Uvidíme, ja som otvorený takýmto veciam, no keby som mal v okolí viac známych čo by jazdili takéto veci by bolo super. Na Livigno som tiež počul veľa chváli a videl som nejaké videá, vyzerá to tam krásne. Zas ale trochu iné jazdenie ako napr. v Davose kde máš veľa lanoviek, ale to by mi nevadilo, veď netreba dávať každý deň 60 a viac km :). Ale určite budem rád, ak by sme sa dohodli na nejakom pojazde aj u nás, teda u vás :) samozrejme aj viacerí, kto bude chcieť :) pohodové tempo, technickejšie traily, tak do 50 km, viac sa mi už moc nechce a XCčkárom už tiež nestačím :)
17.03.2018 - 23:07:10
00
imro, ja idem do FL teraz cez Veľkú noc, ide aj druhá partia o čosi skôr...ubytko aj doprava je zabezpečená, majú ešte 2 miesta voľné...inak ťažko porovnávať destinácie ako Livigno či Davos s FL...tu sa jazdí hlavne neskorá jeseň. zima a jar, keď už je všade po sezóne...v lete je to pri 30 stupňoch masaker...na Trailforks sú všetky traily aj s relatívne aktuálnym stavom, trasy si môžeš posťahovať zo Stravy... :)
18.03.2018 - 08:23:57
02
katko vďaka, ja mám teraz problém, že nemám nič najazdené, mal som trochu zdravotné problémy...takže budem musieť trochu zamakať a dostať sa trochu do formy :). Každopádne som zvedavý na fotky a nejaké info odtiaľ. Ale keď je to ako píšeš, tak by to mohlo byť super na konci sezóny :)
18.03.2018 - 10:45:19
00
cipo11 napísal:
My máme zabookované ubytko od 16.7. - 27.7.2018 a chceme pojazdiť po okolí aj po Julských Alpách, prípadne nejaký ten rafting a pod. Nejaká slovenská spoluúčasť v tom termíne by potešila ...

Cipo11 na slovenskú "spoluúčasť" sa môžeš spoľahnúť, len sa budes musieť dívať po oblohe, aj ked uz som raz pribalil aj bike :-)

Prílohy:

IMAG0312.jpg
IMAG0312.jpg 528.52 KiB thumb_up1thumb_down

18.03.2018 - 13:47:41
00
Imro ešte nadviažem na okolie MT tiež som rozmýšlal že by som tam chcel toho roku niečo pobehať , nebolo by odveci sa niekedy pridať ku domácim na celodenku. Predsa trocha zmena oproti domácemu prostrediu . A tak isto niesom proti pojazdu u nás v Slovenskom raji .
18.03.2018 - 14:05:14
01
Jasné, bolo by to super. Samozrejme ak by som chcel ísť, tak by som napísal pár dní predtým do výjazdov, prípadne do témy na ktorú je to určené. Určite budem rád keď sa niekto pridá, nakoľko to tam nepoznám, bol som teda 2x, ale to je nič a všetko si aj tak človek z tých výjazdov nezapamätá, najmä keď má nejakého sprievodcu, tak sa sústredí na jazdenie a na to aby si to užil :). Slovenský raj by bol tiež super, tam to mám pochodené na pešo, tak by to tam tiež lákalo. Ale je to predsa pre mňa trochu ďalej, aj keď samozrejme moc ďaleko to nie je, ale tých lokalít je strašne veľa...Ale budem rád ak by sme niekedy od mája až do jesene dali nejaká am pojazd na Martinkách. Páčilo by sa mi aj niečo ako boli chalani vlani s Marinada od Martiniek-Strečno atď. vtedy mi to časovo nevyšlo, no vraj to bol parádny pojazd :)
18.03.2018 - 14:30:17
00
Tak som rád že niesom jediný privrženec niečoho takého a myslím že sa pridá viac ľudí , minulý rok som jazdil len u nás a tento rok som si vravel že by som pojazdil viac kútov slovenska. Aj keď riadne predbieham tak musím upozorniť že moc enduro štýl nepreferujem ale taký celodenný výjazd s výhľadmi cesnačkou a dobrou partiou môžem kedykoľvek. Osobne to mám do MT cca 2hodky autom čo sem tam nieje tak hrozne veľa. Tak isto som rozmýšľal aj nad Oravou , Mikulášom , prípadne Ždiar . Ako vravíš je toho kopa tak si myslím že je škoda sa výjazd čo výjazd škriabať na jeden a ten istý kopec.
18.03.2018 - 14:37:27
02
...mimochodom k tým Julským Alpám, pokial pôjdete z Bledu ( nádherná oblasť aj pre rodinnú dovolenku, cestu aj MTB) na raft do kanona Soča valley, pôjdete zrejme cez Soricsku planinu, čo je zas meka miestnej DH scény, po minule roky sa tu konali medzinárodné majstrovstvá Slovinska v DH.
A ešte k terminu, prelom júla a augusta je štandardne prevyvoj kopovitej oblačnosti s častými burkami z tepla v poobednych hodinách, takže treba vyraziť skôr ráno a vždy mať pláštenku a cca 2- 3 hodky prečkat v reštike, alebo schovaný v autobusových zastávkach ( niekedy tam byva plno: bike + moto + PG ), ale dá sa s tym vybabrať pri dlhodobo nepriaznivej predpovedi presumon na nedaleky južnejši region čo my voláme "Lijak", tiež super pre biky a s výhľadom až na more. Naj pocko pre bike dovolenku je september - október, kedy je aj na hrebeňoch stabilné počasie s nádherným výhľadom.

Prílohy:

3b79c554bf68e42-a-nw-p.jpeg
3b79c554bf68e42-a-nw-p.jpeg 938.97 KiB thumb_up0thumb_down

18.03.2018 - 14:40:47
02
MecoTrance napísal:
Tak som rád že niesom jediný privrženec niečoho takého a myslím že sa pridá viac ľudí , minulý rok som jazdil len u nás a tento rok som si vravel že by som pojazdil viac kútov slovenska. Aj keď riadne predbieham tak musím upozorniť že moc enduro štýl nepreferujem ale taký celodenný výjazd s výhľadmi cesnačkou a dobrou partiou môžem kedykoľvek. Osobne to mám do MT cca 2hodky autom čo sem tam nieje tak hrozne veľa. Tak isto som rozmýšľal aj nad Oravou , Mikulášom , prípadne Ždiar . Ako vravíš je toho kopa tak si myslím že je škoda sa výjazd čo výjazd škriabať na jeden a ten istý kopec.

Si myslíš, že ťa budem hľadať na nebi a sekne ma v krku? :-) Ber radšej bike a nie padák. Dík za tipy. Už som si zopár výjazdov naplánoval, hlavne ku tamojším jazerám a vodopádom. Kúsok je aj Taliansko, tak len aby vyšlo počasie.
19.03.2018 - 20:07:54
00
imro1 akurát o FL napísali článok milovníci podkolienok :)

http://mtnlovers.sk/clanok/139/sprievodca-trailami-vo-finale-ligure
20.03.2018 - 08:13:16
02
kazde info o tejto lokalite potesi, palec hore.
20.03.2018 - 08:45:49
01
Zdravím, MTBikeri,

O necelé dva týždne (8.4.) sa chystám na 6 dní pobikovať (AM) Mallorcu. Pokiaľ by sa náhodou chcel niekto pridať, kľudne sa ozvite. Bike požičiavam tam, auto booknuté.
Resp. ak ste tam už niekto jazdili mtb, budem rád za každú radu.
29.03.2018 - 12:43:50
00
Možno to tu niekde na fóre bolo, ale v tejto téme nie. katko bol teraz, dával aj fotky, neviem ako vás ostatných, ale mňa to teda zaujalo http://www.bikeandride.cz/2017/02/poprve-ve-finale-ligure-pruvodce-po-trailech/ a ak sa podarí, tak koncom roka by som tam rád šiel
03.04.2018 - 12:56:14
00
Určite choď skúsiť, tie traily sú tam perfektné. Len by som si teraz vybral iný mesiac a nie poovicu júla ako som bol :D
03.04.2018 - 13:08:50
01
ja som bol tiež prvý raz v lete a to je už masaker v tých teplotách...teraz na jar je to bomba, ale aj na jeseň to isto ujde...
03.04.2018 - 13:44:40
02
keyboard_arrow_up