No a ten problém z radením nebude v tom, že Shimano MTB 11sp a 10sp používajú iný prevodový pomer lanka?
http://blog.artscyclery.com/science-behind-the-magic/science-behind-the-magic-drivetrain-compatibility/
20.09.2017 - 21:03:04
02
no mne z tohoto gulašu čo tu je, vychádza, že ostanem pri mojom syteme 2x10 s rozsahom 535% s radením XTR ktoré funguje na 100% a odraduje hladko aj o 2 , hore o 4.. musim kupiť len nový salter kým je v predaji ,lebo starý ma už 5 sezon a pružina je slabaá :) hough :P
20.09.2017 - 21:03:42
01
Ja som spokojný až na to nedorobenú ľavú páčku, nemenil by som na 10sp. Inak neviem ako má lto nastavenú brzdu prehadzovačky, ale ja nepociťujem nejaké tvrdé radenie, možno ju má len moc utiahnutú. Ja som ju tiež skúsil viac pritiahnuť, kedy som tvrdé radenie cítil, tak som sa vrátil na predchádzajúce radenie. Brzda je v podstate zbytočná, nevadí aj keď je úplne vypnutá, zvýši sa len hluk (ktorý aj tak úplne nezmizne), funkčnosť ostáva zachovaná.
20.09.2017 - 21:08:34
00
to odradovanie o 2 - za mna kravina. dnes na zimaku prva skusobna jazda a tam je deore kde sa da len o jedno a je to lepsie - na XT sa mi obcas stalo ze som nechtiac odradil o 2 naraz. pri deore mozem zatlacit do tej packy kolko chcem a viem ze to odradi len o jeden. ked odradujem o viac aj tak to tam natukam rucne.

? nie sme v kolesach nahodou?
20.09.2017 - 21:54:51
02
a kolesá sa ti točia? :D
20.09.2017 - 21:59:43
05
Kristina napísal:


Hosť napísal:
Chcel by som to vidieť naživo a rozobrať si to, ale podľa výkresu sa mi to konštrukčne páči.

Nic priekopnicke v tom nevidim. Piatym loziskom sice pomozu tomu, aby zapadky lepsie zapadali naraz, ale samotny hlavny problem (ze extremne sily su prenasane cez male plochy) tym neriesia.

Na tom clanku sa mi najviac pacil tento marketingovy nezmysel ;)
S nástupem velkých kazet (10-50) jsou enormně namáhány ořechy, a rapidně se tak snižuje životnost tohoto komponentu.

Kedze roller-clutch systemy (ma ho napr. naboj RB co si tu linkoval) sa pri bikoch nejak neujali (netusim preco), tak pokial hladas nieco trvacne, tak ostavaju len ratchety. Shimano ma tiez vlastny patent na ratchet system, ale zatial som nevidel, ze by mali nejake naboje s tym uz v predaji.
Zaujal ma ratchet v prevedeni Chris King - cim viac dupes, tym viac sa ozubenie pritlaca :y:
http://singletrackworld.com/2016/09/video-inside-a-chris-king-hub/
20.09.2017 - 22:06:17
01
Až na takú maličkosť, že ten zadný náboj ChK je cenovo úplne niekde inde :)
20.09.2017 - 22:09:23
00
Mne sa to páčilo skôr z hľadiska spracovania a prevedenia ako z nejakého inovatívneho. S výberom nech si trápi hlavu imro1. Myslím, že mne tie 240 a 350 na dvoch sadách kolies dožijú pomaly do dôchodku :D
20.09.2017 - 22:18:28
02
V porovnani s Force nabojmi je aj ten Cabtech cenovo uplne niekde inde a pritom princip je rovnaky a este ma o jednu zapadku menej :) Nehovoriac o tom, ze pri Force kupis nahradne zapadky aj zapadkovy kruzok za par euro.
20.09.2017 - 22:27:42
00
Princíp môže byť rovnaký. Záleží však od spracovania a použitých materiálov. Keď dvaja robia to isté, nie je to to isté :)
Trochu poznám Pavla a tak som si istá, že len tak by neokopíroval niečo čo už na trhu existuje a pustil do sveta nejaký "polotovar".
20.09.2017 - 22:30:30
00
Jasne. Len ked princip je rovnaky, tak som k nejakemu velkemu narastu trvanlivosti skeptickejsi a testovanie vydrze necham radsej na inych. Od garazovych firiem ocakam predsa len nieco viac invencnejsie.
napr. http://www.rbdesign.sk/anim.htm

Som zvedavy kedy Shimano pride na trh s tym novym systemom. Ak by k tomu pridali este priemyselne loziska, tak budem hned objednavat. Teda hned nie, najskor par rokov pockam, kym to od XTR prebubla k XT,SLX sadam :) .
20.09.2017 - 22:53:35
01
Shimano v niektorých veciach trochu zaspalo dobu
20.09.2017 - 22:57:20
01
Pri volnobezkach zaspali dobu vsetci, resp. im vyhovuje planovane zastaravanie :(
Tu je ten link na nove Shimano, co uz som sem raz daval
https://www.bikerumor.com/2016/01/26/shimano-patent-shows-silent-ring-drive-hub-internals-that-could-be-the-next-dura-ace/
Teraz na to pozeram, ze to nie je ukradnuty DT ale Chris King princip. WTF. Predpokladam, ze ChK ma tiez patent. Este bude veselo, alebo to Shimano da do vyroby, az ked vyprsi ChK patent.
21.09.2017 - 08:31:08
00
milos21 napísal:
No a ten problém z radením nebude v tom, že Shimano MTB 11sp a 10sp používajú iný prevodový pomer lanka?
http://blog.artscyclery.com/science-behind-the-magic/science-behind-the-magic-drivetrain-compatibility/

Jasne, je to mozne, ale kedze nemam 11sp prehazku, neviem ti na to odpovedat. Ale ako som spominal, problem je len na jednom pastorku (cca 7najtazsi, ktory az tak casto nepouzivam), bez ohladu na to, v akom stave som mal nastavenie /tj. aj teraz ked som menil koleso a mierne sa posunuli roztece, co sposobilo rozhasenie radenia/ .. je to taky zvlastny problem, skor by som podozrieval, ze je nieco s pastorkom, alebo je malinko nepresne vyoseny , resp. podlozky nie su ok, neviem. Prevodovy pomer som /cca/ prestavil podlozkou, ale nepocitil som zmenu /inak s 11sp radenim by mal fungovat 9sp prehazkac SRAM/. Preco ale pisem o zdanlivo nelogickom pouzivani 11sp + 10sp ? No jednoducho, uz tu par ludi spominalo, ze to funguje bez problemov a kedze som doma 10sp prehazku mal, tak som to nahodil a jazdim :D .. Kristina viackrat spominala /aj to myslim jazdila/, ze to nie je problem. Rozdiel prevodov podla spominaneho clanku je tak maly, ze by to skutocne nemal byt problem. Cize skor si myslim, ze som to vychytal (podobne ako tu packu) a mozme s Gustom 0 /a jeho Rebou/ spolocne zalozit klub invalidnych komponentov :D

S tou tvrdostou este preverim bez brzdy, uz si nepamatam, ale myslim, ze to nemalo na to vplyv.

Inak sorry, az teraz som si vsimol, ze sme v kolesach :lol:
21.09.2017 - 08:41:31
00
Palo TT napísal:
V porovnani s Force nabojmi je aj ten Cabtech cenovo uplne niekde inde a pritom princip je rovnaky a este ma o jednu zapadku menej :) Nehovoriac o tom, ze pri Force kupis nahradne zapadky aj zapadkovy kruzok za par euro.

Kupit kupis, ale v terene nevymenis :shake:. Aj by som ti mozno uveril co pises :lol:, keby som 2x nebol zazil, ako ten super vyhodny Force chcipol bez nahrady :P a bolo dobajkovane :(. Nastastie Lukas chodi rychlejsie ako my ostatni pedalujeme :D, tak to velmi nevadilo :): Na druhu stranu, mam napr. nepomerne drahsi Spank naboj, ktoremu od vyroby sa obcas prihodi, ze vyda podobny zvuk, ako ten Force tesne pred chcipnutim /zatial ale funguje ..je myslim tiez 3 zapadkovy , rovnaky system/. Mozno ho casom priradim k mojej kazete, radeniu, Gustovej vidlici a ritualne popravim :lol: /zatial jednoznacne vedie DT240 a asi aj AC/
21.09.2017 - 08:52:16
00
keyboard_arrow_up