Kráľovský MTB maratón

19.08.2017
2. kolo - Východ MTB Liga
MTB maratón
Granč - Petrovce (Slovensko)

Propozície, Pozvánka
Zúčastnených bikerov (211)
10adidas10AdamBaranadv4nc3rAlePeterAnonymousBajkerDomkobanocivladoBatkaMichalbigkobaBikerovicbmartinBranoMabrehybromobtbikikBUTIScanyon6.9cassclarkcobatradeCRSCsokasd611Dal_bordamaddano696Davidex10davorinoriginalDHforeverdjankodrahomir1Duriusdusan668dusdosEastmanelenaoemil8eriksabolewkafarkasovaFABULAFABULOVAFarky-KEFedák Dušanfedo.ganajFehanfeltoflowcorefmerta320ForzaRacingfrantisekkorlGlevogoriGringo86grupetoguroharvy8hogermajsterhudakphulejIgivladJán Kováčjan.kocis347jan.niedobaJanka18jano280176janvirostkoJardo79jaro.dubjeljaro180jarobeerjaroslav_hjimminoJKoJoeDXBjopaJozefJozefM81Jozefmiklatekjuraj100skk1200sKajaHartlkalikanibalkbelopotocanovakiwipopkoiv1001Kristinakurt.magsamenlegilg57lucia.simovaLukasLickolukaspodrackymacakasmackyMajkyFMarauderMarek-MTBmarek3xmarexomarian.hurajtmarianduzbabamarianelementMarko1111marmizmaro2martin.dzadonmartinko76mastoMatej83mato687matostarMatumatus316matusgladicMeakyMecoTrancemgimimichal9mike123miko53mikulmilsumipetmirocigymiropalickamiskokovacikmisotkacmlemmmartinMP18mpodobonskymullermmuropopradN1NOnanippneronoborpa3kscurkapalo-demapatrik_spaulus01pepeglpepepopeter.hodak15Peter6Peter89PeterKEPeterSykorapeto1petocervikpilaparnicaPjadoPstroso1PukyR.A.W.E.R.2.0ralive5Ramonbikerastislav.balockoRenulkagricardo-manrikitsriso2112robertttRoboop76roman.geregromanfendekRULErupertalseamastercontrolschejtasimon97Siska1974skatechatslavokoverSlavoPsmelkovaSpisostanandrascikStef666Stefan999Stevik221sunshinessutamchalavSvit33tatiskiitheodortimotejTomas84ustomasjTomi81tommeetureksvktybykevavcovladikavladimir.hrivnakvladolavrabec1YANKEEyou_rekzahirkoZajo23Zajo3ZanelliZarazdeno063zfilo1zpadZuzulla
Moja pohlad:
Kralovsky ako som cakal nesklamal :).
Trat 50tka narocna,
stupania pre mna casto nezjazdne - som amatersky jazdec ale mnohi to dali.
nenormalne teplo ale podla mna menej slnka ako na Horalovi pred tyzdnom aj ked teplotou to tam bolo chladnejsie.
klesania - mam HTcko, ani jeden zjazd som netlacil. Pre vsetkych, ktorym sa to zda narocne odporucam pri 3 sipkach dole pripadne smrtke zastat, spusti sedlo na minimum a tak pokracovat - zabije to 10 sekund a pocit je uplne iny.
Jediny problem som mal, ze som zo Slubice uvaril brzdy a potom suchali dalsie 2 minuty aj bez brzdenia (rychloupinak, nekvalitne platnicky, krivy kotuc 160tka, zavzdusnene brzdy...) ale to je uz o demolaciach :D. Cas som natiahol riadne oproti Horalovi ale tak dlzka bola o 10 km viac...

Bol by som rad ak by sa organizatori zariadili tak aby neboli pri organizacii prekieracky aby sa mohol maraton dostat do kalendarov vacsieho poctu jazdcov na 80tke a aby to ziskalo tu spravnu naladu.
20.08.2017 - 11:32:19
05
vlastoch napísal:
OT bol uz tvoj prvy prispevok, nechapem preco mas z kresla obyvacky potrebu arogantne a posmesne hejtovat cudziu realnu skusenost a nazor ...

vsak to napisal. cisto z principu. co ine sa da robit doma za pc?
20.08.2017 - 12:23:16
00
Keď čítam tie vaše komentáre, tak si hovorím: "Ako dobre, že som na KM nešiel". Nemal by som z toho ten pravý zážitok.
20.08.2017 - 13:42:49
00
myslím, že je to všetko v hlave ;) .. ja som šla prvý krát, nemala som žiadne očakávania, šla som s cieľom skúsiť to , nikde som nepobludila , ked som sa necitila na zjazd ,tak som zošla z biku , šišky mi neubrali chuť do života, tombola ma tiež nejak nedostala do depresie , počasie vyšlo, spoznala som nových ľudí, stretla zopár milých foristov ... za mňa :y: . Akurat som tajne dúfala, že dostanem cenu útechy za najrozvažnejšiu pretekárku :rofl: . Každopádne to bol pekný maratón

Prílohy:

Komentár súboru: s Glevom ;)
20170820_135752.jpg
20170820_135752.jpg 1 MiB thumb_up3thumb_down

20.08.2017 - 14:04:57
013
Ja som bol na KM v r. 2013 - 2015. A zakaždým som sa v cieli tešil na halušky. Boli aj teraz? 😝😜😝
20.08.2017 - 14:44:46
00
boli ;)
20.08.2017 - 14:48:10
02
Kralovsky maraton je najtazsi maraton aky som jazdil a to som ich uz najazdil dost ani horal lejzi 75 nieje tazsi ako 50 na kralovskom staci si pozriet vyskovy profil
Pred rokom bola trat skor o technike co mi viac vyhovovalo teraz sa to vrarilo na variant zo zaciatkov tazke stupania bud to vyjdes abo to musis vytlacit
PS
K siskam na trati : poprosim ochranaroch nech dohovoria veverickam aby nehadzali sisky na zem cyklisti to nemaju radi
:-)
20.08.2017 - 15:27:14
03
Presne ako sa píše nado mnou, všetko je to v hlave. Ak je človek nastavený pozitívne, dokáže si s úsmevom zašlapať vedľa bicykla aj ten padák zo Sľubice a tretinu singlov, keď na to nemá techniku a odvahu, dokonca ani ľahké vytknutie členka ma nevyviedlo z miery ... :) Bol to môj zatiaľ najťažší maratón, všetko bolo fajn, výhľad zo Sľubice a guláš luxusný, sťažovať sa môžem akurát na svoju kondičku a techniku ... ďakujem organizátorom za zážitok.

P.S: Nabudúce beriem platformy a svoje Hanwag Alaska GTX, nech som v zjazde zo Sľubice rýchlejší ... :D
20.08.2017 - 15:45:40
03
Bol to moj prvy maratón a moja orientacia je na bode ze sa pomaly stracam vo vlastnom dome ale tam sa mi ani raz nestalo aby som prehliadol sipku alebo inu navest
Trat bola velmi narocna aj hore aj dole ako je pisane nadomnou ak človek nieje zvkynuty na take náročné zjazdy tak cca tretiny singlov a zjazd zo slubice trebalo tlačiť
Sam davam vpohode 70 km vyjazdy v terene ale toto prevysenie ma zabilo navyse som sa nechal strhnut pelotonom a od 40 km som siel na doraz
Velka vdaka medikom ze ma v cieli dali dokopy.
20.08.2017 - 16:10:49
04
KING MTB Jedným slovom super ! Od tretieho ročníka jazdím každý rok.Veľmi som sa potešil keď sa na trať vrátili stare dobre trasy zo str. ročníkov. Maximalne som si vychutnal zjazd po luke do Žehre , kde i v minulosti som dosahoval niečo okolo 65 km/h.Dole kravky nechýbali, ja som stihol v pohode ale Slávka to napalila rovno do stada , našťastie bez problémov.Za povrch trate usporiadateľ nemôže. Bolo sucho a to sa aj podpísalo pod stav trate.Maximalne nevihovovala teplota, bolo horúco - okolo Dreveníku to siahalo na asfalte až do 37°C. Hold treba sa naučiť šľapať aj v takýchto teplotách. ( Súľov 2016 lúka 45,8°c ) Jedno čo absentovalo na trati tak to boli zachranari pod Sľubicou. Zjazd bol fakt náročný , ale ani by som nijaký iný tam nečakal.Jedno čo ma potešilo na Sľubici boli pretekari ktorí si spravili fotky s prekrásným výhľadom , ale tí sa nikam neponáhľali.Značenie super , občerstvovačky s veľkou ochotou aj s olejmi.Veľká vďaka, o rok prídeme zas možná po piate zlato , a určite bude teplo. Tak DOVIDENIA

Prílohy:

DSC02075-001.JPG
DSC02075-001.JPG 614.13 KiB thumb_up2thumb_down

20.08.2017 - 18:47:29
04
Dobre chlapci zhrniem to. Minulý rok som si to užil, tento rok som sa veľmi nezabavil. Označenie "MTB jazdec" ma veľmi nezasiahlo, kto ma pozná, vie, že v pohode jazdím úseky, kde ostatní majú strach o život. Tentoraz som ho mal však ja. Na kopce sa nesťažujem (však kde si vybuduješ náskok nie? :) ), ale sú kopce, ktoré sa šľapať dajú (a veľmi pekne) a hneď pár sto metrov vedľa tej zvážnice je zvážnica, na ktorej len nadávaš. Ak sa to niekomu páčilo, ja to nikomu neberiem, môj názor je taký, ako som napísal o stránku dozadu.
20.08.2017 - 18:54:51
00
za mna;

zmena na zaciatku - vystup na branisko - neprijemne uvolnene kamene, na ktorych sa takmer neda slapat v kopcoch, material ulieta pod kolesami... toto sa mi nepacilo vobec. nejde pri tom o narocnost jazdenia a pod. ako sa tu niektori (paradoxne ti, ktori vcera na mieste neboli) rozhorcuju. ide ciste o pocit a radost z jazdy. tento usek bol pre mna maximalne demotivujuci. myslim ze nikto nechce aby tie kamene organizatori upratovali, ale pokial existuje omnoho zaujimavejsi a jazditelnejsi variant (hoci strmsi), ktory pozname z minulych rokov, nedava mi zmysel riesit to takto. aspon dufam, ze na to nejaky dovod bol. s tym suvisi aj nasledny zjazd po zvaznici k motorestu (ktorou sa jazdilo v minulych rocnikoch smerom hore) - bol ovela menej zaujimavy a zazivny ako technicky single z minuleho rocnika. obcerstvovacka v zjazde tiez nie je idealne riesenie, ale to nie je taky podstatny problem.

vystup na slubicu uz bol ok a odtialto za mna vsetko take, ako ma byt. vratane znacenia (redundantne sipky, kludne aj 3-4 po sebe :) )...
zjazdy ok, zo slubice je to take ake je a ku kralovskemu ten zjazd za tie roky uz tak nejak patri. je dost nebezpecny a zradny, ale aj kvoli tomu tam vela ludi chodi. sisky do lesa patria, kamene tiez. ja som bol rad za nahradenie nudnych umelych enduro usekov z minuleho rocnika, ktore ma vobec nebavili. niektore useky na singloch sice boli trochu poznacene vydatnymi dazdami, ale myslim ze stale jazditelne. ziadny iny problem som pocas pretekov nevidel. tasky, tomboly a dalsie "bells and whistles" neriesim, zaujima ma jadro, ktore bolo na par vyhrad vid. vyssie v poriadku. takze 20 eur a sobotu stravenu trapenim na spisi nelutujem.
20.08.2017 - 20:45:33
01
Tak mi napadlo ze jedine co mi vadilo bol ten posledny vyslap na hrad, fakoval som z dola az hore moji "protivnici" natom boli velmi podobne :lol: a spominany lucny zjazd do zehry bol fakt strop parady :y:
20.08.2017 - 20:58:42
00
A nenaháňal ťa čierny pes pred tým zjazdom do Žehry ? Decká ma tam boli čakať a potom mi žalovali , že ho chcel niekto fajne za jazdy kopnúť :lol: :lol: :lol: .. , ale to skor niekoho z krátkej trasy trochu vyhecoval :rofl: .. ( to nebol náš , len sa dovliekol za deckami :lol: )
20.08.2017 - 21:02:49
00
Nevsimol som si, mal som napeckovane duse cize sa mi rozmazaval svet pred ocami :-D ale nie na psika som stastie nemal :-)
20.08.2017 - 21:08:59
00
keyboard_arrow_up