Ja sa na to pozerám tak, že netreba nevyhnutne vybrať len jednu možnosť a druhú zavrhnúť. SPD sa mi úplne vžilo za pár stoviek kilometrov a to aj technických AM trailov, výhody som pocítil a strachy prekonal. Ale úplne súhlasím s tým, že je dobrý nápad nacvičiť dobrú techniku na flatoch. Ak teda niekto o to má záujem. Momentálne mám zrovna naspäť flaty, lebo som si dal záväzok konečne poriadne nacvičiť manual a bunnyhop (taký ten pravý, kde sa za pedále vôbec neťahá), nie pre parádu, to je v technickom teréne veľké plus. Ale žiť sa dá aj bez toho, takže kto sa chce držať výlučne SPD, nech sa drží. Naopak presvedčeným platformákom (ako som bol pôvodne aj ja) by som však určite doporučil skúsiť SPD a nezľaknúť sa začiatkov, tie nie sú v ničom ľahké. Benefit príde skôr či neskôr, to už závisí od individuálnej "learning curve".


Naposledy upravil Duroslav dňa 25.04.2016 - 17:47:18, celkovo upravené 1 krát.

25.04.2016 - 09:51:58
03
Tazko sa zije niekde medzi. Inak sa jazdi na SPD inak na platformach. Je dost narocne to striedat a zvycajne ked zabudnes, ze si na inych pedaloch tak to dopadne bolestivo
25.04.2016 - 16:27:33
00
Je to o hlave. Ja jazdim MTB platformy a cesťak na SPD. Samozrejme keď presadneš po dlhšej dobe na cesťačik na SPD tak trocha nezvyk ale keď to omielaš často tak nie je problém. :)
25.04.2016 - 16:34:25
00
110mat110 - hehe to je presne moj pripad, obcas pri zastaveni na cestaku zabudnem ze mam na nom spd a uz letim :)
25.04.2016 - 16:35:48
01
Ja mam skor opacny problem. Ked zoberiem bratov na platformach odopinam nohy pred zastavenim. Ale najhorsie je, ked si potiahnes zadok a ono to nejde. Vyskocis z pedalov a sadnes na ramovu trubku
25.04.2016 - 17:38:23
00
Vie mi niekto porovnať tieto pedále?
http://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/pedale/ploche/ht-hti-ax01ss-pedale.html

http://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/pedale/ploche/ht-hti-ano2ss-pedale.html

http://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/pedale/ploche/ht-hti-ano3ss-pedale-cierne.html

http://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/pedale/ploche/ht-ano1ss-pedale.html
25.05.2016 - 12:30:47
00
S tých 4 linkov prvý by som vyhodil kvoli uzkej ploche . Technicky a váhou budu asi všetky rovnaké.
Moc som asi nepomohol že?
Za mňa posledný link.
25.05.2016 - 12:42:52
00
K váhe sa nemôžem dopátrať.
Hľadám platformy tak do tých 60€, nemusia byť odtiaľto zo shopu. Kľudne aj iné značky.
25.05.2016 - 13:09:50
00
2. sezónu jazdím tie posledné a zatiaľ bez problémov. Točia sa stále fajn, vytrhal som nejaké piny, ktoré bolo treba doplniť. Nohy na nich držia fajn. Vozím na nich Shimano AM41 a 5.10 Aescent. S ostatnými porovnať neviem, lebo som ich nejazdil. Hmotnosť netuším.

Predtým som mal NS Bikes Aerial, vydržali asi 2-3 sezóny. Potom sa pridreli ložiská a neboli práve moc servisovateľné tak som ich vyhodil a kúpil tieto HTčká.

Teraz by som asi zobral tie predposledné. Zodraté a zlomené skrutky sa ľahšie vyťahuje ako klasické červíky keď sa im zoderie časť na ktorej stojíš.
25.05.2016 - 13:16:10
01
Caute, potreboval by som poradit... Rozhodol som sa prejst na SPD a z bazaru som kupil Shimano PDM647 DX a nove tretry. Ked jazdim zjazd na enduro bajku v stoji, citim, ze tretra sa par stupnov kruti. Nohy mi ako keby "plavaju" ale kufre sa nevycvaknu. Pri rychlosti v klopenkach je to dost neprijemne. Cim to moze byt? Mam pritiahnut skrutku viac (zatial ju mam relativne povolenu, kvoli bezpecnosti)? Mozu to byt vyjazdene kufre? Dik za relevatne rady
05.06.2016 - 12:29:18
00
Dotiahni kufre k topanke, potom vyskusaj dotiahnut pedal. Ak nepomohlo tak su vyjazdene kufre
05.06.2016 - 15:18:40
01
Čaute, uvažujem nad prechodom na SPD. Čo sa týka tohto systému, som v tom úplný laik. Preto potrebujem poradiť, aká kombinácia bude najvhodnejšia pre môj štýl jazdy. Okrem lesných ciest jazdím aj traily s menšími skokmi a mám rád aj technické pasáže, kde často krát potrebujem dať rýchlo nohu na zem, alebo mi podšmykne koleso a potrebujem sa opätovne rozbehnúť v nejakom strmáku. Na začiatok do toho nechcem veľa investovať.

Zatiaľ zvažujem:obuv, kufre. Medzi pedálmi sa neviem rozhodnúť, zatiaľ som sa pozeral na M424 a M530

Ktoré pedále by ste mi odporučili? Bude to dobrá kombinácia obuvi, kufrov a pedálov?

    30.10.2018 - 17:10:58
    00
    btw. kufre byvaju sucastou balenia pri kupe pedalov
    30.10.2018 - 17:14:38
    00
    Určite SPD minimalne to musis vyskusať, nieje problém vytiahnuť nohu aj v polo-pade len to chce cvik. Daj pozor aby ti tretra klapla na pedále tak jak má, občas kvôli klietke nezapne úplne a potom treba rezať z gumy na podrážke. Tie 530-ky sú super na začiatok, sam jazdím 520tky ale s tretrami s pevnou podrážkou , dá sa na nich nastaviť sila upnutia.
    30.10.2018 - 17:23:59
    00
    Asi mesiac dozadu som po cca 20 rokoch(wow som starý) skúsil znova SPD. Do som ich na gravel bike, ale predtým som ich vyskúšal na mojom full-e. Trasa ktorú normálne bombujem na platformách bola zrazu prekvapivo náročná, až desivá ?. Myslím že je to o zvyku, dnes som išiel cca tú istú trasu okrem singlov na graveli (Dúbravka-Rázsochy-Kačín-Sekyl-Malinský vrch--Malý Slavín-Údolie Vydrice--BK a späť) všetko po lesných TZ a úplne v pohode. Keď sa bojím, preventívne vypnem nohu. Mám tie M530.
    30.10.2018 - 17:26:23
    00
    keyboard_arrow_up