Na Teba predsa :) .
08.11.2017 - 17:58:54
00
peterg napísal:
Na Teba predsa :) .


ja si od nicoho nic neslubujem nakolko nad nicim neuvazujem :) otazka bola na Ramona ze aky mlynec by dal k tomu Slayeru/GS3 tot vsio
08.11.2017 - 18:27:37
00
Hmmm ... prepáč, ale "iste zvazujes sucasne aj zmenu mlynca" je konštatovanie, nie otázka. Čakal som, ze máš na to dôvod, napr. že Mazzer Mini nie je dosť dobrý a pod.
08.11.2017 - 18:56:59
00

A toto, že už je čo? :( Za tie prachy a musíš dávať pozor, kedy máš odtiahnuť šalku aby si mal správnu gramáž? :headbang: Ešte že má ta káva kam odtekať. :rofl:
08.11.2017 - 19:21:54
00
peterg napísal:
Hmmm ... prepáč, ale "iste zvazujes sucasne aj zmenu mlynca" je konštatovanie, nie otázka. Čakal som, ze máš na to dôvod, napr. že Mazzer Mini nie je dosť dobrý a pod.


aha taaak...uz si rozumieme...a ty si myslis ze je??lebo ja urcite nie :)
08.11.2017 - 19:28:51
00
luper napísal:

A toto, že už je čo? :( Za tie prachy a musíš dávať pozor, kedy máš odtiahnuť šalku aby si mal správnu gramáž? :headbang: Ešte že má ta káva kam odtekať. :rofl:


luper to pochopi len niekto kto mal pakovy kavovar nerobilo mu to problem a chcel by mat este vacsiu kontrolu nad samotnou pripravou kavy a ma rad prave tie veci okolo... ;)
08.11.2017 - 19:37:11
00
Hosť napísal:
aha taaak...uz si rozumieme...a ty si myslis ze je??lebo ja urcite nie :)
Na to nemám názor bez skúseností s ním, ale nepotvrdilo sa mi, že väčší znamená automaticky aj lepší - niečo sa zlepšilo (hrudkovanie, možno trochu aj mletie), niečo zhoršilo (väčšia retencia, hysterézia v nastavovaní - nemožnosť striedať kávy, faktor WAF ( :) ), "presnosť" dávkovania - pri vysokej rýchlosti mletia sa horšie kontinuáne váži resp. menej presne melie na čas). Veľké mlynce sú skôr určené na výdrž a veľké zaťaženie. Verím v nejakú strednú cestu, mlecie kamene 58 - 64mm. Viem, čo všetko sa píše na fórach (čím vačší (mlynec), tým lepšie), ale v súkromnej komunikácii s ľuďmi a ich praktickými skúsenosťami sa to vôbec tak nepotvrdzuje.
Ak máš iný názor resp. ešte lepšie, ak máš skúsenosti, sem s nimi.

Edit: Keďže som sa pýtal záporom, nepochopil som, čo znamená ze "urcite nie" - že určite nie je dosť dobrý, alebo že určite je dosť dobrý.
08.11.2017 - 19:50:50
00
luper to pochopi len niekto kto mal pakovy kavovar nerobilo mu to problem a chcel by mat este vacsiu kontrolu nad samotnou pripravou kavy a ma rad prave tie veci okolo... ;)

Rozumiem tomu ale v dnešnej dobe, keď chcem mať niečo pod kontrolou a mám na to (SLAYER), nemusím sa vracať do praveku a ešte za to zaplatiť aj neprimeranú cenu. :) A musíš uznať že to vyzerá nechutne. :(
08.11.2017 - 20:08:00
00
luper napísal:
A toto, že už je čo? :( Za tie prachy a musíš dávať pozor, kedy máš odtiahnuť šalku aby si mal správnu gramáž? :headbang: Ešte že má ta káva kam odtekať. :rofl:

A nebude to tým, že ten stroj nemá pumpu (resp. má, ale len na dopĺňanie vody do bojlera) a tlak je vyvíjaný mechanickou pružinou (Lever Machine, LEVA), takže "koniec" tlaku nie je presne definovaný a espesso musí byť ukončené ešte pred poklesom tlaku na úplnú nulu? ;)
08.11.2017 - 20:35:20
00
malovanie na cappuccino level 99 :)


08.11.2017 - 20:42:23
00
No chlapi , zatiaľ šetrím na nový stroj Slayer / GS3 . Mlyn zatiaľ neriešim a popravde nie som v tom až tak zorientovaný ako v strojoch . Pre “ páky “ platí zhruba to čo napísali Peter aj Olympian . Treba počítať , popozerať videá a urobiť si názor ... no všetci sa zhodli , že z kávy sa dá pákou dostať viac ako z pumpy . A taktiež opakovane zaznel názor , že Stregou dokážeš pohybom páky z casti regulovať aj tlak , pričom Londinium je topka na homogénne extrakcie s minimálnym rozptylom v kvalite medzi jednotlivými extrakciami

scarinko tvoje infantilne príspevky má stále pobavia .. to je kkcina a nie latte art “ level 99
08.11.2017 - 21:51:00
00
Neberiem ti tvoj nazor aj ked by som vedel napisat xy pridavnych mien ale povznesiem sa nad to :)
08.11.2017 - 22:04:47
00
Áno ako ta pena s macikom :)
08.11.2017 - 22:06:57
00
Tampery pre bikerov https://www.superstarcomponents.com/en/coffee-tamper-headset-style.htm

Prílohy:

Coffee_Tamper_King_UK_Made_1.jpg
Coffee_Tamper_King_UK_Made_1.jpg 163.14 KiB thumb_up0thumb_down

Coffee_Tamper_King_UK_Made_2.jpg
Coffee_Tamper_King_UK_Made_2.jpg 156.17 KiB thumb_up0thumb_down

Coffee_Tamper_King_UK_Made_3.jpg
Coffee_Tamper_King_UK_Made_3.jpg 157.58 KiB thumb_up0thumb_down

09.11.2017 - 08:50:23
00
peterg napísal:
Na to nemám názor bez skúseností s ním, ale nepotvrdilo sa mi, že väčší znamená automaticky aj lepší - niečo sa zlepšilo (hrudkovanie, možno trochu aj mletie), niečo zhoršilo (väčšia retencia, hysterézia v nastavovaní - nemožnosť striedať kávy, faktor WAF ( :) ), "presnosť" dávkovania - pri vysokej rýchlosti mletia sa horšie kontinuáne váži resp. menej presne melie na čas). Veľké mlynce sú skôr určené na výdrž a veľké zaťaženie. Verím v nejakú strednú cestu, mlecie kamene 58 - 64mm. Viem, čo všetko sa píše na fórach (čím vačší (mlynec), tým lepšie), ale v súkromnej komunikácii s ľuďmi a ich praktickými skúsenosťami sa to vôbec tak nepotvrdzuje.
Ak máš iný názor resp. ešte lepšie, ak máš skúsenosti, sem s nimi.

Edit: Keďže som sa pýtal záporom, nepochopil som, čo znamená ze "urcite nie" - že určite nie je dosť dobrý, alebo že určite je dosť dobrý.


peterg nechce sa mi rozoberat tuto temu ale nalejme si cisteho vina keby mas doma uz ten Slayer/GS3/Londinium urcite pri nom nemas 58/64mm flat kamene ;)
09.11.2017 - 14:02:44
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika / Energia)
keyboard_arrow_up