Sodoma gomora.
Ale tak pekny je.
25.08.2018 - 19:37:43
00
lto napísal:
No ja som reagoval prave na tu 9sp prehazku, ktoru si spominal. Mozno na 8kolecku to funguje lepsie, to uz posudis asi lepsie /neviem aky je tam pomer, viem ale ze je kompatabilny/. Ja som tento salter jazdil nejaky cas na 9sp, tak ho poznam a mam ho stale doma. Sam o sebe je dobry, aj ked SGS klietka ma slabe napnutie, ale proste shimano 1:2 prevod bolo zlo :)

A nechces mi to nenavidene xtr posunut?:)
25.08.2018 - 20:51:30
00
trial: tak nie je to zas uplne nenavidene :) .. len som hodnotil sram x0 vs. shimano xtr pri 9sp. Ale mam to cele nasetupovane na bajku, kde mam zlomeny ram a stale dufam, ze to dam nejako niekedy dohromady :) .. ono zas na druhej strane to cele ma jednu taku vyhodu, ze ked zatocim klukami opacnym smerom ako je zaber, tak sa kluky tocia pomaly polminuty bez zastavenia .. tak maly odpor tam je /keramicke loziska v streda, mensi tlak klietky, kazeta, kladky,atd/. Uz na to ale spominam s nostalgiou :(

scarinko : no predsa normalne .. teleskopka je hlavne na to, aby si vedel rychlo a bez zastavenia dat dole sedlo aby nezavadzalo. Ze sa na tom da potom aj sediet, je u fulla bonus, ktory potesi :)
25.08.2018 - 22:00:35
00
No narazal som na to ze par mesiacov, mozno rok dva dozadu som tu cital nazory o tom ze teleskodka na HT proste nepatri ani nahodou. Uz som bol par krat v situacii ze by som dal aj posledne prachy za nu a raz to skoncilo aj narazenymi rebrami. Bohuzial mam karbonove ht kde zamok sedlovky je na imbus a upravovat to v terene je na dlhe lakte. Rychloupinak je vraj nedoporucovany koli neistemu utahovaciemu momentu a moznosti prasknutia sedlovej trubky.
25.08.2018 - 22:48:58
00
lto Urcite mas viac skusenosti ako ja, takze sa nejdem pustat do debat. Ja som pred rokmi bike "naladil" a nieco ako technicky pokrok ma uz netrapi (jedine ak by sa presadili uzavrete prevodovky). Niektore veci mam odskusane, ale stale si zijem tym svojim bikerskym zivotom. Obislo ma 9, 10, 11, 12...speed cassettes, full suspension, disc brakes, Sram shifting, rozne teleskopicke ficuriny, kolesa bez duse(!), biky bez duse (!!), alutitancarbon atd. atd. Mna proste viac bavi jazdit a jazdit na tom co mam "v ruke" :smoke:

To XTR-ko sa im ale ozaj vydarilo. Kedysi. Upresnim ale, ze pouzivam typ GS a upravujem si pruzinu na hlavnom cape (vacsie predpatie).
Uz som dufal, ze si tu budem mat s kym pokecat, ked trial zacal tvorit to ocelove retro. A nakoniec sa dozvedam, ze ho ide predat ;( Zijeme tazku dobu...
25.08.2018 - 22:58:18
03
scarinko jazdis na tom biku ty alebo zvysok fora? das si tam predsa to co vyhovuje tebe nie? Ja ju mam jak na fulle tak na ht a som spokojny ;-)
25.08.2018 - 23:02:29
08
scarinko lepší prasknutý rám, ako nejaká kosť (a pravdepodobnosť že sa to naozaj stane je určite dosť malá)
ale z teleskopky budeš mať radosť, aj z ťažších zjazdov, choď do toho

ja už dlho uvažujem na HTčku vymeniť rám s tenkou 27.2mm sedlovou trubkou za širšiu, aby som mohol dať teleskopku s dostatočným zdvihom, ale nejako si to nedokážem ekonomicky zdôvodniť, lebo ten bike používam ako treking a v teréne sa na ňom vyskytujem málo. a navyše cez rýchloupinák viem sedlovku nastavovať aj za jazdy...
25.08.2018 - 23:06:31
02
Dik, samozrejme uz by som ju mozno mal len riesim tri problemy.
Prvy dost prozaicky = penaaaze
Druhy vaha
Treti je ze vacsina ma vnutorne vedenie lanka a ja uz nemam dieru na vystup a vrtat sa mi nechce. Kazdopadne je to uz trochu mimo tuto temu.
25.08.2018 - 23:43:34
00
su aj sedlovky s packou pod sedlom. Spolahlivostou neviem ako na tom su, ale nemusel by si nic vrtat, ziadne kable tahat.
26.08.2018 - 00:02:28
02
Magura Vyron eLect
26.08.2018 - 06:59:18
00
4 kila :D
26.08.2018 - 08:22:57
00
Hosť napísal:
lto Urcite mas viac skusenosti ako ja, takze sa nejdem pustat do debat. Ja som pred rokmi bike "naladil" a nieco ako technicky pokrok ma uz netrapi (jedine ak by sa presadili uzavrete prevodovky). Niektore veci mam odskusane, ale stale si zijem tym svojim bikerskym zivotom. Obislo ma 9, 10, 11, 12...speed cassettes, full suspension, disc brakes, Sram shifting, rozne teleskopicke ficuriny, kolesa bez duse(!), biky bez duse (!!), alutitancarbon atd. atd. Mna proste viac bavi jazdit a jazdit na tom co mam "v ruke" :smoke:

To XTR-ko sa im ale ozaj vydarilo. Kedysi. Upresnim ale, ze pouzivam typ GS a upravujem si pruzinu na hlavnom cape (vacsie predpatie).
Uz som dufal, ze si tu budem mat s kym pokecat, ked trial zacal tvorit to ocelove retro. A nakoniec sa dozvedam, ze ho ide predat ;( Zijeme tazku dobu...

Ja ho predavam,ale ostavam verny retro štílu ?.Ale podla mna sa nepreda,takze mi ostane.
26.08.2018 - 08:55:55
01
misung napísal:
su aj sedlovky s packou pod sedlom. Spolahlivostou neviem ako na tom su, ale nemusel by si nic vrtat, ziadne kable tahat.

Presne takú som mal, ešte na starom fulle, kde som tiež nemal rám na vnútorné vedenie, tak som to riešil takto a samozrejme aj kvôli peniazom. Bola to moja 1 teleskopka, mal som KS e Ten so 100 mm, cena bola okolo 100 €, no potom ich zdraželi, ale aj tak je stále cenovo dostupná a na začiatok ako vstup do sveta teleskopiek je to dobrá voľba.Ale moc som si ju neužil, asi 2 mesiace, potom som zlomil rám a všetky komponety som rozpredal :) No s dialkovým je to zas niečo celkom iné, či už komfort aj bezpečnosť :)
26.08.2018 - 10:55:12
00
Sedlovka s packou pod sedadlom, je riadna blbost.
26.08.2018 - 12:27:28
04
No ako pre koho :) na začiatok keď prechádzaš z pevnej a nemáš rám na vnútorné vedenie a nechceš dať za teleskopku 200-300 € tak je to dobrá voľba. Keď si však vyskúšaš s dialkovým, tak samozrejme je to niečo iné. Ako som písal, na dobré sa rýchlo zvyká. Teleskopku s páčko pod sedlom beriem ako medzistupeň k teleskope s dialkovým. Treba to brať aj z pohľadu ľudí, ktorí nechcú dať za teleskopku toľko ako za vidlicu a majú lacnejšie bajky, no chcú si dopriať niečo viac :)
26.08.2018 - 13:06:12
01
keyboard_arrow_up