scarinko napísal:
No narazal som na to ze par mesiacov, mozno rok dva dozadu som tu cital nazory o tom ze teleskodka na HT proste nepatri ani nahodou. Uz som bol par krat v situacii ze by som dal aj posledne prachy za nu a raz to skoncilo aj narazenymi rebrami. Bohuzial mam karbonove ht kde zamok sedlovky je na imbus a upravovat to v terene je na dlhe lakte. Rychloupinak je vraj nedoporucovany koli neistemu utahovaciemu momentu a moznosti prasknutia sedlovej trubky.

Rychloupinak mozes mat tak,ze nebude hrozit prasknutie, ale povacsine sa potom bude zasuvat sedlovka :( .. aj preto som nakoniec podlahol a teleskopku som si zadovazil, aj ked velmi nerad .. nielen ze to je tazitko ale aj najviac nespolahliva zalezitost na bajku. Ale na druhej strane ... ja som to az tak strasne nepotreboval, kedze nie som vysoky .. nie je problem byt za sedlom. Ale vyssi ludia bez teleskopky to proste nedavaju, vsak som to roky videl na kamaratoch, co merali viac, ako je povoleny limit na mtb :lol: ... jednoducho, treba sa vykaslat na to, co si kto mysli a nainstalovat na bajk to, co clovek potrebuje, lebo vie, ze to vyuzije. Jedine vynimka su rohy :P.. to fakt nie :D

Hosť napísal:
lto Urcite mas viac skusenosti ako ja, takze sa nejdem pustat do debat. Ja som pred rokmi bike "naladil" a nieco ako technicky pokrok ma uz netrapi (jedine ak by sa presadili uzavrete prevodovky). Niektore veci mam odskusane, ale stale si zijem tym svojim bikerskym zivotom. Obislo ma 9, 10, 11, 12...speed cassettes, full suspension, disc brakes, Sram shifting, rozne teleskopicke ficuriny, kolesa bez duse(!), biky bez duse (!!), alutitancarbon atd. atd. Mna proste viac bavi jazdit a jazdit na tom co mam "v ruke" :smoke:

To XTR-ko sa im ale ozaj vydarilo. Kedysi. Upresnim ale, ze pouzivam typ GS a upravujem si pruzinu na hlavnom cape (vacsie predpatie).
Uz som dufal, ze si tu budem mat s kym pokecat, ked trial zacal tvorit to ocelove retro. A nakoniec sa dozvedam, ze ho ide predat ;( Zijeme tazku dobu...

:y: .. skusenosti mozno mam , ale uz len minule a prevazne 9sp. Vsetko je uz minulost :lol: .. aj kondicka, resp. lepsie povedane zdravie. Doba je tazka a skakacia :lol: .. ked neskaces, nie si biker :lol: .. ale ako pises, to najdolezitejsie je, aby ti technika sluzia a jazdil co potrebujes. To ostatne je nepodstatne. :)
26.08.2018 - 22:08:59
01
scarinko napísal:
Dik, samozrejme uz by som ju mozno mal len riesim tri problemy.
Prvy dost prozaicky = penaaaze
Druhy vaha
Treti je ze vacsina ma vnutorne vedenie lanka a ja uz nemam dieru na vystup a vrtat sa mi nechce. Kazdopadne je to uz trochu mimo tuto temu.

Vaha je jediny problem .. inak za cca 70-80e mas teleskopku, ktora sice nema spatne vysunutie a treba rukou, ale tu zakladnu funkcnost ma.

Kalor napísal:
Sedlovka s packou pod sedadlom, je riadna blbost.

Je, aj nie je. Pokial potrebujes len zakladnu funkcnost .. a sice zasunut sedlovku .. tak staci. Inak samozrejme to dost znizuje plne vyuzitie. Na HTcko by to relativne mohlo stacit .. su ludia, ktori maju problem s obycajnou sedlovkou , kedze su moc vysoki. A pokial clovek prekusne tych 400-500g naviac, tak to je riesenie pomerne dobre, kedze to nestoji vela.

tulenik napísal:
Ale tiež som dlho váhal nad týmto riešením, napríklad účet se vzpouzel.

Jj, su to sfine, neradi pomahaju :lol:

Denisko5 napísal:
Co tak sedlovku od tomasa mintala z ciech? Vyborna mechanicka teleskopivka sedlovka.

Nema offset. Kto ho potrebuje, tak ma smolu .. neplanuje ho robit , pytal som sa. Druha vec, ma to aj nejaky vakel .. aky velky neviem, ale ma. Obycajne vakel velmi nevadi, az do momentu, ked je sedlo dole .. potom to zacina byt neprijemne .. vyskusal som. Inak ale za mna to vyzera velmi dobre.
26.08.2018 - 22:16:17
01
Kalor napísal:
Ak sa neda nainstalovat na rajdu, asi by som to tam zbytocne nedaval vobec. V realnom terene, je ti packa pod sedlom na jednu vec. Na nic. Aj tak musis zastavit a zatlacit sedlo. Nevidim v tom ziadny pokrok.

Toto čo píšeš je sprostosť ;) vidno, že si takú sedlovku nemal. Mal som ju a nezastavoval som, ale samozrejme to chce väčšiu opatrnosť, takže z vlastnej skúsenosti by som to zas celkom nazavrhoval, aj keď asi každému je jasné, že teleskopka s dialkovým je niečo iné. Ale už sa to to rieši asi zbytočne moc, no aj tak mi to nedalo nereágovať.
26.08.2018 - 23:00:06
00
Wladix napísal:
Myslím, že vhodná chvíľa dat aktuálne fotky Mikuláša.
Lycra verzia - 10.4kg
Baggy verzia - 11.9kg

Riesia sa tu pikacoviny a takato raketa tu zapadla prachom.
Takze uz je doskladany...paradny stroj :-)
27.08.2018 - 07:56:57
04
Roman, poskladany je uz skoro rok, uz tu bola fotka aj vtedy. :-) Len to preslo nejakymi upravami. A tresol som to tu kvoli tym reciam, ze sedlovka s packou pod sedlom vraj nema vyuzitie a neda sa jazdit. Tak som chcel ukazat jeden priklad kedy opodstatnenie ma. Ale nepomohlo asi. :lol:
27.08.2018 - 08:47:40
00
no vidis, ja uz sa v tom seckom stracam :$ :tmi:
27.08.2018 - 14:40:32
00
imro1 napísal:
No ako pre koho :) na začiatok keď prechádzaš z pevnej a nemáš rám na vnútorné vedenie a nechceš dať za teleskopku 200-300 € tak je to dobrá voľba. Keď si však vyskúšaš s dialkovým, tak samozrejme je to niečo iné. Ako som písal, na dobré sa rýchlo zvyká. Teleskopku s páčko pod sedlom beriem ako medzistupeň k teleskope s dialkovým. Treba to brať aj z pohľadu ľudí, ktorí nechcú dať za teleskopku toľko ako za vidlicu a majú lacnejšie bajky, no chcú si dopriať niečo viac :)


Pri cenach, za akych sa dnes predava Reverb je nad niecim takymto uz len rozmyslat poriadna blbost :-)
27.08.2018 - 15:45:50
02
to myšliš tie Ršroty,ktore treba odvzušnovat, pretesnovať a vymienat cibulky :D
dajte sem prosim nejaký bike
27.08.2018 - 16:14:04
01
koirytnacka napísal:
Pri cenach, za akych sa dnes predava Reverb je nad niecim takymto uz len rozmyslat poriadna blbost :-)

Tak ono kto nechce ten nepochopí to čo tu bolo napísané a zbytočné písať dookola to isté :) A aj keď cena Reverbou šla dole, čo som sa pozrel na BD tak sa dá kúpiť za cca 230 € tak mechanika stojí cca 100 ale tak pre niekoho je to nič a aj tak blbosť :)
27.08.2018 - 16:58:59
00
Ja som sem vlastne za ten rok co vlastnim Strive ani neprispel fotkou.
Okrem stock vybavy menene:

- Teleskopka Bikeyoke Revive 185mm
- Predstavec RF Atlas35
- Karbonove riaditka RaceFace Next R35
- Plaste DHF+DHR2

Nad potencionalnym upgradom, ktorym rozmyslam su brzdy (aj ked myslim, ze Guide RS mi zatial stacia, no poskuloval som po Saintoch, pripadne Hope E4).

Po roku jazdenia mozem povedat, ze som sa zas kusok posunul. Velka spojojnost s bajkom ako takym - limitom je uz iba jazdec :)

Prílohy:

20180826_155747.jpg
20180826_155747.jpg 505.38 KiB thumb_up12thumb_down

27.08.2018 - 17:38:08
038
zadrbany bike, v pozadi hory - tak to ma v sekcii mtb vyzerat fotka biku - skoda toho odrezaneho spodku
27.08.2018 - 19:35:53
013
crymo99 co hovoris na Bikeyoke? ako dlho ju mas?funguje spolahlivo? ako casto ju treba "ozivit" ?
27.08.2018 - 19:50:38
01
Samalama Tazko hodnotit takto skoro, mam ju asi iba 3-4 mesiace. Prvy krat som ju musel "ozivit" pred tyzdnom, ked som prevazal bike so spustenou teleskopkou. (otazka pad sekund a bolo vsetko spat ako ma).

Zatial som spokojny, ma lepsi chod ako Reverb. Tych 185mm je tiez super, to ocenis v zjazdoch - dokazes lepsie prenasat tazisko zo strany na stranu, nic ti nezavadzia. Jedina nevyhoda bola ta obstaravacia cena.
28.08.2018 - 07:04:51
00
A ja pridám, jeden "Stealth" bike...

Prílohy:

IMG_20.jpg
IMG_20.jpg 962.18 KiB thumb_up2thumb_down

IMG_201.jpg
IMG_201.jpg 1006.59 KiB thumb_up2thumb_down

29.08.2018 - 20:26:22
019
Pekny, ale nie je zadrbany a nie su v pozadi hory. Co je asi ale dobre inak by sa z tej flasky pilo vseliako.
29.08.2018 - 21:05:45
01
keyboard_arrow_up