andyapo vďaka :) , myslel som ten Davos čo som dával link, teda ten 6 dňový, ale je super mať takéto informácie, takže ten M. Blanc úplne vylučujem, to by bolo fakt kruté a všetky dni určite pekne nebude a v daždi takéto niečo musí byť masaker. ešte si skúsim popozerať nejaké detailnejšie informácie o tých lokalitách. Vo Švajci verím, že to tak je ako píšeš :) , žil som tam 3 roky, jazdil som si tam síce iba na "cesťáku" ale aj tak ľudia ťa tam uznanlivo zdravia, aj keď som si napr. šlapal na nejaký priesmyk, tak ma zdravili ľudia na autách a motorkách :) a pri zjazde sa mi stalo, že auto za ktorým som zjazdoval, vyhodilo smerovku a šofér ma pustil :) takže tam je ta mentalita ľudí trochu iná, navyše mám ešte nejaké franky, ktoré by som už rád minul :) , takže asi sa rozhodnem pre švajc, no ešte si to trochu preštudujem, no tie single, nad Davosom, čo som len tak zbežne pozeral nejaké fotky, vyzerajú fakt dobre :)
16.04.2017 - 21:25:39
00
Takže už sa rozhodujem len medzi tým Švajčiarskom, buď http://www.alpina.cz/zajezdy/walliske-alpy-mtb tam maláka Zermatt, kde som sa chcel niekedy pozrieť, v minulosti to žiaľ nevyšlo, takže dobrá možnosť a pri Aletsgletcheri som už síce bol, no je to neskutočne nádherný pohľad, tak to by som si určite rád zopakoval :) Táto dovolenka je trochu dlhšia a z pohľadu navštívených miest možno trochu zaujímavejšia :) . Davos http://www.alpina.cz/zajezdy/davos-mtb vyzerá byť trochu jednoduchší aj kvôli tým lanovkám a samozrejme kratši, neviem či nie až moc krátky na Švajčiarsko, z takej krásnej krajiny sa ťažko odchádza :) , no na 2 strane by som si mohol dovoliť za rok z časového hľadiska takýchto doveleniek viac, teda aspoň 2 , keď aj tú 2. nie cez cestovku, no niečo kratšie, napr Rychleby na pár dní, prípadne niečo podobné :) , Takže si asi hodím mincou :lol: Ale ten Zermatt a Aletch asi zvíťazia :)
17.04.2017 - 13:40:53
00
Ten MB tiež rozhodne stojí zato,nehovorím bolo nádherne aj tam ,len bolo to fakt náročné ,keby som predtým vedel do čoho idem neviem či by som sa prihlásil , tam musíš byt fakt makač aby si si to užil, horekopcom najlpešie chrt a dolukopcom downhilák :) plus to počasie v alpách...ráno sa zobudit do upršaného o 6:00 a íst dupat , ozaj intenzívny zážitok :D ale sprievodca čo nás mal už tam skončil ,takže možno to niekto nový naplánuje inak ale nemyslím si lebo trasa Tour Du Mont Blanc je proste daná a je spoločná pre peších aj cyklistov...inak na tej cyklodovolenke sme boli traja cyklisti :D to hovorí za všetko :) je to taká perlička čo tá cestovka ponúka, iné MTB zájazdy sú určite jazdivejšie :)
17.04.2017 - 20:43:28
01
Andyapo ... Ako to funguje v tej Alpina.cz co sa tyka batoziny? Rano odidete z bodu A a batozinu ti prenesu busom do bodu B?
Dalsia otazka. Mam karbonovy ram. Akym stylom sa prenasaju bicykle v ck alpina? Maju prives a tam v drziakoch ich prenasaju /comu sa chcem vyhnut aby nedoslo k poskodeniu/ alebo sa da na poziadanie dat bicykel dole do kufra? Diik.
24.05.2017 - 10:53:53
00
Ahoj, batožina cestuje spolu s tebou jedným busom, samozrejme zbal len to najpotrebnejšie, do busu ti dovolia nejaký ruksak a ostatné ide všetko do kufra autobusu...bajky sa dávajú na príves ,kde ti ho prišnorujú takým lankom o hornú rámovú trubku ( ak sa on moc bojíš radšej si zober nejaké handry,folie ) dole do kufra ti bicykel ale určite nedajú , len na príves...autobus ide komplet plný ludí takže kufor je len na batožinu...čo sa týka tých bajkov tak si ale nemyslím že by sa nejako poškodili,doškrábali, išiel som s nimi už trikrát a prežeili všetky bez škrabanca... :)
24.05.2017 - 11:00:16
01
super :) , ja som sa nakoniec rozhodol pre ten Davos :)
24.05.2017 - 15:32:48
00
Ktory datum chces ist?Zacinam o tom vaznejsie uvazovat 😉
24.05.2017 - 16:26:47
00
ten 1. termín, 1.-6.7. už to mám zaplatené, takže ak sa nič nestane...no neviem či už nebude ten termín obsadený, ale vyskúšaj, bolo by fajn ísť s niekym od nás :) . Chcel som ísť najskôr na tie Waliské Alpy, je to dlhší zájazd, no ten 1. termín bol obsadený, tak som nakoniec zvolil túto 2 variantu. Zo všetkých tých mtb špecialít by malo byť toto najviac singláčové :)
24.05.2017 - 20:08:44
00
No boha,skoda ani som nevedel ze nieco taketo chystas..
24.05.2017 - 22:55:15
00
Pisal som im este maju volne ten termin...prekonzultujem doma,ale na 95% pojdem 👍✌️☺️
25.05.2017 - 12:06:36
01
To by bolo super :) a áno chystal som, veď kvôli tomu som aj založil túto tému :) . Radšej by som šiel na taký trip s pár ľudmi ktorých aspoň trochu poznám a 1 -2 autami a zastaviť sa kde chceš aj ubytovať sa trochu inak a nie v stane. Pred 2 rokmi sme boli v Dolomitoch a mali sme tam 4 jeden apartmán, 2 spálne , kuchyňa, kúpelňa, proste všetko na týždeň za 400 € spolu, čiže za 100 € na osobu je to super podľa mňa a lepšie ako spať pod stanom :). Tak ale nikto sa neozval, tak som to riešil takto, chodievame s kamošmi občas za hranice, no len na turistiku a už som si chcel spraviť bike dovolenku, len akosi nebolo s kým :) .Mimochodom, keď sme boli spolu naposledy, tak to bola len taká moja predstava a viacmenej sen si také niečo dopriať :)
25.05.2017 - 15:12:36
00
Ak by niekto isiel na predlzeny vikend pojazdit. Dajte pls vediet..diik
30.08.2017 - 10:11:29
00
ja pojdem ale až koncom septembra do Rychleb , 22,23,24 september :)
31.08.2017 - 16:44:06
00
Nebolo to síce až také MTB, ale dovolenka to bola super!
http://www.tronkosice.sk/Akcie/A2015/Kuba/index.html
Taká exotická cykloturistika na mtb.

Prílohy:

DSC_0316.JPG
DSC_0316.JPG 823.68 KiB thumb_up4thumb_down

DSC_0190 (5).JPG
DSC_0190 (5).JPG 582.07 KiB thumb_up4thumb_down

DSC_0072 (3).JPG
DSC_0072 (3).JPG 483.01 KiB thumb_up3thumb_down

23.11.2017 - 09:42:06
08
Tak po perfektnej tohtoročnej mtb dovolenke v Švajčiarsku už uvažujem nad novou dovolenkou a destinácia ostáva rovnaká. Už mám vybraté a ak všetko vyjde podľa predstáv, bude to toto https://www.alpina.cz/zajezdy/walliske-alpy-mtb ak by sa to niekomu zapáčilo tak napíšte :) . nostro66 snáď nesklameš a pôjdeš, v Davose sme boli tiež super partia :). Zermatt ma lákal už dávno, no nevydalo, pri Aletchi som bol na pešo, bola to neskutočná scenéria, no na bajku to musí byť ešte silnejší zážitok :). Tak verím, že sa ešte pár Slovákov nájde :)
25.11.2017 - 13:28:58
00
keyboard_arrow_up