Nosite na bike slnecne okuliare?
Ano vzdy, ci je slnecno a ci zamracene. 74% [ 815 ]
Ano, ale iba ked je vonku slnecno. 11% [ 120 ]
Podla nalady, nepovazujem to za nevyhnutnost. 7% [ 79 ]
Nie, okuliare nenosim. 8% [ 92 ]
Celkový počet hlasov : 1106
matt a ten klip sa dá použiť na všetky Oakley, či len niektoré? Kedysi som sa na to pýtal či sú kompatibilné aj s klipom, lebo teraz to vidím 1.x u tejto značky, dá sa kúpiť aj u teba?
21.06.2017 - 10:48:00
00
matt kolko ta stali skla do tej vlozky? ake si daval? nepindali v optike? lebo mne hej ze je to velmi zahnute a nemusi to dobre vyjst a mozem cez to krivo vidiet.
dik
21.06.2017 - 12:26:50
00
Pani, klip tam nie je, Oakley bohuzial ziaden dioptricky klip nerobi :/ ...toto si vyraba Oakley priamo v Irsku a je to urobene tak ze diotrie su priamo zalisovane do Oakley skiel. Osobne som sa pytal aj v nejakych optikach ci vedia vyrobit dioptricke skla do takychto okuliarov a vsade mi napisali ze bez sance.

Tak som si musel pekne priplatit... ( snad link na ceny mozem dat )
http://www.suncycle.sk/sk/vyhladavanie?search_name=1&search_string=Dioptrické sklá Oakley&search_submit=

Vcera bol prvy test na ceste a davam sklam 9/10, vsetko v poriadku, ziadne skreslenie ani nic podobne, ale keby si ich davam robit este raz, tak im do "receptu" napisem ze tie dioptricke skla posunut o cca 1mm vyssie. Lebo pri objednavke vypisujete do formulara vsetky udaje a teda aj polohu oci aby boli skla dobre vycentrovane...vsetko sa podarilo namerat na milimeter presne, len akosi sudruhovia z Oakley "nepredpokladali" ze ked sa clovek poriadne zohne napr v zjazde na cestaku nad riaditka tak bude pozerat cez hornu cast okuliarov a bude kusok pozerat cez hranu kde konci ta dioptricka cast...ako nie je to nic hrozne, stalo sa mi to len nachvilu v zjazde a stacilo iba viac ohnut krk ( a bolo vsetko v poriadku ), ale pisem to hlavne ako radu pre ostatnych ak by si nahodou nieco take dali vyrabat. Inak vsetko super
21.06.2017 - 12:51:35
03
dioptrie dokonca astigmy robi izraelska fy pre Rudy, dokonca kolega ma spravene astigmy do poriadne zakrivených slnecnych Ray Ban-ov ... cena v tej dobe pred cca 5 rokmi bola 500 dolarov za obe. uz to tu bolo pisane,ze ich niekto uz z fora aj ma, cena bola primerana na dnesnu dobu
21.06.2017 - 14:18:31
00
to by som sa aj bal nosit na bajk, ved to je skoro cena biku
21.06.2017 - 14:20:46
00
No sa mi to aj zdalo akési iné, tie sklá, ale ešte som to nevidel, tie dioptrické sklá pre Oakley je teda riadna pálka asi ostanem pri klasickej dioptrickej vložke, lebo toto je už fakt že dosť, ale škoda že zo strany takejto firmy neponúkajú zákazníkom aj tu vložku, myslím, že viacerý bikeri by po tom siahli, no asi len málo bežných ľudí dá za okuliare 500 €
21.06.2017 - 14:32:59
00
este raz: SVK je malilililililinky trh .... na nas z vysoka seru, ci to chce bezny priemerny slovak
21.06.2017 - 14:35:16
00
to máš pravdu, a v tom prípade seriem aj ja na nich ;)
21.06.2017 - 15:46:40
01
matt napísal:
Pani, klip tam nie je, Oakley bohuzial ziaden dioptricky klip nerobi :/ ...toto si vyraba Oakley priamo v Irsku a je to urobene tak ze diotrie su priamo zalisovane do Oakley skiel. Osobne som sa pytal aj v nejakych optikach ci vedia vyrobit dioptricke skla do takychto okuliarov a vsade mi napisali ze bez sance.

Tak som si musel pekne priplatit... ( snad link na ceny mozem dat )
http://www.suncycle.sk/sk/vyhladavanie?search_name=1&search_string=Dioptrické sklá Oakley&search_submit=

Vcera bol prvy test na ceste a davam sklam 9/10, vsetko v poriadku, ziadne skreslenie ani nic podobne, ale keby si ich davam robit este raz, tak im do "receptu" napisem ze tie dioptricke skla posunut o cca 1mm vyssie. Lebo pri objednavke vypisujete do formulara vsetky udaje a teda aj polohu oci aby boli skla dobre vycentrovane...vsetko sa podarilo namerat na milimeter presne, len akosi sudruhovia z Oakley "nepredpokladali" ze ked sa clovek poriadne zohne napr v zjazde na cestaku nad riaditka tak bude pozerat cez hornu cast okuliarov a bude kusok pozerat cez hranu kde konci ta dioptricka cast...ako nie je to nic hrozne, stalo sa mi to len nachvilu v zjazde a stacilo iba viac ohnut krk ( a bolo vsetko v poriadku ), ale pisem to hlavne ako radu pre ostatnych ak by si nahodou nieco take dali vyrabat. Inak vsetko super


preco to neriesis kontaktnymi sosovkami?
21.06.2017 - 18:13:51
10
Niekto ich napr neznesie ako ja.
21.06.2017 - 21:47:43
00
Napr. ja som šošovky nikdy ani neskúšal, aj keď je to asi najjednoduchšie riešenie, ale to Oakley riešenie je tiež dosť extrém s tým lepením skiel, asi naj možnosť si dať vyrobiť do športového rámu (nie do všetkých sa to dá a nie každá optika to spraví) vyrobiť sklá s dioptriami, na bike myslím že fotochromatické, prípadne aj polarizáky, tiež to nie je lacná záležitosť nejaké lepšie sklá, ale určite nie taký extrém za koľko to ponúka Oakley. Niekedy dávno to tu bolo písané a robila to aj nejaká slovenská firma. Ja budem určite hľadať niečo takéto, ak by to vyšlo komplet do nejakých 200 € tak by to bolo ešte ako tak pre mňa prijateľné, viac nie som ochotný dať za okuliare. Ak by sa to nedalo, prípadne by to bolo moc drahé, tak ostanem pri klipe a mám už vyhladnuté aj okuliare https://www.bike-discount.de/en/buy/rudy-project-fotonyk-impactx-2-sports-glasses-611676/wg_id-525
21.06.2017 - 22:57:40
00
Ja odjakziva jazdim v sosovkach. Ten komfort a siroke zorne pole ako zdravy jedinec je obrovskou vyhodou. U okuliarov mas slepe miesta, napr. pri sklopeni zraku pod seba, co je neprijemna vec. Da sa sice kompenzovat sklapanim hlavy, ale diskomfort je to riadny. Treba skusit sosovky a okuliare s klipom a budete mat v tom jasno.
22.06.2017 - 08:34:36
01
zavidim, ja som to nevydrzal mat v oku ani 5 min a tak musim nosit okuliare
22.06.2017 - 09:09:37
00
scarinko neviem ci si skusal rozne priemery a zakrivenia, ale v optike by nemal byt problem otestovat, ktory typ a znacka budu pre teba najlepsie. Teraz nosim sosovky asi 10rokov a ziadny problem.
22.06.2017 - 10:47:39
00
to ti uz teraz neviem povedat, bolo to davnejsie, chcel som ich koli sportovaniu, futbal atd ale nedalo sa to lebo mi to tam vadilo ako keby som mal nejaku spinu v oku, museli ist hned von. Navyse mi vo viacerych optikach tvrdili ze sa nedaju robit sosovky s cylindrom.
22.06.2017 - 10:56:22
00
keyboard_arrow_up