Ktory cas vam vyhovuje?
SEC (Stredoeuropsky cas) 12% [ 38 ]
SELC (Stredoeuropsky letny cas) 74% [ 243 ]
Ani jeden z vyssie uvedenych. Navrhol by som iny. 5% [ 17 ]
Je mi to jedno 8% [ 26 ]
Neviem 1% [ 4 ]
Celkový počet hlasov : 328
clxno1 napísal:
skuste hodit objektivne dovody komu prospeje svitanie o tretej rano a sumrak o osmej vecer. .

Dodávateľom elektriny
20.10.2018 - 13:50:30
04
A dochodcom :D
20.10.2018 - 14:02:21
00
Mne osobne viac vyhovuje zachovanie zimneho casu oproti letnemu. Som zvyknuty vstavat velmi skoro rano a bezne som vecer o 9 v posteli. Dokonca by som povedal, ze v juli mam problem vecer zaspat, lebo je este svetlo :D Ale chapem, ze som v mensine, no rozhodne nie som jediny, komu viac vyhovuje varianta zachovania zimneho casu. Obzvlast ta predstava, ze v decembri sa zobudim o 5 rano a cela moja najproduktivnejsia cast dna (co u mna vacsinou byva skore doobedie) bude v tme.
20.10.2018 - 14:22:31
04
Rachela, ja sa tiez hlasim ako ty k zachovaniu zimneho, ako normalneho a povodneho casu... Som rad ze to debilne striedanie zrusili, pretoze s deckami to je uplne o hovne im menit dva krat do roka cely zabehnuty rezim dna... a napriklad v lete ukladat male deti ked este svieti slnko je tiez pakaren... Problem v zime je celkovo malo svetla, a to nezmeni nikto, je to proste nase pasmo.
20.10.2018 - 16:19:15
01
Turbi napísal:
Keď mi odporúčaš zmeniť prácu tak potom musíš zabezpečiť všetkým pracovníkom v službách a obchode aby nikto nepracoval trebárs dlhšie ako do 16:00 hod napríklad.
Ja som nikoho nežiadal o zrušenie striedania času. Mňa postavili pred otázku ak zrušíme striedanie tak aký čas by ste chceli.
Chápeš? Diskutujeme, vyjadrujeme sa k otázke a dotazníku ktorý nám EU predhodila.
A práve preto ja hovorím, že keď ma postavili pred túto otázku tak sa prikláňam k času letnému.
A preto ty môžeš mať chuť prejsť na zimný čas ale nemáš dôvod mi tu rozprávať o zmene mojej práce. :)


V dotazniku bola aj moznost zachovania striedania pokial si dobre pamatam.

Ked ti nevyhovuje TVOJ pracovny cas, zmen si ho, je to logickejsie a praktickejsie, ako kvoli tvojej pohodlnosti menit cas v celej EU...

Ja nemam chut prejst na zimny, osobne som za to, aby sa pracovalo/sedelo v skole menej ako 8h denne a 5 dni v tyzdni, aby bol flexibilny prac. cas, aby ludia nerobili jak otroci a nemrncali, ze nemaju kedy zit, bikovat a polievat travu. Pretoze toto je jadro problemu a nie nejaky zimny ci letny cas.
A keby sme sli este hlbsie, prideme na to, ze sme milionmi rokov naprogramovani na rezim "sliepka". Je pre nas najprirodzenejsie ist spat ked sa stmieva a vstavat ked sa rozvidnieva, bez ohladu na cislo na hodinkach. Plus kurevsky potrebujeme slnko.

PRETO to vrieskanie deti, ked ich budis za tmy v strede spankoveho cyklu.
Preto moja 6mesacna neter zaspava v tychto dnoch cca o 19tej a vstava cca o 6tej. A ani len netusi o nejakych hodinkach ci praci.
Preto tie zimne depresie.
A PRETO chce vacsina letny cas neuvedomujuc si, ze budu este viac v depresii a pojdu este viac voci svojmu biorytmu, pretoze budu cast roka vstavat este o hodinu skor pred rozvidnenim, ako doteraz.
20.10.2018 - 17:47:54
02
tak ako je problém večer za svetla uložiť deti, tak bude problém udržať ich v posteli ráno keď o 3 už bude svitať.. tiež sa mi viac pozdáva pracovný čas v tme pretože aj tak väčšinu času trávim za PC resp pri umelom osvetlení, keďže sa pohybujem v uzavretých priestoroch.. denne svetlo by som teda radšej posunul do môjho volného času ktorý tým pádom môžem tráviť vonku, bez čelovky..

cokupit napísal:
V skutocnosti bolo striedanie casu pre pracujucich ludi ta najlepsia moznost. Tak ako postol Jezus https://www.mtbiker.sk/forum/post1339192.html#p1339192

buď som to nepochopil, alebo mi z toho vychádza, že ak chceme viac svetla pre seba tak buď zachovať striedanie alebo prejsť na LETNÝ ČAS trvalo.. a veˇ*d to tu presne všetci chceme :D
20.10.2018 - 17:54:27
08
cokupit napísal:
V dotazniku bola aj moznost zachovania striedania pokial si dobre pamatam.

Ano, ta moznost tam bola a aj som za nu hlasoval, ale dalej bola otazka, ze ak pride k zruseniu striedania, ktory cas by som chcel.

cokupit napísal:
Ked ti nevyhovuje TVOJ pracovny cas, zmen si ho, je to logickejsie a praktickejsie, ako kvoli tvojej pohodlnosti menit cas v celej EU...

Velmi zalezi od typu prace. Pokial nie je clovek odkazany na ostatnych, tak ano, nemal by to byt vacsi problem, ale pokial ma niekto obchod/servis (ako napr. Turbi), tak si otvaracie hodiny nemoze len tak zmenit (napr. zaverecnu z 18:00 na 17:00, lebo pride o dost zakaznikov. Takisto, pokial ma clovek rodinu, tak tym, ze on si zmeni svoj prac. cas este nic nevyriesi, lebo sa to cele musi zosuladit s pracou manzelky/partnerky, skolskou dochadzkou deti a ich poobednymi aktivitami (kruzky). Cize ano, cas na hodinkach je len cislo, zial, podla toho cisla sa riadi cela spolocnost.

cokupit napísal:
A keby sme sli este hlbsie, prideme na to, ze sme milionmi rokov naprogramovani na rezim "sliepka". Je pre nas najprirodzenejsie ist spat ked sa stmieva a vstavat ked sa rozvidnieva, bez ohladu na cislo na hodinkach. Plus kurevsky potrebujeme slnko.

Predpokladam, ze v zime nevstavas o 07:00 a nechodis spat o 17:00.

cokupit napísal:
PRETO to vrieskanie deti, ked ich budis za tmy v strede spankoveho cyklu.

V strede spankoveho cyklu by bolo cca po 4-5 hodinach spanku a nie po 8-9 hodinach spanku. Takisto, pokial skolka/skola nebude zacinat o 8:30, tak bez ohladu na to, ci zostane letny alebo zimny cas, drviva vacsina deti bude v zime vstavat za tmy.

cokupit napísal:
Preto moja 6mesacna neter zaspava v tychto dnoch cca o 19tej a vstava cca o 6tej. A ani len netusi o nejakych hodinkach ci praci.

Jasne a v decembri bude zaspavat o 17:00 a budit sa o 7:00.
20.10.2018 - 21:49:53
04
Vláda schválila zimný čas v prípade zrušenia striedania času... Jeden z dôvod bol aj údajný zdravotný dopad na organizmus pri prehodeni 1 hodiny... To mi k***a povedzte či nato nehľadia keď im zarába 90% tejto krajiny na ich zadky pri 3oj smennej prevádzke.... 🖕
20.10.2018 - 22:55:47
01
Ach jaj, čo už... Rozlúčim sa tým, čo som tu už písal:
cokupit napísal:
Len aby ste neboli "pozitivne" prekvapeni ako Briti, ked si zacali uvedomovat, co vlastne ten brexit bude znamenat...
20.10.2018 - 22:59:13
00
Aj tak, ako povedal A.Einstein, cas je iba iluzia... I ked treba uznat, ze je dost verna :)
20.10.2018 - 23:13:40
02
Keď už by sa malo jednať o zrušenie striedania, tak som bol asi skôr za zimný čas. Slnko najvyššie cca o 12:00, v lete východ o 4:00, západ o 20:00 je úplne v poho. Cesta v zime ráno na biku do práce bezpečnejšia (asi ako väčšina vstávam o 5:30-6:00), v zime je celkovo málo svetla, takže či zapadne o 16:00 alebo 17:00 ma z biedy nevytrhne (ak nejdem na bike do 18:00, tak nejdem vôbec, ak nechcem ísť cielene v noci). Jediná nevýhoda je, že by som mal v lete menej času na bike, keďže by búrková činnosť nebola cca o 14:00 ale už o 13:00 a skôr (dovtedy sa snažím bike činnosť v v horách ukončiť alebo byť na turistike v zostupe). Asi rovnaký názor by som mal aj ak by som nebol biker ale otec s rodinou...

A to som najproduktívnejší v noci :D
21.10.2018 - 00:49:34
00
astro napísal:
Dodávateľom elektriny

toto už dávno neplatí, práve naopak, každému by v momentálnom boome OZE vyhovovalo večerné svetlo čo najdlhšie...
mohli to nechať tak ako to je...síce práve v energetike to robí občas problémy, ale na to už sú všetci zvyknutí :)
21.10.2018 - 07:58:19
00
Za mňa, zdravý človek nemal problém so striedaním času, určite by som to nemenil, kopali len slabšie kusy.
21.10.2018 - 08:39:42
03
Takto

Prílohy:

44512211_2204331476253702_1741287498232889344_n.jpg
44512211_2204331476253702_1741287498232889344_n.jpg 65.43 KiB thumb_up0thumb_down

21.10.2018 - 09:32:16
00
scontent.fbts3-1.fna.fbcdn.net
21.10.2018 - 09:33:28
00
keyboard_arrow_up