A este by ma k tomu Brytonu zaujimala taka vecicka. Ak nemam pripojeny powermeter, co zrejme ani nikdy nebudem mat, ak tie ceny ostanu na sucasnej urovni, urobi ten softver aj kalkulacie cez formulu - nejake odhady, alebo mi tam neukaze nic? Porovnavam si to so Sigmou ROX 10.0, ta ma aj tieto kalkulacie a vsetky tie iste veci ako Bryton a este nejake navyse (napr. ghost rider - pretekanie proti sebe samemu a pod.), ale vydrz baterie je niekde uplne inde. A takisto zivotnost Li-Pol baterie u Brytonu bude ovela vyssia ako Li-Ion u Sigmy. Co si o tom myslite? Prepacte, ze tolko otravujem, ale kvoli rozpoctu si preverujem kazdy detajl, aby som nekupila nieco, co potom olutujem.
24.08.2016 - 07:50:45
00
skoda, ze uz nikto jj03 neodpovedal. myslim, ze hlada to iste co ja, cyklocomputer medzi ROX 6.0 a ROX 10.0 za co najlepsiu cenu co mne pocitovo vychadza prave na Bryton 100E, senzory srdca a rychlosti a kadencie uz mam, doteraz sa to tahalo do stravy v mobile ale chcem to vidiet aj na riaditkach priebezne (rozumne mnozstvo) a tak rozmyslam co mi poskytne spolahlive a nevyhnutne minimum za rozumnu cenu. Takze je to 100E alebo 310E? (zabludit ma svoje caro, takze 330E netreba).
05.09.2016 - 13:39:21
00
jj03 napísal:
... Ak nemam pripojeny powermeter...

udaj "power" je nulovy aj ked mam funkcny senzor kadencie a heart rate (powermeter nemam :))
je tam vsak udaj "calorie" v kCal (tento udaj sa ratal aj ked som nemal funkcny senzor kadencie a HR)
05.09.2016 - 20:04:40
00
Prečítal som si toto vlákno a uvažujem o zakúpení 330 E. Chcem sa opýtať majiteľov, či ste s ním spokojní? Má presný gps čip?
Potreboval by som ho na každodenné výjazdy do známych končín a občasné výjazdy do končín neznámych,kde by som rád využil tú navigáciu.
Doteraz som používal telefón a už ma nebaví mať maximálky 200km/h a podobné úlety.
12.09.2016 - 14:42:36
00
Zall napísal:
Prečítal som si toto vlákno a uvažujem o zakúpení 330 E. Chcem sa opýtať majiteľov, či ste s ním spokojní? Má presný gps čip?
Potreboval by som ho na každodenné výjazdy do známych končín a občasné výjazdy do končín neznámych,kde by som rád využil tú navigáciu.
Doteraz som používal telefón a už ma nebaví mať maximálky 200km/h a podobné úlety.


osobne ho nemam ale tiez ma zaujima. Uz na zaciatku vlakna pisali ze GPS je presny.
podla vsetkeho teraz v auguste 2016 vysiel update, ktory dovoluje 100 a 310 synchonizaciu na mobil cez BT.
(doteraz to fungovalo len pre 330 a 530 a ti maju aj wifi pripojenie)
tu je tlacova sprava:
https://outdoorindustry.org/press-release/full-line-of-bryton-devices-now-bluetooth-capable-through-new-app/

mozno je cas cas na reviziu hodnoteni, uvidime.
22.09.2016 - 10:47:35
00
Ono to "fungovalo" aj so starou verziou softu. Raz sa mi na 310 podarilo dostať do telefónu asi 5kB log za 20min :D a pár krát som na viacerý pokus zaktualizoval GPS dáta.
Večer nainštalujem update, som zvedavý, ako to poriešili.
22.09.2016 - 12:13:53
00
Napadlo mi este k 310. Ake mate skusenosti s prevadzkou v zime? Vyrobca uvadza funkcnost az od -10 C. Zda sa mi, ze je to dost vysoka hodnota, ked jazdim aj v zime, prip. potom nejake bezky a pod. Mate s tym skusenosti, ako sa to sprava v chlade? Idealne by to bolo okolo -20, ako maju Garminy. Citala som jednu dost odradzajucu recenziu o Brytone 310, ale nechcem ho az tak zavrhovat, kedze je v dobrej cenovej relacii: http://thegpsgeek.com/blog/archives/1094.
22.09.2016 - 13:01:44
00
Na skúsenosti s použitím v zime sa budeš asi musieť opýtať na nejakom novozélandskom alebo čílskom fóre, kedže je to relatívne nový model ;)
Alebo ho hodím do mrazáka. Tipujem ale, že deň pod -10 zvládne.
Pri použití mimo rajdov biku treba myslieť na to, že ľavé tlačidlo pauzuje a stopuje, tak by to chcelo nejakú krabičku, aby sa nahrávanie nechcene neprerušovalo. Už sa mi to stalo aj na biku. Mám ho na prestavci, tak som podložky presunul hore. Vyzerá to hlúpo, ale bolo to za minútu, funguje to a nižšie rajdy mi nevadia :D
22.09.2016 - 16:28:59
00
skus dat foto - takto si to moc neviem predstavit :)
je pouzivam tento drziak a zatial bez problemov ...
22.09.2016 - 17:05:43
00
tiez stoji tento drziak aspon ... eur ako u garminu alebo neviem kto presne ma ten barfly ci ako sa vola
edit: hmm no jo 20 libier na amazone
22.09.2016 - 17:26:27
00
Foto z profilu nemám, aspoň zhora: http://imgur.com/vp7FypW Jednoducho som podložky pod predstavcom presunul nad neho, aby koniec vidlice chránil tlačidlá. Chcel som vyrobiť nejaký nárazník, ale toto bolo jednoduchšie a vyhovuje.
Bryton by mal sadnúť do držiakov rady Edge, tak by naozaj nemal byť problém nájsť ideálny. Mňa ale serú tie citlivé tlačidlá, ľavým sa tiež vchádza do menu, tak ak nahrávaš, musíš prerušiť.
Ešte niečo, čo ma naposledy sklamalo: nastavil som automatické podsvietenie, zapína sa asi hodinu pred západom slnka, okrem hustého lesa je to zbytočne skoro a v riadnej tme je moc silné. Cez víkend bol spln, po ceste sa dalo jazdiť aj bez osvetlenia, ale Bryton vyslovene oslepoval. A nemohol som to ani vypnúť, ak som nechcel prerušiť nahrávanie.
22.09.2016 - 17:42:58
00
uz je to jasne
tiez mi to vadi - ale musel som sa zmierit - ak zapnem nahravanie, tak musim nahravanie dokoncit, alebo prerusit ak chcem menit nastavenia :(
ale beriem to tak, ze ked si vsetko nastavim ako potrebujem, tak neskor nebudem musiet taketo veci riesit (mam ho cca 3-4 tyzdne)
22.09.2016 - 17:49:47
00
lukas6s8p to sa nedá regulovať nejak tá úroveň podsvietenia?
22.09.2016 - 20:08:02
00
Nastavenie intenzity podsvietenia som nenašiel, teda sa to asi nedá.
Update softu na verziu R024 sa podaril, ale efekt zrýchlenia komunikácie telefónom cez bluetooth minimálny, 150kB to tlačilo 2-3min. Možno to rovno ide na server Brytonu (lebo bez netu sa ani apka nespustí), ale tak je to žalostne pomalé. Ešte som zistil, že vypnutie displeja telefónu prenos preruší, sám sa ale nevypne, stačí byť trpezlivý. Ukladanie logov do telefónu bežne nevyužívam, prenos káblom do PC je vpohode, ale potrebujem možnosť zálohovať dáta z Brytonu napr. na dovolenke, keď nemám prístup k PC a mám nalogované nejaká dôležité trasy, aby som o ne neprišiel napr. pri strate tachometra.
22.09.2016 - 22:05:01
00
Takto pomaly mi to trvá aj na Garmine keď synchronizujem hodiny s telefónom cez BT
23.09.2016 - 13:42:08
00
keyboard_arrow_up