Aby sme si pokecali a niektorý už aj zaspomínali napíšte aký bol Váš prvý bike(priložte aj foto) a koľko ste ich doteraz mali.Ja som mal Author Dallas-cca 5000sk,pevná vidlica,Shimano SIS,farba šialená fialová a vďaka nemu už bikujem 15 rokov a vymenil som 4 biky.Fotku skúsim pohľadať.Sorry ale prvý bike mám len obyčajnej fotke(digitály boli len sen)tak prikladám aspoň bike č.2-nech je sranda :lol:

Prílohy:

Bike no.2.jpg
Bike no.2.jpg 174.26 KiB thumb_up0thumb_down

04.04.2006 - 18:12:02
00
Ja som si ako 10 rocny nasporil v devatdesiatompiatom na Superior Scorpio.... tazkych 7 tisic stal.... s takymi modrymi nabojmi, rohmi a brzdovymi pakami... teraz na nom chodim do garaze pre druhy bajk :)
04.04.2006 - 19:26:11
00
no ja som osedlal styri kocky...
prva taka fialovocervan co mal kazdy este s pomocnymi kolesami... myslim ze je tento stroj stale v kocikarni hehe musim to ceknut
druha zalezitost BMX classicky cerveno biela
potom author memphis s pevnou vidlou klasika...
a posledny stroj na ktorom som nemal podla povodneho planu zostat tak dlho ale peniaze ma nepustili dalej je trek 4100... jedina povodna vec na nom je len ram jazdim ho uz piatu sezonu a dufam ze tento rok bude nieco nove...
takze tot moje styri masinky...
04.04.2006 - 19:57:05
00
nooo prvy bol Sobi 20 fotku by som musel straaasne dlho hladat silne upraveny :) mal som taky kusok plastu v zadnom kolese aby to rapkalo :twisted:
potom Eska Premier s pologaluskami :) stale ho mam, ale uz som na nom nesiel ani nepamatam - bez uprav
dalsi bol tusim Admiral Quartz ci ako sa vola, pevna vidla.....- tusim som menil pedale z plastu na kovove :D
a teraz Kona Blast po jemnych upravach - vidla, brzdy, pedale
04.04.2006 - 20:45:02
00
nooo prvy bike. Jipi daco. taky ten bike co je beznemu clovekovi ledva po kolena :lol:
z tych serioznejsich 1y bike bola Merida Kalahari, potom Dema Deor a teraz "Meridka"
04.04.2006 - 21:03:50
00
Obmedzim to na horske:
1. Eska - ocelovy ram vybava SIS (?) nastastie mi ho po roku ukradli - aj tak bol na rozpadnutie
2. Streamline - experimentalny ram - po roku som ho zlomil nastastie nie pri zjazde z Pace ale pri stupani na Stos
3. Dumont - Streamline som zlomil den po skonceni zaruky, tak mi z lutosti dali za vyrobne naklady Dumont - celkom slusny ram vyrabany pre Duplinskeho tu na Slovensku - ten mi potom ukradli tiez
4. Scott Peak - po opakovanych upgradoch uz zostal len ram a vyborne kolesa
5. Merida Matts Speed D - na nom uz by som mal dojst do krematoria - pre istotu som otestoval ci to dokaze (vid)

Prílohy:

PB020002.jpg
PB020002.jpg 269.31 KiB thumb_up0thumb_down

04.04.2006 - 21:05:24
00
No:
1. to bolo asi to také čudo so žltými kolsami ako z traktora, ale bola to sranda a v tých 5tich rokoch je to človeku jedno bolo to delo.
2. hmm to bola tuším BMX16 a za tým išla 20tka ťažké nadupané stroje so skvelým systémom >> ak sa to rozjelo aspon 30dsať a dal som do toho nohy tak mi tie pedali ich dotrhali. No proste super
3. po tomto trhaní nôch prišiel skutočný MTB bike značky TOP GUN - super delo zo zahraničia, u nás také ete ani nevideli
4. tak to bolo Merida. Neviem veľa ľudí má s ňou dobré skúsenosti ale ja ne. Voláko mi nesadla.
5. potom prišiel Gary fisher Wahoo 03???04??? neviem
6. KONA COILER --- teda dúfam akurát ju idem tento mesiac kupovať takže hádam to vynde :-) 8)
04.04.2006 - 23:28:50
00
no moj prvy bike ktory som dostal v 94-tom bol na dlhu dobu,
quick bike dhaulagiri v aliviu, presiel mnozstvom úprav, ram bol na tu dobu cr-mo super, tatko na nom vali doteraz a nic mu nieje, odjazdil som na nom desattisice km, lebo vtedy bolo kopu casu, no a teraz
mam scott expert racing 2003 a nedam nan dopustit. :P

Prílohy:

AAAA0001.jpg
AAAA0001.jpg 172.94 KiB thumb_up0thumb_down

05.04.2006 - 08:35:06
00
1. 2 male singlespeedy
2. Oliba v SIS
3. bike na ráme Merida Dakar ( Acera , i XT tam bolo
4. na ráme Author Vision
05.04.2006 - 09:44:19
00
no ak preskočím trojkolku a TOP HIT mojej dávnej mladosti PIONIER :-)
tak to začalo:
1. VELAMOS ATB čierno strieborný na SISe s "oridinál odlievanými brzdami" a oceľovými ráfmi, vobec prvý model a predpokladám, že jeden z prvých v KE (Caprocorn začal na nás kariéru - kupili sme naraz partia 7ks) kamarát ho má ešte doma....predpokladám že si ho šetrí do hrobu ...
2. VELAMOS MTB fialový druhý model....s "vylepšenými brzdami a hlinikovými ráfmi"
3. SCOTT Boulder s pevnou vidlou ....
4. HAI - hliníkový fuul, ten kľakol minulého roku :-(..... ostala mi z neho akurát zadná stavba a zadný tlmič..SID....ja som naštastie prežil ...:-)
5. SCOTT Genius MC 50....
6. ....... asi pohrebák .....:-)
05.04.2006 - 10:56:19
00
1. taky maly zeleny podareny PIONIER
2. JOKO BLACK BIRD. pani to bola kava sam sa cudujem ze som s tym bol niekolkokrat az na mincole. gulp
3. stary AUTHOR SPIRIT na stx (bracho si kupil a som mu ho v priebehu doby znarodnil) :)
4. kompletna prekopavka SPIRITa na ram AUTHOR MODUS 03. v poslednej etape povodne zostali len niektore srobky :)
5. prislo osvietenie v podobe fulla a nie hociakeho ROTWILD RFR 01 '99.jeden den v jeho sedle a modus bol okamzite v inzeratoch na mtbikeri :)
6. aktualna faza GIANT REIGN 2. jazdim svoj sen co povedat viac.
05.04.2006 - 11:22:15
00
No moj uplne prvy bike bol ked som mal 5 rokov ani neviem ako sa volal, viem len to ze bol hnedy s takou strieborno lesklou nalepkou.
Moj druhy bicykel bol Velamos a ten som mal do takych 11 rokov. Potom som mal nejaky utlm a moj naozaj prvy bike na ktory som si nasetril sam bol Fort cierno zlty tazky ako svina s prehadzovackami Shimano Sis s ktorymi neboli mimochodom ziadne problemy,ten som si kupil v 14 rokoch. Na tomto biku som prejazdil 1000-cky kilometrov a to presne do 22 rokov.
Potom som mal skladany lacnejsi bike Scot na tom som jazdil asi 5 mesiacov a potom som si poskladal moj terajsi bike ktoreho zakladom je kostra Univega Flyte 795, a vidla od Marzochi Bomber 80.Na tom jazdim nieco cez rok. :D
05.04.2006 - 11:24:21
00
Ba este som zabudol na jeden bike. Skusal som cestu bol to Author a5 alebo 6 vobec netusim. Mal som ho jednu sezonu.
05.04.2006 - 11:33:48
00
1. nejaky straaasne malicky "bike"
2. paradny Velamos (cerveny) :)
3. skvely Italbike (dovezeny z talianska,ozajstna supa)
4. meridka az doteraz
05.04.2006 - 14:00:06
00
ja som mal take torpedo z tesca,volalo sa to Olpran HURICAN...malo to sis,dokonca aj nieco ako brzdy...raz mu odpadly kluky,tak ich tam oco prilepil patexom...a dodnes na nom jazdi sestra :P
05.04.2006 - 15:05:32
00
keyboard_arrow_up