu, hmotnosť asi 4 kilečka
https://www.facebook.com/groups/kolobezky/?multi_permalinks=1151246768267916&notif_t=group_highlights&notif_id=1469469723814766

To je Radek Mottl. On sa o stavbu takychto kolobeziek snazi uz niekolko rokov. Pred par rokmi Peter Lindner o tom pisal aj na Priblizovadlach. Velmi ho nikto nekritizuje, ale ma to udajne este nejake nedoladene. Bavil som sa v Cechach s ludmi o tom a povedali mi, ze na take to normalne jazdenie je to OK, ale pod pretekarmi sa to ohyba, je to makke pre nich. Lenze nakladmi je to drahe len na take obycajne vozenie sa. Ram ho stoji vela penazi a ked k tomu das zodpovedajuce vybavenie, tak je to sleha. Tak, ako spominaju v diskusii. V kazdom pripade maju tito ludia moj obdiv za to, ze to nevzdavaju.
A ci to ma hmotnost 4 kila, tak to neviem-neviem, kedze len ram ma okolo dvoch.
27.07.2016 - 18:08:02
00
Dnes som si pasivne vyskusal novinky od Yedoo, konkretne Wolfer, Trexx a Friday. Myslim, ze mi vsetky tri padli do ruky ako uliate. Na prvy ohmat maju prijemnu vahu. Nie ako ten tank GT od Miba. Co ma na Wolferovi prekvapilo bolo pruzenie. Cakal som beton ako na KB. Mohlo to byt sposobene nedostatocne nafukanymi dusami i ked obsluha mi tvrdila, ze tlak by mal byt v poriadku. Stupatko je nizko, takze jazda bude pohodlna. Co ma vsak prekvapilo bola dlzka stupatka. 40 cm - rovnako ako u Mibo GT. Pre mna zbytocne dlhe, ale zase pri zjazdovani si nemusite stat na nohe. A este dve veci ma na Wolferovi prekvapili:
1. Vpredu to ma ceste brzdy, vzadu V-brzdy
2. Za patovou opierkou je taka "misticka" , taky cudny priestor
Skoda, ze som si ju nemohol vyskusat mimo predajne, prisiel som tam tesne pred zatvaracimi hodinami. Wolfera som si postavil vedla KB RaceMax a skakal som z jednej na druhu. Velky rozdiel medzi nimi nie je. U kazdej by som nasiel nejake plusy a nejake minusy. Vaha podobna, ceny su takmer totozne. Skoda, ze som sa nemohol previezt. Dizajner Wolfera evidentne urobil super pracu. Kostra sa mi paci, nie ako to lesenie, co mali pred dvoma rokmi a volali to Wolfer. To s touto kolobezkou nema asi vela spolocneho. Drziak na flasku je vsak proklate nizko.
No a este som si podupkal na Morxes Vendetta Sport. Moze byt. Je to ocel, takze trosku tazsie ako vyssie menovane, ale vyzerala sexi, lahucko. Co sa mi vsak na Vendette nepacilo bol siroky zadny naboj. Pri KB a Yedoo to vyzeralo cudne. Vidly roztiahnute jak ...
No a nakoniec GT-cko. Na tom sa mi dobre jazdilo uz v minulosti, ale ta vaha. Na to si asi nikdy nezvyknem. To si predstavte, ze taky Mastr je este tazsi. Nie som ziaden gramar, ale moju mam uz akosi v ruke a tie Miba su fakt citelne tazsie.
K uplnemu stastiu mi fakt chybala iba jazda niekde na cykloceste.
28.07.2016 - 20:54:40
00
Karbonovy ram moze mat hmotnost aj hlboko pod dve kila... Konkretne ten moj prvy prototyp ma 1,725kg (a to som nesetril na karbonovych rurach), Piet Groenweld ma hmotnost pod 1,5 a udajne (podla slov holandskej vypravy s ktorou som sa bavil na pretekoch, ma uz aj funkcny prototyp s hmotnostou ramu iba 0,9 kg). Tam uz sa da pocitat aj s celkovou hmotnostou kolobezky do 4 kg. Aj ked na druhej strane vyvstava otazka ci to vobec treba..? Ine monokokove karbonove ramy, co som zachytil po nete maju realnych 1,2- 1,6 kg.
Ja teraz v hlave riesim pomerne "prizemny problem"... a to moj treti karbonovy prototyp ramu , kde chcem ist hmotnostu dole vdaka priestorovej konstrukcii z tenkych predpatych karbonovych vlakien. V priestore medzi karbonovymi stenami, kde u monokoku je pena alebo vzduch vyriesit priestorove nosniky usporiadane do kriza ( v googli - minimum material structure). Ono sa to jednoducho napise, vymysli, ale ked sa to ma realne vyrobit aby to bolo lahke a pevne nastava problem ako...:) Ale v septembri , ked pojdu deti do skoly a ja budem mat cas sa hrat v dielni nieco poriesim... a zavesim sem..
01.08.2016 - 10:07:00
00
Nosíte prilbu? Ja ano, i ked teraz v lete často na riaditkach, ale dolu Peknou cestou šla na hlavu.
http://hradec.idnes.cz/cizinec-v-krkonosich-se-zranil-pri-sjezdu-na-kolobezce-p1z-/hradec-zpravy.aspx?c=A160801_094258_hradec-zpravy_the
11.08.2016 - 18:54:25
00
zdravim,
uvazujem o prvej kolobezke, chcel by som skladaciu, aby sa dala lahko skladovat a prepravovat aj autom, rozhodujem sa medzi dvomi, ktoru by ste odporucili viac? Diky

mibo mastr
http://www.hopsaj.sk/p/229/mibo-crazy-kid-top?variant[89]=635&variant[134]=631
kostka rubik 4
http://kolobezky.heureka.sk/kostka-rubik-4/specifikace/#
23.08.2016 - 11:32:58
00
talbott napísal:
zdravim,
uvazujem o prvej kolobezke, chcel by som skladaciu, aby sa dala lahko skladovat a prepravovat aj autom, rozhodujem sa medzi dvomi, ktoru by ste odporucili viac? Diky

mibo mastr
http://www.hopsaj.sk/p/229/mibo-crazy-kid-top?variant[89]=635&variant[134]=631
kostka rubik 4
http://kolobezky.heureka.sk/kostka-rubik-4/specifikace/#

Zalezi este kde s tym chcete jazdit, ake dlhe trasy a co si presne od toho skladania slubujete. V Bratislave je este jeden skladaci model Royal tiez od Miba, ale ma to vacsie kolesa-20". Neviem ci ste robustnejsej postavy , ale to Mibo mne osobne pride zivsie, aj ked je tazsie. V zlozenom stave to je fakt male a v pohode sa s tym da ist aj do MHD. Najlepsie by to bolo skusit v obchode, ale to v nasich koncinach nie je az take jednoduche. V Bratislave je niekolko Mastrov a jeden Royal. O Rubikovi neviem i ked som este davnejsie jedneho videl v Kaktus bike. Ked by som sa mal ja rozhodnut podla svojich pocitov, ja by som siel do Miba. Kolobezkovanie je dost o pocitoch. Bud ten stroj sadne, alebo nie.
24.08.2016 - 00:46:01
00
A na ake trasy sa hodi viac mibo mastr a na ake viac kostka rubik?
postava - stihla, 180 cm vyska
chcem jazdit mesto, mozno obcas polne cesty - neuvazujem o nejakom velkom terene, ide mi o taku "rehabilitaciu" po sedavom zamestnani, zabavu a chut vyskusat nieco nove.
tuto kostku som v obchode ani ja nenasiel na Slovensku.
co som cital:
- mibo ma stojan, je tazsi, vraj stabilnejsi ale nemam 100 kg ani 80 kg :-)
- kostka su vraj menej stabilne kolobezky pri zjazdoch, ale neplanujem sa rutit z kopca obrovskou rychlostou. na kostke sa mi, paci ze sa da viac zmensit pri skladani a je pevna.

kostka ma vraj nejake zakazy v navode, co mibo nema (netusim preco, v principe je to to iste) no a neviem ci je podstatny rozdiel 8 vs 10 kg vaha.
24.08.2016 - 09:30:45
00
edit:
od skladania by som chcel to, aby som do auta mohol dat kolobezku do kufra bez toho, aby som musel vyklapat zadne sedadla
co myslite tym, ze mibo je zivsie?
24.08.2016 - 09:33:58
00
talbott napísal:
edit:
od skladania by som chcel to, aby som do auta mohol dat kolobezku do kufra bez toho, aby som musel vyklapat zadne sedadla
co myslite tym, ze mibo je zivsie?

Miba su vyrobene inak ako Kostka, su z viacerych pozvaranych jeklov, preto aj ich vaha je trochu vyssia. Kostka je vo vseobecnosti vyrobena z jednej hrubsej gulatiny a na pocit je makksia, niekomu to pride komfortnejsie. Mibo ma nizke stupatko, nemusite tak drepovat so stojnou nohou a kazdy odraz sa nekompromisne premietne hned do pohybu, preto som povedal zivsia. Je to zase len o pocitoch, ale toto citim ja, ked sa na Mibe odrazim. Samozrejme zavisi aj od obutia kolobezky a spravneho natlakovania. Zmena obutia na kolobezke znamena aj zmenu rychlosti. Ja ked dam na svojej cestne plaste a spravne natlakujem, tak sa mi priemerna rychlost zvyso o 1,5 az 2 km/h oproti trekovym plastom.
Stale je vsak dolezite kde chcete jazdit. Mibo ma nizsie stupatko a ak Vase cesty budu hrbolate, alebo rozbite, tak budete stale skrtat o zem, co sa Vam bude zdat neprijemne, ale ku kolobezkam to patri. Kto neskrta, nejazdi. Ak by ste boli z Ba, tak by sa dala dohodnut skusobna Jazda na Mibe s tymi, kto ju maju. Mame aj taku facebookovu komunitu, ak ste na facebooku - Kolobežky SK. Tam su aj ti s Mibami. Medzi kolobezkarmi je uplne bezne, ze ked si chcete vyskusat jazdu na kolobezke, tak Vam ju poziciame, aby ste si to vyskusal. V sobotu planujeme jednu jazdu, kde budu rozne typy kolobeziek a my si ich medzi sebou aj poziciavame. Bude tam aj zastupca firmy Morxes, ktori tiez robia kolobezky, ale zatial nie skladacie. Ak ste z Ba, mozete prist na miesto, kde si budeme skusat ine stroje.
24.08.2016 - 09:54:34
00
Ako som uz povedal, kolobezkovanie je o pocitoch. Moj pocit z Miba je, ze je to normalna kolobezka, ktora ma skladaci mechanizmus. Oba typy vychadzaju z neskladacich kolobeziek a lisia sa len skladacim mechanizmom. Rubik bol vymysleny ako skladacia kolobezka a toto je jeho druha, ci tretia verzia, lebo to je bezne u Kostku, ze oni furt nieco "vylepsuju". Fakt by bolo dobre to vyskusat, ale nepoznam nikoho, kto by mal Rubika. Co sa tyka toho zjazdovania, alebo jazdy na kolobezke dolu kopcom, nevr sej nevr, je to zabava. Ak Vas kolobezkovanie chyti, zistite, ze jedna kolobezka nestaci a budete chciet jazdit viac a viac a na to je Mibo podla mna lepsie. Este by som odporucil navstivit stranku www.priblizovadla.cz kde su recenzie na rozne kolobezky. Neviem teraz, ci je tam aj recenzia na aktualnu verziu Rubika, ten stary tam bol, ale nebol to vydareny model. Mibo tam bude urcite.
Doplnok: je tam recenzia na najnovsiu verziu Rubik 4.
24.08.2016 - 10:48:47
00
diky za ochotu a informacie

chcem jazdit po sidlisku, pripadne nejake polne cesty, resp. aj na sidlisku su casto nekvalitne cesty.

rozne stranky a recenzie som si samozrejme presiel (aj ten rubik 4, mastr som asi prehliadol).
uvadza sa rovnaka svetla vyska 45 mm pre mibo mastr aj kostka rubik 4 tak v tomto by nemal byt problem
stupatko mibo ma dobry tvar pre prekonavanie prekazok (stupa hore) a predpokladam ze tych 45 mm je minimalna hodnota na urovni paty.

viem ze tazko to riesit takto od stola.
som zo stredneho SK a najblizsia mibo predajna je v ZA, najblizsia kostka v Puchove (ale tam nemaju rubik 4) a ani v pozicovniach kostky.

mozno si poziciam mibo na vikend z tej predajne v ZA.
24.08.2016 - 13:33:36
00
talbott napísal:
diky za ochotu a informacie

chcem jazdit po sidlisku, pripadne nejake polne cesty, resp. aj na sidlisku su casto nekvalitne cesty.


Na mibo so svetlosťou 4cm možeš zabudnuť na polne cesty. Nekvalitne cesty po sidlisku možu mať maximalne popraskany povrch, ale akonahle tam budu "bubny", jamy, či diery, tak to bude rovnaky problem.
24.08.2016 - 13:55:12
00
Ja som tu raz pisal, ze zivot pod 50mm svetlej vysky zacina byt pri SUV (rozumej nebrzdim pred kazdym steblom travy alebo mravcom) jazdeni menej stastny, ale je to otazka osobnej prefernecie a mozno ochoty ist pomalsie a hladat idealnu stopu. Ja nie som ochotny ;-)

Kazdopadne, co som chcel povedat vlastne, asi najviac ti k tomu bude vediet povedat Ja?No! ktory si skladacieho Mastra kupil na turistiku
24.08.2016 - 15:58:30
00
Ja tiež nie som ochotny. A našlap na yedoo mi pomaha spevňovať svaly na stehnach. Je to super.
24.08.2016 - 16:11:35
00

Výber z produktov

    Prejsť do shopu ()
    keyboard_arrow_up