:arrow: LX 2007 vs 2008 zmenila sa oska na klukach doteraz bola duralova masivna (tazka) teraz schudla aj na masivnosti a na vahe a pribudlo tuhosti hadma sa nemylim :oops: ale viem ze oska je ina
22.01.2008 - 15:49:36
00
Inak s tym rozstelovanim je to pre mna dost zvlastne ked tu druhi pisu pretoze model XT 04 Dual jazdim tretiu sezonu a salter som okrem prvotneho nastavenia vobec nedoladoval a to ani o chlp.Funguje mi to ako hodinky v kazdom pocasi a bovdeny mam nokony takze to ma tiez svoju cenu...
22.01.2008 - 23:02:43
00
moje postrehy k tejto teme:
Martinus: poznas este nejaku nizsiu sadu ako deore?
porto: deore dutu osu uz malo, teraz preslo na holowtech 2
lx-ko - zvacsil sa priemer osy u kluk
xtr-ko - shimano pouzilo karbon
Lapierre310: nemylis sa

inak videl som kusok promo dvd od shimana. neviem to inak nazvat ako bulsit. nehorazne tam vychvalovali shadow, ako najlepsie to je a neviem co vsetko a pritom sram to robi uz 300rokov. nehovorim ze je to zle, alebo nefunkcne, ale nebavi ma pozerat na to ako strasne sa chvalia uz davno vymyslenym
23.01.2008 - 09:33:11
00
moje postrehy k tejto teme:
Martinus: poznas este nejaku nizsiu sadu ako deore?
porto: deore dutu osu uz malo, teraz preslo na holowtech 2
lx-ko - zvacsil sa priemer osy u kluk
xtr-ko - shimano pouzilo karbon
Lapierre310: nemylis sa

inak videl som kusok promo dvd od shimana. neviem to inak nazvat ako bulsit. nehorazne tam vychvalovali shadow, ako najlepsie to je a neviem co vsetko a pritom sram to robi uz 300rokov. nehovorim ze je to zle, alebo nefunkcne, ale nebavi ma pozerat na to ako strasne sa chvalia uz davno vymyslenym


Deore nemalo dutu osku, ale dute kluky (Hollowtech).
Tento rok ma dutu os, ale NEMA dute kluky !!!
23.01.2008 - 09:39:12
00
sorry, zle som sa vyjadril. myslel som to tak ze malo octalink (duta osa) a tento rok preslo na system osy spojenej s klukou. holowtech 2. ale ako ty hovoris bez dutej kluky.
23.01.2008 - 09:44:44
00
este raz na temu radenia so saltrom (aj ked sa to uz vo fore rozoberalo viac krat)> ak nemate problem so Shimano, ste stastni ludia :) Ako som uz pisal, tiez som zacinal na Shimano. Vacsinu roka naozaj neboli problemy. Ale ked jazdis v extremnych teplotach-problemy sa urcite objavia. Vyplyva to z principu fungovania systemu> Shimano 1:2 znamena,ze 1mm posunu lanka sposobi 2mm posunu saltra. SRAM je 1:1. Mne sa radenie zacalo kazit vzdy, ked teplota isla nad 30st. Celzia, v zime to byvalo pod -15st. Bike bol nastaveny na presne radenie pri cca 15-20st. Celzia. Ked som presiel na SRAM, uz sa mi to nestava. Dokial Shimano neprejde na 1:1, stale bude o 100% nachylnejsie na zmeny teploty ako SRAM.
23.01.2008 - 10:13:59
00
este raz na temu radenia so saltrom (aj ked sa to uz vo fore rozoberalo viac krat)> ak nemate problem so Shimano, ste stastni ludia :) Ako som uz pisal, tiez som zacinal na Shimano. Vacsinu roka naozaj neboli problemy. Ale ked jazdis v extremnych teplotach-problemy sa urcite objavia. Vyplyva to z principu fungovania systemu> Shimano 1:2 znamena,ze 1mm posunu lanka sposobi 2mm posunu saltra. SRAM je 1:1. Mne sa radenie zacalo kazit vzdy, ked teplota isla nad 30st. Celzia, v zime to byvalo pod -15st. Bike bol nastaveny na presne radenie pri cca 15-20st. Celzia. Ked som presiel na SRAM, uz sa mi to nestava. Dokial Shimano neprejde na 1:1, stale bude o 100% nachylnejsie na zmeny teploty ako SRAM.

Ty vole, ja sa už fakt pri takýchto názoroch cítim ako treťotriedny amatér čo v živote nedržal šálter v ruke. Takže prúser s teplotou?! ..... hehe
23.01.2008 - 10:17:05
00
este dovetok k predchadzajucemu> korekcnu skrutku mezdi radenim a bowdenom pri SRAM som nepouzil od prveho nastavenia ani raz (X7 ani X9).
23.01.2008 - 10:19:16
00
to Turbi> ked si zistis teplotnu roztaznost kovov, tak sa nebudes cudovat. Alebo hej?
23.01.2008 - 10:21:03
00
Ano budem sa velmi, velmi čudovať ako pri 30 stupňoch sa Ti rozšteluje šálter kvôli teplotnej rozťažnosti materálu.
Sorry, ale tento argument Ti nezožeriem ani keby si mi dal milión Sk.
Skús nájsť inú teóriu prečo Tvoj Sram Ti ide omnoho lepšie a o pomere 1:1 a 1:2 to tiež nebude pretože pocitovo práve Shimano ide radiť ľahšie.
23.01.2008 - 10:31:47
00
lx-ko - zvacsil sa priemer osy u kluk

Ďalší blábol, že vás to chlapci baví písať o čom nemáte ani potuchy. Keď tak sa zmenil materiál osky, teraz je z ocele

K teplote sa ani vyjadrovať nebudem :lol: :lol:

Inak vplyv na rozštelovanie radania má lanko, buď je slabo prichytené na prehadzovačke alebo sa proste naťahuje, takže nikto nevyrobí radenie, ktoré by sa nikdy nemuselo štelovať, časom musíš doladiť všetko...
23.01.2008 - 10:35:21
00
Dovolim si nesuhlasit....

Casom pridu elektricke radiace systemy, kde lanko ako take uz nebude existovat...

(Na drhej strane predpokladam volu v elktromechanickom menici a deformacie materialu (pruziny), takze stelovanie asi bude existovat stale....)
23.01.2008 - 11:28:52
00
alebo tam dáš lanka powecordz a máš pokoj :-)
no teplota je sviňa že :-) zaujímavé že som to nikdy nepostrehol :P
23.01.2008 - 11:42:06
00
k tej teplote - aby som bol konkretny:
dlzka ocel.lanka=1.7m(1700mm), zmena teploty 30 stupnov Celzia, koeficient teplot.roztaznosti ocele (mozme zobrat pri 20st C) = 17.3*10^-6
potom rozdiel dlzky = 1700*30*10^-6, co je 0.9mm. Pre Shimano to bude zmena 1.8mm, pre SRAM ostava 0.9mm. Ked este k tomu priratate dalsie vplyvy ako pruznost lanka, bowdeny, tak to uz zacina mat nejaky vyznam. Co myslite?
23.01.2008 - 12:50:57
00
Skús si tie Tvoje vzorčeky ešte prekontrolovať a trebárs aj o akej oceli hovoríš mi nie je úplne jasné a potom ešte raz sa nad tým zamysli, potom sa pre istotu zamysli nad všetkými faktormi o ktorých hovoríš ešte raz, na záver ešte trošku pouvažuj a potom sa rozhodni radšej už o tom nepísať. hehe
23.01.2008 - 13:05:31
00
keyboard_arrow_up