Tak skusim este raz...Aku siroku pasku mam pouzit do rafika so sirkou 23mm? Bude stacit 25mm paska alebo sirsia?
Ake ventily pouzit do diery pre autoventil? Nasiel som Joe's ventily (autoventily), mate s nimi niekto skusenost? Pripadne nejaky tip na bezdusove autoventily?
Dakujem
26.05.2017 - 23:57:49
00
páska ti bude stačiť 25 mm, mám rafiky 22,5 a dával som ju tiež a sedela presne, o tých ventiloch tu bolo niekde písané, myslím, že aj tu v eshope ich majú, prípadne bývajú redukcie aj na galuskový ventil :)
27.05.2017 - 00:02:19
01
Vdaka za odpoved, Imro. Praveze by som to nechcel asi riesit redukciou, lebo si myslim, ze kazda dodatocna suciastka smeruje k mensej spolahlivosti...skusim este cosi pohladat
27.05.2017 - 01:00:10
00
Ak maju gulatu obrubu kludne pouzi tie joes....
27.05.2017 - 08:34:22
00
Bade to su už slušne nízke tlaky. Nežuje ti plášť? Rockgardeny s tým ustojis? Lebo to uz by som sa bal, ze rozsekam rafik na kašu, ale samozrejme záleží co s tym jazdis.
27.05.2017 - 10:25:24
00
Takto napisem k tym tlakom: vo Finale Ligure sme mali jeden den guide-a (aj s vyvozmi, ale to je menej podstatne) a ten mal SC Nomada na ktorom mal 2,5 plaste s dusou nabombovane hodne nad 3 atm (sam to spominal)...cely den som za nim jazdil (ano, ja som hrotil, on sa nudil) a teda nepozoroval som, zeby mal najmensi problem s gripom :)
Pre tych, co nemaju predstavu aky teren sa jazdi v horeuvedenej destinacii nech si predstavia npr. tie najtazsie fatranske traily a este nieco k tomu (jazdi sa tam EWS)
27.05.2017 - 11:46:35
00
misoR napísal:
Tak skusim este raz...Aku siroku pasku mam pouzit do rafika so sirkou 23mm? Bude stacit 25mm paska alebo sirsia?
Ake ventily pouzit do diery pre autoventil? Nasiel som Joe's ventily (autoventily), mate s nimi niekto skusenost? Pripadne nejaky tip na bezdusove autoventily?
Dakujem

Ja som na moje rafiky Alexrims DM24 pouzil pasku 30mm a je akurat od kraja po kraj, rafik ma vnutornu sirku 24mm, (27mm uplne vnutro bez vystupujucich pätiek) ale pred kupou pasky som urobil jednoduchu vec, do rafika som nalepil kusok obycajnej maliarskej pasky, a fixkou poznacil kraje, potom som ju odlepil a zmeral, vyslo mi 29mm, ale zobral som 30mm koli tomu ze tu pasku treba natiahnut aby bola pekne bez bublin. A mam tie ventilky Joes autoventil, su uplne bez chyby, menil som ich z povodnych galuskovych s redukciou, nebolo to uplne ono, lebo s redukciou uz vytrcali nad rafik do priestoru plasta a pri fukani sa trocha hybali (pri maticke sa dali proste hybat koli tomu ze diera je proste väcsia) a bolo pocut sem tam zasicanie pri ich manipulacii, a nechcel som ich silno dotahovat, aby nenastali ine problemy, najmä ak by som ich musel niekde demontovat koli väcsiemu defektu.
27.05.2017 - 12:10:06
00
Kidak to si neviem ani predstaviť :-) raz, keď som ešte jazdil na dušiach som tiež nafúkal zadný na cca 3 alebo ak viac, po ceste aj po zvazniciach hore super, no ak som šiel dole, tak to skákalo ak horská koza :-D a hneď som aj odpúšťal, ja to beriem tak, že každému môže sadnúť niečo iné :-)
27.05.2017 - 14:22:24
00
Boli tam so mnou okrem inych aj piati tunajsi foristi, tak mozno potvrdia moje slova.
Ja tiez jazdim na nizsich tlakoch, mne sa to tiez videlo vela :) Ale ako pisem vyssie chlapec mal vyladeny ,,maly zjazdak" a brilantnu techniku z bikrosu...
Tak mi napadlo pri tom, co teraz pisem - vie niekto ake cca tlaky jazdia top zjazdari (citaj: jazdci zo Svetoveho pohara DH)?
27.05.2017 - 14:34:52
00
niektorý žiadne aj napriek tomu vyhrávajú :D na ráfiku....poniektorý zase v protivetre na šliapavej trati bez reťaze :D
27.05.2017 - 16:27:22
00
Tak si mu zas super odpovedal :-D isto čakal takúto odpoveď :-) to co spomínaš som videl, ale tiež by som bol na to zvedaví, aj keď nie že by som šiel jazdiť to isté ako tí borci :-)
27.05.2017 - 17:06:22
01
pepemsk napísal:
...RORO LS ... ani po mesiaci. ... Prejdem preto ... na RORO SS. ...
Najlepsi sposob ako utesnit RORO LS sa zda byt objednat namiesto nich RORO SS a oni sa uvedomia. Drzia jak suter.
27.05.2017 - 18:35:38
00
imro1 ešte si si nezvykol že len málokedy odpoviem "k veci" ? :D
27.05.2017 - 20:07:43
01
mna pobavilo to s tym protivetrom v SPDH :)
27.05.2017 - 21:01:06
00
Neviem co ti na tom pride vtipne.... ta trat totiz vobec nieje ze len sa spustim a idem ale ta trat je slapava.... on slapat nemohol kedze trhol retaz
V useku ktory sa bezne dupe nemoct dupat ked ti fuka do ksychtu asi nieje uplne idealne ze?

Aj napriek tomu vyhral ;) (retaz roztrhol hned na starte)
27.05.2017 - 21:23:47
00
keyboard_arrow_up