Ahojte bikeri,
Keďže vážený pán doktor mi pred nedávnom zatrhol behanie kvôli začínajúcej bedrovej artróze a doporučil mi bicykel,vytiahol som svoju starú, ale jarú horskú Rock Machinu a rozhodol som sa celkom seriózne a primerane venovať tomuto ušlachtilému koníčku. Čoskoro som však zistil, že doba i technika pokročila a je načase mnohé veci vo vybavení vymeniť, či doplniť
Pred tým, než sa dostanem priamo k tomu, uvediem,že mám 48 rokov,výšku 175 cm, váhu 85 kg,
Mesačne urobím okolo 400 km, z toho 90% na asfalte. Ano,poviete si,že najskôr treba cestný bicykel,no túto investíciu tento a budúci rok neplánujem.Chcem si spríjemniťchvíle jazdy na súčasnej kostre.
Začal som batohom Deuter Superbike 18 a musím napísať, že nič fajnovejšie som ešte na chrbte nemal
Namiesto tenisiek som sa obul do tretier Shimano SH MT 44G a točím na kombi pedáloch Shimano PD-t420. Na rade je sedlo. No a tu sa obraciam o vaše rady priatelia. Teraz tam mám ešte pôvodné kevlarovè RM-ko, no je pre mňa hrozne tvrdé. Chcem niečo pohodlnejšie. Rád zaplatím za kvalitu.Tak prosím prispejte vašimi radami.Dík
12.08.2015 - 21:59:45
00
Trocha inspiracie tu. Ale kazdemu vyhovuje nieco ine, takze len skusat a skusat.
12.08.2015 - 22:14:36
00
investuj aj do gati s kvalitnou cyklovlozkou
15.08.2015 - 19:33:46
00
Samotná "tvrdosť" s "nepohodlnosťou" súvisí len dosť okrajovo, vlastne všetky pohodlné sedlá sú tvrdé. Len akosi musí sadnúť tvar. A aký ti sadne sa nedá uhádnuť.
15.08.2015 - 21:01:44
00
priatelia, poradte, kde najlacnejšie kúpim sedlo BONTRAGER EVOKE RL 128 mm
04.09.2015 - 21:09:19
00
PatrikL napísal:
Nádejne vyzerajú http://www.bicycles.sk/shop/sedla/strace/ . Jedno mám už doma (asi Thor bez diery), ale nemám ho zatiaľ na bicykli, takže neviem aké je. Vlastnosti vzhľadom k cene sú viac ako slušné, len samozrejme nemusí sadnúť každému. Pocitovo (v rukách) je to taký dobrý kompromis, ani príliš mäkké, ani príliš tvrdé.

Tento rok som začal Strace Thor jazdiť na CX bicykli a po cca 1100 km môžem konštatovať, že som spokojný - jedno z najlepších aké som mal a navyše je veľmi lacné.
Dané sedlo je dostupné napr. tu http://www.bikesporthe.sk/SEDADLO-MTB-STRACE-THOR-BIELO-LIERNE-39442-01-d3554.htm
Na bicyccles.sk sa im trochu zredukovala ponuka sediel Strace, ale možno by vedeli dodať aj nejaké, ktoré nemajú na webe. Thor som bral kvôli stredovému kanáliku, Cr-Mo lyžinám a trochu väčšej šírke :)
27.08.2017 - 17:02:04
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty / Sedlá)
keyboard_arrow_up