Mne sa toto isté stalo včera ráno. Zastavil som pred prechodom na dvojprúdovej ceste v pravom. Starší pán asi dedko začal prechádzať aj s asi 10r. chlapcom. Pozriem do zrkadla vľavo a tam sa rúti pipina, ktorá ich skoro zmietla. Nebyť rýchlej reakcie toho pána dopadlo by to veľmi zle.
Chcel som jej vynadať na nasledujúcej križovatke, ale zastala mimo môj dosah.
15.08.2018 - 19:40:40
00
tohto sa vzdy bojim ako chodec - na 2-prudovej alebo ked je odbocovaci pruh - ze jeden ma pusta ale druhy mi nezastavi. cele to zastavovanie pred prechodom je take ... nedomyslene a casto vie narobit viac skody ako osohu.
15.08.2018 - 21:37:05
00
Toto povazujem za jednu z najnebezpecnejsich situacii v meste. Na druhu stranu.. co tomu dementovi ide v hlave? Ze v meste stojim len tak, lebo sa mi nechce ist dalej? Uz som par krat trubil lebo som videl ze vo vedlajsom pruhu sa nechysta brzdit... skoda ze u nas nie je register priestupkov. Na druhy krat brat vodicak, pouzit zaznam z mestkej kamery.
15.08.2018 - 21:46:12
00
v hlave mu ide to, čomu sa venuje popri šoférovaní
15.08.2018 - 22:11:40
01
mnavak napísal:
skoda ze u nas nie je register priestupkov. Na druhy krat brat vodicak, pouzit zaznam z mestkej kamery.

Samozrejme ze register je (USEP). Ale kde nie je zalobcu, niet sudcu. Slovaci su narod alibistov. Plne huby reci, ale ked pride na lamanie chleba nikto nic neoznami, nikto nic nevidel. Same sa nic nezmeni.
15.08.2018 - 22:28:08
03
Problem je to, ze nemas ako ovplyvnit toho, kto ide vo vedlajsom pruhu a mal by zastavit spolu s tebou. V tom aute moze sediet opilec, fetak, debil, pipina, alebo hocikto iny.
Uz som to tu pisal a dostal som za to iks nepacikov, ale napisem znovu. Na dvojprudovke (len na dvojpudovke v jednom smere), ked je predpoklad takejto situacie, ze druhy vodic je vedla a trochu pozadu, tak radsej nezastavim, resp. trochu chodcov obmedzim. Chodec je vo vacsom bezpeci na kraji cesty (alebo ostrovceku). Nech par sekund pocka a prejde v klude ked bude volna cesta. Naozaj nemam zaujem davat chodcom falosnu nadej, ze "mozu prejst" a potom sa pozerat na to, ako ich sepali niekto vo vedlajsom pruhu. Ano, aj chodci maju davat pozor a byt uvedomeli, ale bohuzial tak ako vodici su debili, aj chodci su velmi rozni ludia + deti atd... Ano, snazim sa jazdit co najviac podla predpisov, nemam na vsetko vlastne a ine pravidla, ano viem ze sa tu budu mnohi bit do prs, ako strasne sa v tomto pripade previnujem voci pravidlam, ale skuste sa zamysliet nad touto specifickou situaciou.


Naposledy upravil mitocross dňa 16.08.2018 - 21:50:35, celkovo upravené 1 krát.

16.08.2018 - 21:40:14
05
ale keby takto v mestach uvazovali vsetci ako ty, tak by mohli rovno vsetky prechody zrusit. ty si zo zakona povinny zastavit pred prechodom pre chodcov ak je ocividne ze chodec chce prejst cez prechod na druhu stranu.
16.08.2018 - 21:45:39
01
mitocross napísal:
, ale skuste sa zamysliet nad touto specifickou situaciou.


Skusil si?
16.08.2018 - 21:49:05
02
Bade, nechcem sa zastávať mitocross-a, ale má kus pravdy. Navyše, zákon chodcovi káže pred vstupom na vozovku presvedčiť sa, či tak môže urobiť bez vlastného ohrozenia.
Dodržanie tohto ustanovenia zachránilo život mojej polovičke aj obom potomkom. Auto zastalo, avšak za ním idúci sa tak ponáhľal, že toho prvého sotil cez priechod. Takže: mitocross napísal:
", ale skuste sa zamysliet nad touto specifickou situáciou." - zamyslieť, nie trvale ignorovať.
16.08.2018 - 23:41:58
03
Aj ja sa skusim zamysliet. Co tak zastavit 5-10m pred priechodom a nie 10cm od zebry. Aj chodec, aj auto vlavo by tak malo vyhlad a nebezpecnych situacii by o nieco ubudlo...
17.08.2018 - 06:41:08
02
Váš názor? Cyklista ide po kraji cesty bez krajnice, hore kopcom na najľahším prevode takže balncuje a oproti idú autá a za ním idúce auto ho začne predbiehať, cyklista balancuje takže dôjde ku kolízii.
17.08.2018 - 06:48:47
00
poial su rozumný vodiči tak vodič obieha s odstupom aspon 1,5m a oproti sa uhnu trochu viac nakraj...aby sa pomestili všetci :)
17.08.2018 - 06:52:01
00
Vodič nesmie pri predchádzaní ohroziť ani obmedziť vodiča vozidla (aj nemotorového). Pri predchádzaní musí zachovávať dostatočný bočný odstup od predchádzaného vozidla. Nie je určené koľko, polícia SR odporúča najmenej 1,5 m.
Vodič nesmie predchádzať ak by ohrozil alebo obmedzil vodiča jazdiaceho v protismere, alebo ohrozil iného účastníka cestnej premávky,
17.08.2018 - 06:56:33
04
Tu to je prednesene clovekom v uniforme: https://video.azet.sk/embed/3000954/
17.08.2018 - 09:35:32
00
mitocross napísal:
Problem je to, ze nemas ako ovplyvnit toho, kto ide vo vedlajsom pruhu a mal by zastavit spolu s tebou. V tom aute moze sediet opilec, fetak, debil, pipina, alebo hocikto iny.
Uz som to tu pisal a dostal som za to iks nepacikov, ale napisem znovu. Na dvojprudovke (len na dvojpudovke v jednom smere), ked je predpoklad takejto situacie, ze druhy vodic je vedla a trochu pozadu, tak radsej nezastavim, resp. trochu chodcov obmedzim. Chodec je vo vacsom bezpeci na kraji cesty (alebo ostrovceku). Nech par sekund pocka a prejde v klude ked bude volna cesta. Naozaj nemam zaujem davat chodcom falosnu nadej, ze "mozu prejst" a potom sa pozerat na to, ako ich sepali niekto vo vedlajsom pruhu. Ano, aj chodci maju davat pozor a byt uvedomeli, ale bohuzial tak ako vodici su debili, aj chodci su velmi rozni ludia + deti atd... Ano, snazim sa jazdit co najviac podla predpisov, nemam na vsetko vlastne a ine pravidla, ano viem ze sa tu budu mnohi bit do prs, ako strasne sa v tomto pripade previnujem voci pravidlam, ale skuste sa zamysliet nad touto specifickou situaciou.

S nepáčikmi si tu nerob starosť. Niektorí si tu s tým myslia, že zmenia svet. :-)
Nabudúce kľudne zastav pred prechodom. Ale tak, aby autom vošiel aj do druhého pruhu. Čím dáš vodičovi jasne najavo, že má spomaliť a dávať pozor.
17.08.2018 - 09:37:43
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up