Podla toho ako si to opisal si myslim to iste. A vsetkym co tu pisu o tom ze chcu volat policiu len odkazujem, ze zle sa stane rychlo...
19.10.2017 - 10:37:00
01
rob ako myslis, nabuduce moze zrazit ineho ktory mozno bude mat menej stastia...
ale hlavna pointa tohto celeho bola ze LUDIA NOSTE PRILBU - ZACHRANI VAM ZIVOT ! :)
19.10.2017 - 10:55:16
00
To mas pravdu, nabuduce Ta napr. trafi geostacionarna druzica a mozno nabuduce nechtiac zrazis Ty mna. Ked sa to bude tykat Teba, budes to asi inak vidiet. Ja osobne kvitujem ze dotycneho vodica netrapil, myslim si ze ludia sa v takej situacii ukazu a je na kazdom osobne ako to riesi. A ruku na srdce, nikdy si nespravil nejaku doslova blbost ci na bajku alebo v aute?
19.10.2017 - 11:15:08
01
Tiež ma dávnejšie vo Veľkom Uherci zachytila pani ktorá odbočovala doprava. Na pár odrenín, oškretú lacnú tretru som to ale nechal tak (ani peniaze som nepýtal), bol som v 2/3 cesty a ponáhľal som sa do Neveríc, by som sa tam potom ani nedostal :lol:
19.10.2017 - 11:27:06
00
matopd napísal:
To mas pravdu, nabuduce Ta napr. trafi geostacionarna druzica a mozno nabuduce nechtiac zrazis Ty mna. Ked sa to bude tykat Teba, budes to asi inak vidiet. Ja osobne kvitujem ze dotycneho vodica netrapil, myslim si ze ludia sa v takej situacii ukazu a je na kazdom osobne ako to riesi. A ruku na srdce, nikdy si nespravil nejaku doslova blbost ci na bajku alebo v aute?

ak myslis ci som niekoho nezrazil tak nie, nikoho ani som nikomu nesposobil fyzicku ujmu ked neratam ze sa v skole s niekym pobijes :) jazdim tak aby sa mi to nestalo a premyslam nad svojim konanim aby som nikomu neublizil
19.10.2017 - 11:39:34
00
scarinko uz si niekedy nabural vlastnou vinou (myslim autom) ? lebo ja ano a odvtedy som som trochu miernejsi vo vyrokoch... urobil som chybu, za ktoru by som kazdeho odsudil ako uplneho kkkta. A posudzovat ludi podla ceny auta je, chcel som napisat ubohe, ale je to inac, hovori o o urovni posudzovatela. Nielen financnej :-(

To co som pisal ja bola reakcia na situaciu, ktoru som videl na videu. peto1303 tam bol, pana videl a mozno ma v sebe viac rozumu a pokory, tak nemal potrebu "dat zobrat audinkarovi vodicak"... BTW v tvojom svete by mu ho aj tak nezobrali, lebo by si ho urcite hned kupil naspat, resp. by to bol "náš človek" a teda by sa mu rovno ospravedlnili...
19.10.2017 - 13:25:46
04
hej. niektorí tu veľmi rýchlo súdia. museli mať v živote ale bohovské šťastie, keď sa im doteraz nestala žiadna “blbá chyba”. osobne si neviem predstaviť lepší prístup toho pána a určite jediný relevantný kritik môže byť peto1303, keďže on bol účastník nehody a poškodený.
19.10.2017 - 13:38:07
00
fokel napísal:
scarinko uz si niekedy nabural vlastnou vinou (myslim autom) ? lebo ja ano a odvtedy som som trochu miernejsi vo vyrokoch... urobil som chybu, za ktoru by som kazdeho odsudil ako uplneho kkkta. A posudzovat ludi podla ceny auta je, chcel som napisat ubohe, ale je to inac, hovori o o urovni posudzovatela. Nielen financnej :-(

To co som pisal ja bola reakcia na situaciu, ktoru som videl na videu. peto1303 tam bol, pana videl a mozno ma v sebe viac rozumu a pokory, tak nemal potrebu "dat zobrat audinkarovi vodicak"... BTW v tvojom svete by mu ho aj tak nezobrali, lebo by si ho urcite hned kupil naspat, resp. by to bol "náš človek" a teda by sa mu rovno ospravedlnili...


NIE, zatial vsetci len do mna stale.
19.10.2017 - 13:45:37
00
BTW, trochu ma prekvapuje, ako by ste tu viacerí v každom prípade volali políciu. ja by som skôr uvažoval nad sanitkou. to mi príde podstatne dôležitejšie a tam vidím väčšie riziko, že peto1303 (akýkoľvek zrazený cyklista s udretou hlavou) nesprávne vyhodnotil situáciu - svoj zdravotný stav.
19.10.2017 - 13:46:38
00
scarinko napísal:
NIE, zatial vsetci len do mna stale.


raz sme s kamošmi nad pivom dumali nad tým, kde zmiznú všetci ľudia, ktorí zapríčinili nehodu. z logiky veci by ich malo byť približne rovnako, ako nabúraných, ale zistili sme, že takmer všetci účastníci nehôd, ktorých poznáme, sú tí nabúraní. vzhľadom na množstvo pív si už nepamätám, ako sme to uzavreli, ale tá debata sa vyvíjala niekam k únosom ufónmi. :D

takže, chlapi, DÁVAJTE SI RIADNE BACHA, ABY STE DO NIEKOHO NEŤUKLI! a ak ťuknete, utekajte rýchlo domov a aspoň na 24 h sa zamknite na záchode. jeden nikdy nevie! :D
19.10.2017 - 13:55:39
00
Hosť napísal:
kde zmiznú všetci ľudia, ktorí zapríčinili nehodu. z logiky veci by ich malo byť približne rovnako, ako nabúraných

To samozrejme nie je pravda, nakolko jeden vinnik/poskodeny moze figurovat vo viacerych skodovych udalostiach.
Co mozes povedat je, ze keby si sa pytal ludi "kolko krat zavinili nehodu" a "kolko krat boli poskodeni v skodovej udalosti", sucet udalosti by mal byt rovnaky. Cize pocet udalosti, nie pocet ludi.
Extremnym prikladom by mohlo byt to, keby si sa spytal 1000 ludi, pricom jeden z nich zavinil 999 nehod, vzdy kazdu z nich s niekym inym zo suboru ludi, ktorych sa pytas. Dostanes jedneho vinnika a 999 poskodenych.

Odhliadnuc od celej diskusie, ktora je ocividne velmi polarizujuca, a zapajat sa radsej nebudem, k tomuto som sa chcel vyjadrit.
19.10.2017 - 14:33:29
01
hej, hej, mas pravdu, Rachela. :) chcelo by to aj podlozit nejakymi statistikami a tak. ospravedlnujem sa, ze som nezvazil vsetky moznosti a nevyjadril sa uplne korektne. :D
19.10.2017 - 15:17:28
00
Ja som mal s autom jednu búračku ale mohol som si za to v podstate sám. Vodič auta predo mnou prudko zabrzdil. Ja som sa v tej chvíli pozeral inde a už som to nestihol dobrzdiť (bolo to z kopca). Pamätám si len ako som letel tigra a dopadol. Týpek mi dal bike do kufra a odviezol ma na pohotovosť. Vymenili sme si čísla a dohodli další postup.
Časť viny za búračku mal určite aj on, keďže to bol klasický myšičkár a strčil sa do priestoru ktorý som mal pred sebou hoci videl, že že nič extra nezíska. Samozrejme okamžite musel skočiť na brzu a ďalej to už poznáte. Ale vinu som radšej dal na seba aby som mal poučenie do budúcnosti. Takto sa to ľahšie pamätá, čo sa mi môže stať, keď nebudem na bicykli stále sústredený. Skončilo to zlomeným prstom a dosť obitým kolenom (ale vydržalo).
19.10.2017 - 16:12:30
00
Pri burackach zo zadu zvycajne policajt neriesi co a ako. Neubrzdis, neukecas. Nemal si dostatocny odstup a hotovo
19.10.2017 - 17:17:36
03
scarinko, nebuď si sebou taký istý. Pri dnešných autách so širokými prednými stĺpikmi nemáš problém prehliadnuť auto a nie ešte cyklistu. Naviac ak máš ešte "vhodné" svetlo od slnka. Aj ja som mal nehodu, keď v KE opravovali most pri HM Tesco. Išiel som z Furče dole kopcom, v ľavom pruhu stáli autá, ktoré išli do mesta až do polovice kopca. Ja som šiel v pravom pruhu a chcel odbočiť pod kopcom doprava. Zrazu dostal jeden vodič nápad, ako sa vyhnúť čakaniu a chcel obehnúť kolónu a dole sa zaradiť (viem kam išiel). Ja mám voľný pruh min. 150m, idem 50+ km/h a zrazu vybehlo z ľavého pruhu auto. Dostal som náraz zboku, stihol lakťom zobrať späťák a išiel cez riadidlá. Našťastie som letel na odbočku z cesty, dopadol po salte na chrbát a bicykel letel ponad mňa. Keby sa to stalo 50-100m vyššie, tak asi letím z mosta na dolnú cestu. Takže som mal bohovské šťastie a našťastie nosím prilbu aj pri ceste do práce. Aj keď vodič urobil jednoznačne chybu, nedovolil som si mu nadávať, nakoľko som si vedomý, že sa to ľahko môže stať aj mne a správal sa korektne. Držím sa hesla "Nikdy nehovor nikdy".
Odniesol si to len narazený lakeť, koleno a stuhnuté celé telo na druhý deň. Bike dopadol na zadné, potom predné koleso a zboku na pedál, takže to schytalo ložisko pedálu, blikačky a pretlačená prilba - po náraze som udrel temenom o hranu nad dverami.
Zarazilo ma ale:
1. ošetrenie v nemocnici, kde ma po prevoze sanitkou zbežne prezreli a urobili len rentgen lakťa, ktorý už bol dosť modrý a veľmi citlivý. Pomaly sa farbiace koleno len pozreli.
2. na druhý deň keď sme spisovali záznam o nehode pre poisťovňu v práci vodiča, prišiel podnikový právnik a začal na mňa útočiť, že ja som z polovice vinný lebo som mal zabrzdiť a že som nebrzdil a šuchal sa po aute. Keby deb*l pozrel aspoň auto. Nie je tam náznak škrabanca, len čistý bočný úder - viď foto, čo som priložil k hláseniu škody. Veľká časť právnikov bohužiaľ nemá žiadne hranice - etické a ani finančné :(

Prílohy:

octavka-.jpg
octavka-.jpg 100.4 KiB 1 thumb_up0thumb_down

19.10.2017 - 23:38:33
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up