ale prestan ..... :)
01.06.2016 - 16:47:13
00
Teraz mi napada, ze ako zistim aku ma moj bike nosnost?
01.06.2016 - 22:34:31
00
Ak mas ten alu Lapierre Tecnic 100-L z podpisu s asi 13 kg hmotnostou, tak sedacku a 15 kg
dietatom bez problemov zvladne, tym sa netrap :)

Doplnim este moj `predchadzajuci prispevok - pouzivam
http://www.polisport.com/en/bicycle/products/baby-seats/?id=71&pid=13
kupil som ho v Sportservise za 39Eur (velmi dobra investicia za tu sumu).
Príloha:
Bilby_junior_FF.jpg
Bilby_junior_FF.jpg 56.82 KiB thumb_up1thumb_down



Vyhodou tohto modelu je ze sedacka je uchytena na lyzinach upnutych konzolou na sedlovej trubke (podobne ako sedacky dozadu), a preto pruzi, takze nie je problem s jazdou po nerovnostiach. Tiez mam pocit, ze takto je sedacka viac v strede bicykla oproti inym standardnym sposobom uchytenia prednej sedacky - na vidlicu alebo predny ramovy trojuholnik . Ale dost zavisi aj na kontretnej geometrii bicykla. Doporucujem Ti prist s bike do obchodu, vyskusat a v pripade kupy nechat priamo namontovat.
Za asi rok som absolvoval s dcerou tak 80 vyletov (okolo 6-9 km jeden). Vyberanim sedacky som stravil par mesiacov, za ten cas som mohol najazdit dalsich 20 :) nahodou mi kolega odporucil tuto a bol to dobry tip.
Nemyslim ale ze ine predne sedacky budu vyrazne odlisne, takze doporucujem nieco vybrat a kupit a uzivat si spolocnu jazdu:)

Ludia a ich potreby su individualne, ale podla mna pre male dieta ako prve riesenie je lepsia predna sedacka, pokial niekto nechce jazdit velmi dlhe jazdy kedy mu dieta zaspava. Dcera ma jazdu velmi rada, bez problemov sme jazdili aj cez zimu v teplotach okolo nuly. Co sa tyka ovladatelnosti, bez problemov vidiet pred predne koleso, jazdime v lese po singlovych usekoch, jazda dolekopcom je velka zabava. Slape sa trochu horsie do kopca, kedze mam nizsie sedlo, a kolena trochu vybocene, pripadne pri prudsich stojkach sa clovek nenakloni dopredu, ale to su minoritne veci. Ako pise trener je to iny zazitok, treba si to skusit, jazda nie je presun z miesta A na miesto B, ale interaktivny cas straveny s dietatom, mam dceru priamo pred sebou, rozpravam jej do ucha a pocujem co mi odpoveda, a mimochodom, skuste pri zadnej sedacke dat dietatu za jazdy pusu na licko :)
02.06.2016 - 00:57:18
01
Este mi neda nenapisat fixska - neber to v zlom, mam rad tvoje prispevky a snahu ludom poradit, ale mam z tvojich prispevkov v tejto teme pocit ze si dieta v cyklosedacke nevozila (prinajmensom v prednej), a teda nemas prakticke skusenosti... a je par veci v zivote ktore kym clovek nevyskusa, nemusi vediet zhodnotit pre a proti :) ...
02.06.2016 - 01:08:02
00
Dakujem za hodnotny prispevok. Pozerala som, ze u nas tento typ maju, zbehnem tam v sobotu s bicyklom aj malym. Pravdou je, ze by som asi zabila vela casu vyberom a vlastne by som sa obrala o cas, ktory som uz mohla davno jazdit. Najviac mi do oka padla Thule, ale tu v okoli ju nemaju na predajniach a ani nepoznam nikoho, kto by ju mal. Mamicky, ktorych som sa pytala maju vsetky tuto sedacku ako ty. Bud na predok, alebo takto pod sedlom. Otazkou je, ci ja a dieta a sedacka nebudeme nad limit. Uz nie som tintitko :D
02.06.2016 - 01:20:10
00
Hm, teraz.mam chrobaka v hlave lebo to je jedna z tych, co som pozerala, jeep mini. Je dostatocne makka na sedenie?
02.06.2016 - 18:11:18
00
Do kelu. Tak sme kupili tu http://www.polisport.com/en/bicycle/products/baby-seats/?id=71&pid=13 ale nechceli mi ju v obchode vyskusat no nesedi mi samozrejme. Vidla pri otacani zapiera do noh na sedacke. Snad ju vezmu spat. Maly v nej ani nesedel.
Teraz vsak uvazujem, ci je lepsie mat sedacku ako tato, ze sa neotaca spolu s volantom, ako aj napr. Weeride kangaroo alebo, ci je lepsia namontovana na riadidla a tym padom aby sa sedacka spolu s nimi pri zatacani otacala tiez, napr. Thule RideAlong mini. Neviem fakt.
05.06.2016 - 13:37:12
00
... moja žena, keď potrebuje vyriešiť nejaký technický problém, sa s tým vždy obráti na manžela. ;)
05.06.2016 - 17:03:48
01
Tvoja zena asi nema za muza PCkara.
05.06.2016 - 17:39:00
00
... a vieš, že skoro aj hej? Ale sú aj horšie toaletné defekty.

V každom prípade však prajem, nech to vyjde k plnej spokojnosti.
05.06.2016 - 17:53:07
01
Dakujem.
Moj PCkar dostal napad. Objedname 3 ci 4 sedacky cez net a poskusame, snad sa nejaka bude hodit. Vobec mi nenapadlo,ze sa daju bez udania dovodu vratit :)
07.06.2016 - 20:56:52
00
Aby z toho bol nejaky prospech aj pre ostatnych, tak sme kupili qibbel sedacku prednu. Je strasne pevna, vystuzena po obvode, temer neviem, ze ju mam, nezavadzia tak ako Polisport. Je zaoblena. Dvojity plast, cize si nemam do coho pripadne buchnut kolena. Daju sa kupit aj male riaditka pre dieta a aj predny stit. Vsetko super. I ked ten stit by mohol byt pevnejsi, ale pred muchami a konarikmi ochrani. Maly je zatial spokojny :) Takze odporucam.

Prílohy:

qibbel-front-verd-01.jpg
qibbel-front-verd-01.jpg 58.83 KiB thumb_up0thumb_down

22.07.2016 - 12:48:54
00
uz len dieta naucit obsluhovat kameru a obraz ako vino :)
23.07.2016 - 16:14:16
01
Vedel by mi niekto poradit cyklosedacku, ktora by isla na 29" bicykel? Dakujem.
31.08.2016 - 13:57:15
00
aky mas bicykel ? ja som to tiez davnejsie riesil a je to dost tazke a zalezi aku mas zadnu stavbu a kolko mas miesta
31.08.2016 - 14:11:49
00
keyboard_arrow_up