Tie nepresnoti pri spajani: Mapa lesnych ciest je v systeme JTSK, ktory Ozi nepodporuje, ale pokial sa suradnice JTSK prevodu do WGS84 a
mapa sa v OZIm nakalibruje ako WGS84, tak to sedi. Ak si v OZI zapnete zobrazenie grid, uvidite ze suradnice wgs84 idu sikmo a su mierne zbiehave.
MapMerge ide na spajanie moc inteligentne
Pokial chcete robit vacsie celky s tych malych map:
1. spajanie obrazkov cez ImageMagick:
nakopirovat obrazky, ktore chcete spojit do jedneho adresara.
Potom nad danym adresarom spustit imagemagick prikaz:
montage *.png -mode Concatenate -tile 3x3 png8:spojena_mapa.png
3x3 (pocet stlpcov x pocet riadkov) je pocet obrazkov, ktore sa budu spajat - treba zmenit podla potreby - sucin musi sediet s poctom obrazkov v adresari.
Kedze poradie suborov v adresari je zhodne s tym, ktore pouziva imagemagick, netraba zadavat presnu naslednost suborov.
2. kalibracie: Struktura map suboru je jednoducha. Vid link od Bogiho.
Kalibracny subor sa da spravit aj rucne na zaklade povodnych kalibracnych suborov.
Napr. Ak je vysledna mapa 3x3 tak z kazdeho povodneho map suboru dajte do vysledneho napr. len bod kalibracny bod 1 a 2 (Point01,Point02) a upravte ich pixelovu polohu v spojenej
mape (3 a 4 udaj v danom riadku zacinajucom PointXY...)
Vysledna mapa bude mat 18 kalibracnych bodov (Point01-Point18)
Je to len jednoduche pripocitavenie pixelov.
Okrem toho treba zmenit riadky č.: 3 (meno png suboru) a posledny riadok(pixelovy rozmer celej mapy).
Ine riadky (napr. zacinajuce MMPXY,MMPLL) editovat netreba - nastavia sa sami, ked spojenu mapu otvorite v OZI a znovu ulozite kalibraciu (netreba robit ziadne zmeny, len spustit kalibraciu a ulozit).
Dal by sa spravit aj skript, ale nemam na to cas...
Ja som skusal spojit 5x6 obrazkov (spajanie v imagemagics sa robilo asi 20 minut) a kalibrovat len na 4 rohove body a vysledok uz bol dost nepresny.
Vzhladom na fakt, ze je to JTSK mapa kalibrovana na WGS84 vseobecne plati: cim vacsia mapa a menej kalibracnych bodov, tym je to nepresnejsie. Takze nerobte moc velke
mapy