imro1 napríklad servisný interval u BOS je 2 roky, ďalej tým že celá vidlica je naplnená olejom sa nemá čo pokaziť... A v neposlednom rade chod vidlice, je omho lepší než u vyššie spomínaných vidlíc. Názor nikomu nevnucujem, treba skúsiť a spraviť si vlastný ;)
03.12.2017 - 20:32:26
01
Dik, ja som sa len normálne opýtal, nie že by som chcel rýpať, čítal som o Boskách, že sú fakt dobré a že aj ten chod je doslova maslový :) . Nikdy som však neskúšal, takže neviem z vlastnej skúsenosti či je to niečo lepšie. Viem, že napr. Fox 36 s kashimou chodí tiež vynikajúco. Takže len to ma zaujímalo, neviem či je Boska lepšia, možno, každopádne zlá určite nebude. JaKa nech ti dobre slúži a aj celý bike :)
03.12.2017 - 21:44:07
01
todam napísal:
BOSku schvalujem, akurát náhradné diely original som ani neskúšal zháňať a rovno som kúpil Fox púzdra :-D


puzdra ?? čo to už po akom čase ta vidla mala vakel ? nemyslel si nahodou gufera ?
03.12.2017 - 22:16:43
01
Áno puzdra bol tam vakel kupoval som ju z Ebayu
03.12.2017 - 22:19:25
00
Imro a fox kashima hlavne vyzera :lol:
Fakt set od fox s upravou kashima doda biku vela krasy o chode foxin skoda hovorit tie zehlia vsetko aj nizsia rada rhythm filtruje kazdy kamienok :y:
03.12.2017 - 22:40:35
00
MecoTrance neviem jazdil som veľa vidlíc, Suntour (epicon), Fox(float, talas), RockShox(recon, revelation, sektor, pike), Manitou(minute, mattoc) momentále BOS(am)... a zdá sa mi lepšia ako Fox... a hlavne výzor vidlice nejazdí... starší epicon od Suntouru chodil ako maslo po tunningu ;) takže netreba niekedy riešiť výzor skôr tú funkčnosť. Ono keď to funguje tak je to super... a keď to ešte aj vyzerá tak je to len pekný bonus :)
03.12.2017 - 23:14:20
07
Ked tvoj bike sa tu tolko prenera synak, tak som zvedavy jak tu nahodis po dokonceni moj... :)))))))))
04.12.2017 - 00:07:03
01
Potom tu dáme obidva naraz :P tvoj do popredia a môj do zadu... na to si už aj foťák požičiam ;)
04.12.2017 - 00:09:40
01
Polo napísal:
v tom, ze ju nevozi kazdy druhy ;)

Toto je taký argument...tak niekto sa chce odlíšiť, ale u vidlice ide hlavne o funkčnosť, chod, pevnosť, teda o čo najlepšie jazdné vlastnosti. Či je osadená na každom 2. bike by som sa mohol tak z vysoka ...toto by som riešil až na poslednom mieste :)
04.12.2017 - 09:01:24
04
Eče som našiel foto stareho biku ,

Prílohy:

rush USA.JPG
rush USA.JPG 769.57 KiB thumb_up0thumb_down

04.12.2017 - 09:37:28
06
imro1 napísal:
Toto je taký argument...tak niekto sa chce odlíšiť, ale u vidlice ide hlavne o funkčnosť, chod, pevnosť, teda o čo najlepšie jazdné vlastnosti. Či je osadená na každom 2. bike by som sa mohol tak z vysoka ...toto by som riešil až na poslednom mieste :)

Neslo fakt o to ze ju nevozi kazdy druhy, ale kedze mi sme k nej prisli za fantasticku cenu a bola nova aj ked z bazaru, tak sme chceli vyskusat , lebo sa o nej pise ze je najblizsie chodom k pruzine...tak povozime , vyskusame a uvidime ale na prvy dojem je uasne maslova aspon odspodu...pre nevhodne podmienky u nas v lesoch sme uz nemali moznost poriadne otestovat ,ale sak snad pride jar po zime a po nej leto :)
04.12.2017 - 11:36:40
01
imro1 napísal:
tak áno merať by sa mal sag vidlice v stoji, v sede sa moc nezanorí, ak si to teda myslel takto a pokiaľ viem, tak zadok, teda aspoň ja ho nastavujem po sediačky :)

Toto (sag v stoji) platí pokiaľ mi je známe u endura a full bajkov s vyšším zdvihom. Vždy si nastavujem sag na svojich XC bajkoch v sede. Dokonca aj na 120mm Ripley-m- Keby som to urobila v stoji a nastavila 15mm sag tak mám vidlicu necitlivú ako kameň.
05.12.2017 - 20:12:32
01
MecoTrance napísal:
Imro a fox kashima hlavne vyzera :lol:
Fakt set od fox s upravou kashima doda biku vela krasy o chode foxin skoda hovorit tie zehlia vsetko aj nizsia rada rhythm filtruje kazdy kamienok :y:

A hlavne nové Fox s Evol komorou chodia naozaj neskutočne. Sú o triedu vyššie ako predchádzajúce modely bez Evol komory.
05.12.2017 - 20:20:19
00
Kristina jazdila si niekedy aj SC tallboy. Ma zaujima aky pocit rozdiel medzi Ripley a Tallboy
05.12.2017 - 21:19:25
00
Kristina napísal:
A hlavne nové Fox s Evol komorou chodia naozaj neskutočne. Sú o triedu vyššie ako predchádzajúce modely bez Evol komory.

Som sa viezol len pár metrov na základní v Čiernej vode, tam mal chlapík vymakaný Evil s touto Foxou, je to fakt pecka. Ešte sa bavil s jedným, že Pike je strašná :lol: , že sa to s tou novou 36 Foxou nedá ani porovnať :). Na tom som sa trochu pousmial, keď tú Piku tak hanili, no tá 36 tka bola fakt niekde inde a to som ju dlho neskúšal, ale bolo to cítiť :)
05.12.2017 - 22:17:12
00
keyboard_arrow_up