kotuce mas ake? platne resin ci metaliky?

pozeram ze kotuce asi XT ICE tech podla profilu


Naposledy upravil scarinko dňa 30.10.2017 - 11:56:54, celkovo upravené 1 krát.

30.10.2017 - 11:55:28
00
XT kotúče čo aj predtým a organiky platne. tak ako som mával ja na SLX ;)
30.10.2017 - 11:56:52
00
scarinko napísal:
a nebude to tym ze mas prave tych 65kilo a ubrzdi ta cokolvek? ked to prezeniem tak aj Vbrake?
Myslis ze rovnako dobre budu tie Zee brzdit aj ked tam bude sediet 100kg clovek s bajkom o 5kg tazsim?
Nerypem len sa pytam lebo mne sa to nezda take jednoznacne. Mam SLX 675 a je to ako kedy, teraz som dal kotuce SMRT56 co su tusim alivio a mam pocit ze to brdi horsie ako SM-RT30 kotucmi na druhych kolesach ktore boli navyse len 160tky oproti terajsim 180tkam

jasne jasne V braky, lebo ja mam 65 kilo, a ....jazdim , chapem
zbytocne drat klavesnicu pri takychto debilnych komentoch :D
tie brzdy jazdi aj moj muz a ma 85 kilo, takze asi tak, ale chapem moje hodnotenie je nybrz k nicemu, tak si precitaj volodajove
P.S. predchadzajuce avid elixir ma ubrzdili, ale mala som krce v prstoch v Alpach
30.10.2017 - 13:58:20
00
Myslim ze Scarinko este zdoraznil to ze sa pyta a nerype o tom ci je rozdiel brzdit 65 a 100 kg je zbytocne sa bavit
A kedze tu scarinko daval fotku tak usudzujem ( nic v zlom) ze okolo 100 kg bude mat
Tym nechcem povedat ze zeecka neubrzdia aj taku váhu ale to ze niekedy netreba zbytocne reagovat prhko s povyseneckym podtonom
31.10.2017 - 11:37:10
00
Zee urcite ubrzdia:) .. su skoro tak silne/drzia ako moje stare Avid Code :) .. Zee prasiatko je to iste ako Saint a paka nema akurat jeden cudlik.
31.10.2017 - 12:19:30
01
Dik Meco, uz sa mi nechcelo reagovat na Kristinu lebo zjavne necitala co som pisal len par slov co sa jej chcelo. Ja som len pisal ze clovek co ma 65kg asi nemoze uplne zhodnotit ci su brzdy vhodne a schopne ubrzdit aj niekoho 2x tak tazkeho len zo svojej skusenosti lebo taku nizku vahu ubrzdia dobre aj slabsie brzdy IMHO :) Zee-cka su urco silnejsie ako moje SLX co ma vacsinou ubrzdia.
31.10.2017 - 12:56:33
00
tak tak si presne aj ja pametam. Avid CODE zavzdusnene sice po mesiaci, ale aj po roku bez zasahu ubrzdili bez hamby vsetko :D. Preto tie REcka podla mna vobec nebudu zla volba tiez. A kompatibilita pre niekoho kravina, pre mna prakticka vec. Jednak mam rad cisty kokpit, jednak mam 3 bajky so sram/avid brzdami a teda jedno servisne naradie...
31.10.2017 - 12:57:24
00
Choď sa povoziť niekde inde ako v svojich miestnych brdkoch a pochopíš, že 65 kg silvia s tým čo jazdí môže brzdy zaťažiť viac ako ty so 100 kg. A tým z mojej strany túto tému uzatváram. Stále tu teoretizuješ, pritom dlhší zjazd ako 5 minút si videl akurát vo videu.


Naposledy upravil volodaj dňa 31.10.2017 - 13:02:10, celkovo upravené 1 krát.

31.10.2017 - 13:01:06
02
Btw vybehla na teba silva, kristina je v tom nevinne :lol:
A na tie zeecka ( ako na kazde ine) brzdy je teraz v eshope celkom slusna zlava oproti slx cca 20 eur a uz ked su take vychvalene tak treba ist do toho
31.10.2017 - 13:01:10
00
Scarinko: no, tiez asi poriadne necitas, ked si mylis Kristinu a silvu, co sa imho pomylit ani neda :lol: .. a pokial ta v pohode ubrzdia SLXka, tak si este nesiel ziaden teren. Pretoze na tie brzdy referencie mam a su to tak max. na hradzu alebo po zvazniciach po rovine okolo BA. Ako prvy test doporucujem z Devinskej Kobyly po cervenej na zelenu smer Devinska. No a na margo vahy, tak ako uz bolo spomenute, jazdenie v bajkparku a hlavne to, co silva stvara, by sa za dobry test celkom urcite dalo povazovat :)
31.10.2017 - 13:04:40
00
Neviem ako jazdite ale ja v slovenskom raji normalne jazdim azda najvacsie mrdky s platnickami b01s shimano m315 :D :D uz ked su slx na hradzu tak neviem co si mam mysliet
Samozrejme tie moje sunty su fakt slabe a su urcite na vymenu no nestalo sa mi aby ma neubrzdili (nejazdim prasaciny)
31.10.2017 - 13:10:52
01
Na hrádzu nie sú, to Ľubo klasicky trochu zveličuje :D. Odjazdil som s nimi aj Saalbach, Livigno, 3 roky kade-tade doma, ale jednoducho nestíhajú. Tam kde SLX prehreješ ako sviňa a stláčaš ich celou silou tak Zee/Saint/Code brzdíš na pohodu s prehľadom. A čím viac sa prehrejú, tým viac tvrdú a menej brzdia, tak treba väčšiu silu na páku. Späť do slabších by som už určite nešiel. Jasné, že na nejaké zvažnicové vozenie a hladšie, menej strmé traily sú zbytočné a napohodu tam stačia aj SLX.
31.10.2017 - 13:33:00
02
uff silno sa ospravedlnujem Kristine, netusim ako som si to pomylil :)
ono ubrzdit ubrzdia kazde funkcne brzdy, rozdiel je len v tom ako velmi si to s tymi ktorymi mozes pustit.
Ja som v tomto dost posero tak si to velmi nechcem pustat lebo ked sa vysypem tak amen tma :)
Najvacsi zjazd som mal z GG co je cca 14-20km zalezi pokial to beries a to som bol na krose s M355, niekde som siel aj 80kmh ale stacilo par okamihov nesahat na brzdy a do zatacky som brzdil aj usami :)
ked som kupoval bajk tak som preventivne hned menil M365 za SLX, ale myslim ze fyziku ***** takze tazsi potrebuju lepsie brzdy alebo ist pomalsie, e to vsjo
31.10.2017 - 14:11:39
00
Mas to trochu popletene, s dievcatami, s fyzikou ako aj s logikou. Cim pomalsie chces ist, tym viac musis brzdit a teda o to skor tie brzdy prehrejes. Teda samozrejme zalezi od dlzky zjazdu ako aj od stylu brzdenia. Kratsie silnejsie davkovanie zohreje brzdy menej ako permanentne mierne stlacena brzda, ktora sa nema kedy ochladzovat.
Ale k topicu, mam >90kg a jazdim Guide R od leta a zatial ziadne zavaznejsie zlyhanie. V Alpach som nebol, ale Velka Fatra, NT, Malino, Laskomery bez problemov. A to som bol odhodlany ich vymenit pri prvom zavahani. Pred tym som jazdil ElixiryCR, zatial jediny podstatny rozdiel je ze Rka nemaju nastavenie vzdialenosti platniciek, takze sa to neda finetunovat.
Aha ano, teraz sa mi vybavuje, ze na konci dlhsich zjazdov zacinaju byt hlucnejsie. Tak uvidim, ze ako sa to bude vyvijat.
31.10.2017 - 15:56:22
00
volodaj: vsak si ale zober .. ides po hradzi, sama pekna korculiarka, vzdycky zabrzdis, aby si sa mohol prihovorit /zopar takych prihovaracov poznam/ a po nejakom case brzdy uz horuce a zrazu uvidis tu najkrajsiu, ale uz nezabrzdis a korculiarka mizne nenavratne v dialke. Zobral by si si SLXka ? :rofl:

scarinko:najhorsie su prudke padaky, kde ides krokom na brzdach a dlho .. rychlo sa to prehreje a potom sa ukazuje ci treba vymenit kotuc alebo nie :lol:
31.10.2017 - 16:06:41
00
keyboard_arrow_up