Bratislavský MTB maratón

29.09.2018
MTB maratón
Bratislava - Rača (Slovensko)

Propozície, Výsledky
Však singláče sa robili aby sa na nich jazdilo nie? Toto nebol motokross na motorkách, ktoré zničia a rozryjú celý les kade idú, ale MTB. Cérovka a 3jamy sú tu odjakživa a vyjazdené, tým by ani 5000 bajkerov na trati neublížilo. Svätý vrch by sa ešte lepšie vyjazdil. To už je aká argumentácia, že šla trať po zvážnici, aby sa singel náhodou neopotreboval ... :( Však práve naopak, bajkeri a komunita ich budujeme, aby sa na nich jazdilo nie? Aspoň ja to tak beriem no + jazda po nich je oveľa zábavnejšia ako po lesnej ceste. To je môj názor
29.09.2018 - 18:29:41
06
Toto bolo moje prvé povozenie v týchto končinách, čiže neviem to porovnať ani zo Stupavou ani zo Svätým Jurom,za mňa to bolo v pohode
29.09.2018 - 18:31:09
00
Keď sa išiel raz pretek cez cerovú tak zostal adekvátne rozdrbaný. Inak pochvala za perfektne označenú trať.Org.si naozaj dali záležať.Tolko X na križovatkách kde možno ani nebolo treba .V porovnaní so stupavou veľký rozdiel.takže zachovať si tento prístup kde je pretek na prvom mieste a nie nejaká kolotočáreň okolo.
29.09.2018 - 18:37:29
04
na singlacoch nie je vela moznosti na predbiehanie... ja som sa sice pretekov nezucastnil, ale zastavili ma pri obcerstvovacom stanku a ponukli ma, dakujem :)
29.09.2018 - 18:47:56
00
Ja som sa dnes tiez zucastnil a myslim, ze tie singlace na takyto pretek nie su vhodne. Pekne sa tam da pojazdit, ale nie maraton.
29.09.2018 - 19:31:02
00
Strenki napísal:
Však singláče sa robili aby sa na nich jazdilo nie? Toto nebol motokross na motorkách, ktoré zničia a rozryjú celý les kade idú, ale MTB. Cérovka a 3jamy sú tu odjakživa a vyjazdené, tým by ani 5000 bajkerov na trati neublížilo. Svätý vrch by sa ešte lepšie vyjazdil. To už je aká argumentácia, že šla trať po zvážnici, aby sa singel náhodou neopotreboval ... :( Však práve naopak, bajkeri a komunita ich budujeme, aby sa na nich jazdilo nie? Aspoň ja to tak beriem no + jazda po nich je oveľa zábavnejšia ako po lesnej ceste. To je môj názor

Skúsim odpovedať:
1. pri budovaní Cerovky sa stavitelia dohodli, že sa tam nebudú konať žiadne preteky. Raz sa to skúsilo a nebolo to šťastné.
2. na ostatné single (legálne) by som sa asi opýtal staviteľov či ich budovali aj pre mtb maratóny. 5-bojársky sa na maratóny využíva.
3. Každý organizátor robí trať podľa svojich predstáv a nechajme to na ňom. Je fajn, za každý mtb maratón, ktorý máme na Slovensku a buďme radi že nie sú rovnaké. Môžeme si vybrať.
4. na singloch pri pretekoch sa ťažko predbieha. Preto sa musí pri organizovaní maratónu so singlami s tým počítať. V Košiciach štartuje 50ka a 80ka spolu (a 20ka o hodinu a pol) aby bol pri príchode na single pelotón roztiahnutý.
5. Ak chceš "singlový" mtb maratón v Bratislave, zlož partiu, vybavte povolenia a usporiadajte mtb maratón.
S pozdravom
Milan ;)
29.09.2018 - 19:50:35
014
Strenki raz bola cerovka v maratóne a nedopadla moc dobre.. ešte ak výjde počasie dajme tomu, ale keď si predstavím že by popršalo a cez taký singel by sa malo prehrnúť 500-800 ludí tak amen, singel sa môže budovať znova.. alebo podla počasia by mali upravovať trať? o predbiehaní ktoré sú súčasťou maratónov na singloch ani netreba hovoriť, buď rýchlici majú nervy a frflú, alebo idú hlava nehlava kde sa zadarí a zas single len rozdrbú.. single na velký maratón fakt ne pokial nie sú na to upravované dopredu.. zaradiť dajaký kludne, ale rozhodne nepospájať všetky bezhlavo..
29.09.2018 - 20:02:55
03
Pre mna pekny a rychly pretek so super znacenim...dakujem organizatorom👍
29.09.2018 - 20:07:25
04
konecne vikend a vypadnutie z mesta, prides sa do lesa sa povozit a v protismere ti po Cerovke bude dupat a funiet 500 upachtenych a nervnych ludi :D
29.09.2018 - 20:11:15
00
Boli to superrychle dupacske preteky, rychlejsie ako Stupava. Kto na to mal, tak tratou doslova preletel (teraz vobec nehovorim o sebe) a bola fajn aj podla mna. Mozno akurat cez ten Svaty vrch ju mohli organizatori skusit potiahnut. Znacenie bolo na jednotku a v priestore ciela som si vsimol, ze stvorkolkar uz mal kopu tych smerovych tabul so sebou, cize kvitujem promptne odznacovanie.

edit: garmin mi nameral 49,03 km, 1060 nastupanych metrov, priemernu teplotu 7,1°C a minimalnu 5°C. Ked si spomeniem na tych, co isli kratke/kratke, tak :x
29.09.2018 - 20:21:58
04
Naozaj to bola velmi rychla trat. Dosiahol som moje tohtorocne maximum, absolutne, aj relativne. Keby som nebrzdil na kamenistych usekoch (tie fakt nemusim) tak dam pod 3 hodiny.

Co sa tyka vyberu trate, bol tam mix vsetkeho. Mnohe casti som poznal, niektore nie.
29.09.2018 - 20:37:16
00
Nechcel som "hejtovat" popredu, ale priklanam sa k Strenkiho nazoru. Nemusel som preteky ani ist /90% mam najazdene/ a vedel som, ze moznosti lokality neboli ani zdaleka vyuzite. Nejde len o single, ale aj o vyzivne stupania. A to mal fakt tento maraton moznost odlisit sa od Stupavskeho a Svatojurskeho. Ale ako som sa docital, asi islo o to, aby to bola rychla a easy jazda.
29.09.2018 - 20:43:05
00
https://sportsofttiming.sk/en/race/overview/2702
29.09.2018 - 21:18:16
00
Páni (a dámy), diskusia. Ja to neberiem ako hate. Trať mala 50km, singláčov bolo dnes absolútne minimum. Kľudne mohla byť ako ste naplánovali + vylepšenia (just by som ťahal hore na Somár :D) aby bol aj vlk sýty aj ovca celá. Nechcem celý pretek po singláčoch, to je nezmysel. Ale oproti dnešku ich mohlo byť trochu viac. Od Malého Slavína po zjazd po modrej bolo možno 10% Cerovky, nemyslel som to ťahať po celej jej dľžke. MageZ nabudúce nám napíš keď pôjdeš na výjazd, ostaneme doma, aby ti náhodou niekto nezavadzal.
Ináč, v KE som predbiehal na singláčoch asi 20 ľudi, mňa predbiehalo asi 10 zaujímavé, že vždy to šlo a všetci sme boli cool. Aj dnes záverečný zjazd (ktorý bol ináč ako na mape) ... 5ti sa uhli, 6. tľk sa neuhol, lebo načo ... on je slováááák, obyčajnýýý slovááák.
Máme tu v BA 2 zvážnicové preteky a pribudol 3. superzvážnicový. Komu sa málilo, odporúčam cestnú cyklistiku. Zázemie fajn, značenie fajn. Trošku pridať singlov a je to mazec. Nechcem hľadať cestu prečo to nejde, ale prečo to ide ...
Bajku zdar!


Naposledy upravil Strenki dňa 29.09.2018 - 22:01:28, celkovo upravené 1 krát.

29.09.2018 - 21:57:08
04
Naco tam chodis ved si jazdi sam kade chces a hotovo.A nebues nasrany jednoduche.
29.09.2018 - 22:01:11
07
keyboard_arrow_up