Že vraj by nemal byť problém použiť aj na SRAM. Píšu to tam v ,,otázkach pre predajcu"
12.05.2017 - 08:15:26
00
ja riesim nieco podobne, na biku od novoty 32z prevodnik a 10-42 vzadu (Sram), na starom biku Shimano a 30z vpredu 11/40 vzadu -> toto som uz uz planoval vymenit za 11-46 bo 30/40 bolo v niektorych stupaniach odusu
Na novom sa mi podarilo vymenit s jednym chlapikom prevodnik za 30z (mal novy a chcel 32z), takze teraz 30z + 10/42 vzadu. Ale 30/42 stale nie je uplne ono do dlhych prudkych stupani. 28ka by bola isto lepsia - tych 30/10 je podla mna na MTB skoro az zbytocne, ved s tym sa da ist 40-45kmh pri normalnej kadencii 100-110 - to som zvedavy kto jazdi pravidelne takto rychlo s 2.3" plastami a >130mm FS bajku po rovine :)
28/10 najrychlejsi prevod dava este stale pri 100 kadencii 39kmh, to mi pride uplne postacujuce.
Prakticky ten specialny Sram orech s 10z nema okrem miernej uspory vo vahe pri 11spd a 1x vpredu prilis velky vyznam... Sram ma 10/42, Shimano 11/46, takze jediny rozdiel je dat +- 2 zuby na prevodniku.

U mna je pak otazka tych 28z oval alebo nie hehe. Jazdim flatpedale, a teoreticky to pri nich ma este vacsi vyznam ako pri obycajnych. Na predchadzajucom biku som mal 32z oval ale to bolo moc takze som ho dal dole a kupil obyc 30z. Tam ten oval bol ok, jazdim ovalny 38z aj na cyklokroske, mam sice pocit ze viacej huci retaz ale inak ziadne negativa. Avsak bojim sa ci to bude OK pre koleno na dlhe MTB vyslapy - podla inet for to je pre niektorych ovela lepsie s ovalom, druhi sa po roku stazuju ze ich boli koleno este viac ako predtym... Plus neviem co spravi pedal bob pri FS bajku a 28z ovale, chcelo by to vyskusat :)
12.05.2017 - 08:34:15
00
Kidak napísal:
NortySP: s kratšou kľukou budeš mať slabší moment na stredovú os a teda zákonite sa ti pri rovnakých prevodoch pôjde tažšie = pocit silového šliapania sa ti ešte zväčší. Jedná vec je primeraná dľžka kľuk k stavbe tela/preferoanému štýlu jazdy a druhá fyzika. Zmôjho pohľadu tvoj problém vyrieši kazeta z väčším rozsahom - ak teda chceš ostať pri jednoplacke.

Toto, ale neplatí pri vyššej kadencii, ktorú chce jazdiť. Pri vyššej kadencii je kratšia kľuka lepšia ako dlhšia. Kratšia kľuka ho však sama o sebe vyššej kadencii nenaučí.
12.05.2017 - 08:37:44
01
NortySP napísal:
Ja mam komplet SRAM výbavu. Pozeral som aj kazety ale to by ma vyslo draho,a tiež neviem aká je tam kompatibilita keďže mám ten SRAM x-neviem čo orech.


Co ja viem tak jedine e13 za 220€+ ... 9-44 alebo 9-46 Z ... možno nieco do budúcna zosmolí Garbaruk , no zatiaľ nula bodov :)
12.05.2017 - 08:47:07
00
Kristina, myslim, ze nechapes Nortyho problem komplexne.
Samozrejme, ze je kratsia kluka vyhodou pri vyssej kadencii (fyzika), Nortyho problem to ale nevyriesi. On ma ,,slabe" nohy (zatial) na prevod 32-42 = pocituje ho ako relativne tazky (silove sliapanie)...ak by mohol v takom kopci, kde ten pocit siloveho sliapania ma radit vyssie hadaj co by urobil?
Mam za to (vseobecne), ze pri rovnakej fyzickej dispozicii ak chce jedinec zvysit dlohodobo (nebavime sa dufam o vydupani kratkej stojky!) kadenciu potrebuje lahsie prevody...
Norty ma podla mna len 2 moznosti (ak nechce stratit ,,najtazsi" prevod 32-10):
Prechod na dvojplacku, alebo zvysit rozsah kazety.


Naposledy upravil Kidak dňa 12.05.2017 - 09:02:38, celkovo upravené 1 krát.

12.05.2017 - 08:57:00
00
To sa ale bavíme o ňom bez neho :) Ja som pochopila z jeho príspevku, že chce začať jazdiť vyššou kadenciou. Nič viac som neriešila.
Ak sa začneme baviť o tom či mu stačia prevody tak sa nikam nedostaneme pretože to je veľmi individuálne a niekto potrebuje prevod 22-36 na trojplacke a iný zase v pohode vystačí s 32-42.
12.05.2017 - 09:02:28
00
Hlavny problem je v tom, ze v pripade velmi dlhych stupani, ktore su strme, tak mam velmi nizku kadenciu a musim sliapat silovo z coho ma potom pobolievaju kolena. Nerad zosadam a tlacim bicykel. Urcite by bolo pre mna jednoduche dat si dvojplacku a mat po probleme, ale zase to nechcem, radsej na sebe zapracujem, zatial vyskusam oval, co to bude zac, aj tak som dost zvedavy ci to budem nejak pocitovat. Kazeta 11-46 by tiez urcite pomohla, pretoze aktualne to nie je nejake tragicke, ze by som nemohol dojazdit pre bolest alebo nieco podobne, len potrebujem potom tak 2 dni aby si nohy oddychli. Ako uz bolo spominane momentalne mam kazetu SRAM XG1150 na XD orechu, ten sa mozno da vymenit za nejaky standardny kde by som mohol dat tu Sunrace kazeta ... ale momentalne to este nechcem takto riesit.
12.05.2017 - 09:31:34
00
Daj 30z ovál , nespekuluj , začni jazdiť , trosku schudni , posilni sa ti svalstvo a na 46 aj zabudnes ... moja rada
12.05.2017 - 09:37:39
03
Daj 30z oval a 46z kazetu a uvidíš tie fukoty. ;)
12.05.2017 - 10:04:12
01
chmeliak napísal:
sice pises, ze vsetko dotiahnute, ale nie je tam mala vola ked si vymenil normalny prevodnik za oval? teda ak som dobre pochopil tvoj prispevok.


ahoj, nie nemenil som prevodnik, som sa asi zle vyjadril :)
12.05.2017 - 10:05:03
00
iron.hide napísal:
co by si tam premazal? ak odchlipnes tu plastovu krytku, tak uz to bude len horsie, pretoze uz nikdy nebude natesno doliehat.
mne puka pressfit furt, a to aj novy co mam asi mesiac. Pressfit je zlo, keby som vedel ze sucasny ram budem jazdit este viac rokov, tak by som si tam nainstaloval vlozku a do nej normalne stredove zlozenie. Viem ze sa to da, ale ak by ste niekto chceli vediet podrobnosti, tak blizsie vam uz neviem povedat, no cital som o tom na bikefore.

--edit: ale vlastne ok, ked tak nad tym rozmyslam, tak odchlipenie tych krytiek a premazanie finish wetom (moj oblubeny univerzal) urcite nesposobi horsi stav a pukanie nez je uz teraz, takze len do toho, spravim to aj ja. Na mesiac starom pressfite, moje nervy :facepalm: :puke:
pressfit je omyl ludstva.


ahoj, no daj potom vediet ci to pomohlo, ja sa do takejto opravy-premazania postat zatial nejdem... ale je mi divne ze to robilo hned po kupe ako som nan sadol, takze o spine to asi nebude.. :(
12.05.2017 - 10:07:42
00
kajto napísal:
Ak mas Press fit,moze to byt odtial ,tiez mi to robilo od novoty,zhodit kluku,premazat ,nahodit,jazdit,zvyknes si.


ahoj, tiez od noveho biku ti to robilo ?
a potom to pomohlo alebo... treba to casto robit? a cim je dobre to namazať? dik
12.05.2017 - 10:10:46
00
No 30T ovalom a 11-46 moc fukotov nenarobi,uz 30 na 10 je LTT.Ono v excel tab. to vyzera slapatelne, ale na traily tazko uslapes kadenciu ako na cestaku.
12.05.2017 - 10:15:16
00
Nebavíme sa o cesťáku ale kopcoch na MTB. :P
Edit: nemôže mať všetko a keď ano tak nech sa drží toho čo povedal Ramon1 6 prispevkov dozadu. ;)
12.05.2017 - 10:17:16
00
Hej od novoty na GC 9.9,nastastie je to pomerne jednoduchy ukon,stiahnes kluku imbusom ,das dole tie plastove krytky,vycistis a namazes,ja som dal tu zelenu vazelinu od Castrolu.No a na 1 maraton cc 70 km bol pokoj. Tie krytky slabo tesnia,gufero by bolo lepsie.
12.05.2017 - 10:21:03
00
keyboard_arrow_up