Sync cez wifi je ale rýchly. Trvá pár sekúnd. Podsvietenie je silné, s tým súhlasím, ale dá sa vypnúť aj počas nahrávania. Stačí ťuknúť do vypínača. Mám 530tku.
23.09.2016 - 22:39:20
00
[quote="@1161429"]

mas Android alebo iOS? aky HW?
23.09.2016 - 23:12:33
00
Samsung S3neo
24.09.2016 - 06:42:14
00
Jeden computer a viac bicyklov. Mám 53tku.
Javí sa mi to tak, že si musím v computeri ručne aktivovať bicykel (tj prístroj si sám nedetekuje, na ktorom biku je) a dajú sa navoliť len 2 bicykle.
Obidve vlastnosti mi prídu ako dosť veľké nedostatky pre lepší computer. Aj keď to aktivovanie biku nemám odskúšané, pretože nemám viacero snímačov.
Fungujú takto aj iné, porovnateľlné computery, napr. Garmin?
27.09.2016 - 16:03:41
00
vyrobkov a moznosti je na trhu zasa mnoho - snazim sa zorientovat - chcem nieco namiesto telefonu na zaznam trasy, vypadky gps mi totalne znehodnocuju cely zaznam. vie niekto porovnat sigmu rox 7 a bryton 330? cenovo su porovnatelne. nepotrebujem cidla. ma 330 vyznam - to navigovanie je vobec realne vyuzitelne aj v lese napr.? na navigovanie chcem nadalej pouzivat telefon koli mapam a velkemu displeju. lebo 100-ka stoji polovicu - ale nema barometer - ma barometer zmysel? a 310 stoji tretinu - nema teplomer a navigovanie.
da sa bryton kupit aj cez daky slovensky e-shop?
20.01.2017 - 12:02:50
00
akurat testujem rider 310. teplomer ma (dnes testovane pri -17). barometer ma urcite vyznam ak ta zaujima aj vertikalny pohyb. to navigovanie na 330 podla mna vyznam na mtb nema. mozno na nejake nezname cestne trasy, ked nechces bludit. aspon ja to tak vyuzivam sem tam na edge 500. ale nechybalo by mi to.
20.01.2017 - 12:28:37
00
Ja mám problém s barometrom na 310, prevýšenie mi ráta zhruba polovičné od reálu.
Loguje ale presne (presnejšie ako telefón), aj s neaktuálnymi GPS dátami.
Baterka má dobrú výdrž aj v mrazoch, dva celé dni zvládne s rezervou.
20.01.2017 - 12:47:02
00
Ked uz logujes, tak pre ma zmysel mat zariadenie s barometrom (a autokalibraciou). Mas presnejsie info prevyseni a zaznam nie je vertikalne roztraseny.

Vhodne su aj rozne starsie nemapove Garminy.
Ja pouzivam Vista HCX (chipset je sice Mediatek ale prijem ma slusny), nosim ho na pleci na popruhu od ruksaku.
https://pc.bazos.sk/inzerat/69089920/Garmin-Vista-HCx-etrex.php

Trochu som googlil a toto ma velmi zaujalo: Canmore GP-102+
https://www.alza.sk/sport/canmore-gp-102-d477336.htm
20.01.2017 - 12:52:04
01
ked sa tu spomina navigovanie po trase s brytonom - podarilo sa niekomu natlacit do brytonu cudzie gpx a ist po jeho trase ?

Gusto0 - barometer ma prave ten vyznam, ze mas presny vyskovy profil a nie nepresne cisla z GPS ...
20.01.2017 - 13:45:04
00
Palo TT na ten cannmore som sa opytal v teme "aky cyclocomputer" - ten ma zaujal - cena - teplomer, barometer - len podla recenzii je problem to spojit s novymi win a vyzera to celkovo zastaralo - chipset je tam tiez tusim starsi ale inac by mi to asi stacilo. displej mi je jedno aky to ma - ja som tachometer zrusil koli cislam. ale po dlhom vyjazde si rad pozriem co som presiel a ako som to presiel.
ked to dokaze merat teplotu dava ju aj do zaznamu a nasledne v PC do grafu?
a tieto brytony maju autokalibraciu barometra? lebo myslim ze dohladat to na nete bude zazrak

tak zatial to vyzera na tu 310 - za 80€ by sa mala dat kupit. to uz oproti roxu 7 je slusny cenovy rozdiel. na slovensku by som to kde zohnal?
20.01.2017 - 14:04:41
00
Nikde. Ja fakt nerozumiem, co mate vsetci s tym kupovanim iba na Slovensku... To akoze ked ten tachac budu mat v predajni v Kosiciach, tak tam budes cestovat, aby si si ho kupil? Mladi ludia v dobe EU, otvorenych hranic, elektronickych penazi, internetu a kurierskych sluzieb a boja sa kupit nieco za par eur...
20.01.2017 - 14:42:41
01
Gusto0 napísal:
ked to dokaze merat teplotu dava ju aj do zaznamu a nasledne v PC do grafu?
a tieto brytony maju autokalibraciu barometra?

1) ano
2) myslim si ze nie - vzdy pred jazdou kalibrujem rucne (ak sa mylim, budem rad ked ma upozornite, ako to robit automaticky :))
20.01.2017 - 14:51:21
00
Rucne podla GPS vysky kalibrujem na zaciatku vyjazdu vzdy aj Garmina, lenze pocas dna sa pocasie/tlak moze menit. Garmin sa vie automaticky kalibrovat (GPS vyskou), zrejme to robi, ked ma dobry signal.
Sirf patrili medzi najlepsie GPS chipy a myslim si, ze aj dnes parametrami patria medzi spicku (aj ked nepodporuju napr. Glonass). Btw. Sirf kupila nejaka dalsia firmu, ktoru neskor kupil Qualcomm.
Canmore a ani Bryton som nemal moznost osobne skusat.
20.01.2017 - 16:16:13
01
Ja som mal sigmy 14.12 Rox 6.0 a teraz Rox 11.0 a tie sa kalibruju automaticky, do nastavenia sa zada domaca vyska a komputer sa skalibruje, potom ked vyjazd skonci pred tym ako sa uspi (alebo vyberie z drziaku) si zapameta vysku, a na druhy den ked sa tlak zmeni tak on sa prekalibruje tym ze nastavi vysku ktoru si ulozil pred spankom. Manualne kalibrovat ich treba len vtedy ak bike niekde preveziem napr. do hor a komputer zacvaknem az tam, ale toto uz neplati pre rox 11.0 lebo ten sa kalibruje aj cez GPS Este sa moze rapidne tlak zmenit aj pocas vyjazdu, nato maju sigmy rychlokalibraciu podrzanim 2 tlacidiel sucasne ktora sa robi v domacej vyske alebo v menu sa zada aktualna vyska.
Moj prvy komputer s vyskomerom bol 14.12 a vtedy som normalne ze nechapal jak to presne a spolahlivo ukazuje vysku len z tlaku bez gps, a az casom som nato prisiel ze prave cez tlak je to presnejsie ako GPS, preto som vzdy dalsi komputer kupoval jedine s barometrom.
20.01.2017 - 17:42:33
00
barometer je fajn, keď ma zaujíma výška (aktuálna aj nastúpaná) počas výjazdu, inak väčšina webových služieb dokáže skorigovať výšku z .gpx tak, aby to sedelo aj bez barometra - používam, keď som trasu zaznamenal napr. mobilom v Locuse (Locus to vie tiež)
21.01.2017 - 07:05:58
00
keyboard_arrow_up