ten mech som teraz menil kamošovi na Pike,cca za hodinu to bolo hotové-trochu babračka,ale dá sa aj doma ak je náradie
21.09.2018 - 18:40:23
00
Ake naradie?Treba aj cosi speci na odvzdusnenie toho mechu?Secko ostatne by som mal mat.
21.09.2018 - 18:58:51
00
nič zvláštne,bola to verzia RCT3,stačili len vidlicové klúče a na takú malú segerku hore pod páčkami malé segerové kliešte,tá dala trochu zabrať,nie je tam vela miesta,a olej RS 3wt som plnil injekciou z hadičkou ,nemal som ten adaptér,šlo to aj tak
na tomto videu je aspoň čosi:
https://www.youtube.com/watch?v=Nninf6lN0SA
21.09.2018 - 19:37:57
00
Dik ;)
21.09.2018 - 20:02:47
00
Zdravím,

mám problém s mojou SR Suntour XCM HLO. Mmám ju prvý rok a chcel som ju zoservisovať na zimu, tak som to rozobral, vyčistil a keď som to zložil, zistil som, že sa vidlica nevracia do svojej pôvodnej polohy. Vnútorné nohy ostávajú vnorené možno 0,5-1cm, keď bike zdvihnem tak sa vysunú na celý zdvih. Skúšal som to znovu rozobrať, ale bez výsledku, na korunke je len nastavenie predpätia, to som dal max, ale to nepomohlo. Vtedy som predpätie mal na minime a proste to išlo, celé leto. Vnútri nebola moc premazaná, tak ani ja som nedával najprv skoro nič, potom druhýkrát som si myslel, že má slabé trenie, natlačil som viac vazelíny, ale má to rovnaký efekt. Tá vidlica mi pripadá na servis jednoduchá, veď tam nič v podstate nie je, ale pružila výborne, teraz ma to mrzí, že som to dopráskal. Kde robím chybu?

Vďaka
21.09.2018 - 21:47:46
00
vazelina musí byť riedka a jemná
22.09.2018 - 01:04:37
00
Hmm a vedeli by ste mi poradiť práve takéto dobré mazivo na vidlice? Niečo, čo nie je hlavne tak predražené ako 8€/30ml. Nejakú alternatívu.
22.09.2018 - 23:07:13
00
Pruzi , ale sa nevracia ? Tam su tusim elastomery, nie ? V tom bude nieco chybne .. vazelina sama o sebe snad nespravi to, ze by to takto brzdilo. Alternativu asi najst co pouzivaju na servis vidlic pre motorky/auta .. ale menej ako 8e asi to nebude :)
22.09.2018 - 23:52:30
00
Tak ako píšem, pružila vynikajúco. Rozobral som ju, vyčistil každý diel a najprv som ju nemazal, len pružinu a guferá. Po zložení (som si istý, že správnom) to síce pružilo, ale ostávala vnorená pri spätnom ráze asi 1cm. Pri zdvihnutí sa vysunie. Rozobral som ju znovu, poriadne premazal a detto. Použil som ale dosť hustú vazelínu, ktorú dávam do kónusov - inú som nemal. V pravej nohe je olejová patróna s LO, v ľavej nohe pružina kladná s elastomerom a negatívna, všetko som mal rozobraté. Chyba môže byť asi len v nesprávne použitom type vazelíny, ako spomínal zihadlo, a zároveň nesprávnom použití. Vidlica nemá ani rok, takže by som chybu častí asi vylúčil, okrem toho vyzerali byť v poriadku. Preto by som sa chcel spýtať, ktoré diely sú podstatné namazať, na YT niekto napríklad nemaže vnútorné nohy vôbec, niekto zase áno atď.
Tu je obrázok všetkých dielov vidlice: https://imgur.com/a/XAhToe2
K tej vazelíne, chcem si nejakú zabezpečiť a cena 10€ mi nepríde vysoká, ale za nejaký väčší objem ako je 50ml. Ale ak nie, tak sa mi zapáčila táto: https://www.mtbiker.sk/shop/servis-a-trening/mazivo-a-oleje/r-s-p-slick-kick-vazelina-50-ml-tuba.html
23.09.2018 - 10:13:44
00
Podla toho co pises, ak som to spravne pochopil, po zapruzeni sa vidla nevrati uplne, ale chyba jej tych 1cm zdvihu, ale po nadvihnuti sa vidla vysunie. To ale znamena, ze pruzina nema dost sily vidlicu roztiahnut na plny zdvih. A to sa mi ale nezda, ze by bolo vazelinou, ostatne to zistis lahko, ked ju das uplne prec z pruziny, ci sa bude vracat plne. Over, ci je pruzina plne v nohe malinko stlacena, ak nie je, potom to nevie roztiahnut a chyba jej tam nieco. Vazelina nemoze branit pruzine v roztiahnutiu, ak vidlica samotna roztiahnut ide. Mazanie by som nechal podla toho, co tam bolo predtym.
23.09.2018 - 11:06:31
00
Caute za boha neviem najst pdf manual na servis Fox 32 vidlic 2018, sram to ma jednoduchsie...
23.09.2018 - 11:27:15
00
Fox pár rokov vzad opäť zmenil svoju servisnu politiku... k horšiemu
23.09.2018 - 12:08:40
02
Ito: Áno, pochopil si to správne. To je logické, no myslím, že žiaden diel som nestratil, skúsim to rozobrať nanovo a skontrolovať všetky diely, tak ako na obrázku. To, či má pružina vo vidle kompresiu som skúšal testovať za pomoci prepätia, keď som ho vysunul naplno, žiadna zmena však nenastala, správa sa to rovnako. Napríklad som skúšal aj počas skladania dať ten šnek prepätia naplno a tak ho nasadiť, vtedy to bolo nereálne pružina mala veľkú silu a bál som sa, že strhnem závit musel som to dať na minimum a tak to namontovať, takže myslím, že chyba nebude v tom, že jej niečo chýba. Môže byť problém s olejovou patrónou? S tým LO som a nehral, len či to nemá nejakú spojitosť s rozoberaním - vidla by mala byť zamknutá, resp. odomknutá (?).
A k tej vazelíne - no ja som ju pri zložení dal úplne minimum, pri rozobratí som si všimol, ktoré časti sú namazané a dal to len tam. Pri zložení som videl tento problém, tak som práve myslel, že tá vazelína jej chýba a vidla "drie". Tak som to rozobral a namastil, myslím, že to chvíľu pomohlo a opäť to isté, tak som sa prikláňal k názoru zihadla, lebo tie diely tam fakt sú všetky. Skúsim Vaše domnienky skombinovať a tú vazelínu si predsa len zadovážim :D

BTW: Na koľko vydrží takých 50ml tej vazelíny pri bežnom natretí a stratách? Potrebujem na minimálne 2 vidly a tých 50ml mi pripadá na polovicu jednej :D
23.09.2018 - 16:14:47
00
Mozte mi poradit prosim. Robim si servis vidlice Fox Talas Factory 27.5 160 Fit CTD . S handrou som si cistil vnutorne nohy z ktorych mi vypadla tato guma. Mal som pocit ze z lavej (vzduchovej) ale presne take drazky su v pravej. Skusal som Fox stranku ale tam to nepisu. Dik

Prílohy:

20180924_153337.jpg
20180924_153337.jpg 716.74 KiB thumb_up0thumb_down

24.09.2018 - 15:45:35
00
jurasmtbiker napísal:
Fox pár rokov vzad opäť zmenil svoju servisnu politiku... k horšiemu

a kde teda zistim kolko coho a kde? do teraz som mal RS cize do foxu sa zatial nerozumiem...
24.09.2018 - 15:46:53
00
keyboard_arrow_up