Ahojte bikeri. V Bratislave Petržalke 19.12. mi bol z paneláka odcudzený uzamknutý biely bike GT Avalanche. Pravdepodobne už je predaný, no stále dúfam, že sa vypátra. Za každú informáciu veľmi pekne ďakujem. Staršie foto mám aj v profile. Poznávacie znaky- krikľavo žlté samolepky46 na ráme, na spodnej časti rámu samolepky Monster Energy.

Prílohy:

20171027_152748.jpg
20171027_152748.jpg 785.88 KiB thumb_up1thumb_down

02.01.2019 - 16:43:10
00
Najdrzejší zlodej, tak mu treba :clap: :clap:
http://www.tvnoviny.sk/zahranicne/1949278_najdrzejsi-zlodej-na-svete-chcel-ukradnut-bicykel-pred-policajnou-stanicou
04.01.2019 - 17:10:33
04
Nechýba niekomu? https://www.zilinak.sk/prispevky/11029/zilinski-policajti-patraju-po-majitelovi-bicykla-ktory-bol-najdeny-na-sidlisku-solinky
07.01.2019 - 09:06:22
01
https://www.cas.sk/clanok/787294/tak-toto-je-megahanba-tinedzer-zo-slovenska-19-ukradol-v-priebehu-pol-roka-v-rakusku-32-bicyklov/
07.01.2019 - 22:15:53
00
Na nejskej ruskej stranke som davnejsie videl v sedlovej trubke bola zospodu zaslepena rurka, v nej struna a hrot. Majitel biku zamkol bik. Vlozil cez medzeru v sedle hrot. Zatlacil palickou a zakolikoval pod sedlom zozadu. Z kolika isiel nejaky ako rybarsky silon na osku kolesa cez strmen.
Pri teste ked sa s bikom posunul asi 5m sa hrot prudko vysunul mozno 20cm.
To moze fungovat na fetosa ktoreho aj tak nieje skoda. Organizovani ho nakladaju asi do dodavky a ti si pozeraju detaily biku aby vedeli aku ma hodnotu a toto by so asi vsimli.
A hrozi majitelovi, ak sam sebe zabudne po odomknuti vybrat pred jazdou hrot. Cez mobil nejde pisat azbukou a vyhladavac yandex.ru to takto nenasiel.
A u nas je to asi zakazane. Lebo zlocinci maju vacsie prava ako obete, ktore bik uz nikdy neuvidia. Biky nechavaju nech sa kradnu, aby sa kupovali nove to tak vyzera na prvy pohlad. Hladanie je tazke. Bik nema spz ani technicak ani nepotrebuju dialnicnu znamku ci pzp ci lekarnicku, vystrazny trojuholnik atd a dileri nejazdia asi tolko na biku, tak pz bezne nelustruje pri kontrolach cisla bikov ako je to pri autach. Pretoze nemaju bik kvoli comu zastavit, ked neprekrocil rychlost, neparkoval na zakaze, nepresiel cez plnu ciaru na rychlostnej ceste, nevybrzdoval kamiony, nema dialnicnu znamku na dialnici... Ked niekto povie modra felicia, vela ludi vie ako vyzera. Ked povie modrozeleny kenzel, tazsie sa bude hladat ked prelepi kenzel inou nalepkou ci prestrieka bik.. Auta mozu vozit aj dalsie zabezpecovaky schovane zaraidenia gps, zamok volantu a riadiacej paky. Veci napojene na vykonnu bateriu. S 10kg zamkom nepojdem na vyjazd aby som
mohol bik nechat pred krcmou.
17.01.2019 - 20:14:03
01
Ja som čítal o “šikovnom” Rusovi čo si chcel ochrániť auto tak že pod sedadlo vodiča namontoval odrezanú brokovnicu a nejaký spúšťací mechanizmus .... super do momentu keď nato opitý zabudol a vykostil si lýtka :-D

.... mne by nevadilo keby napr. Bajk nad 500 e mal technicak a musel by ho majiteľ mat vždy u seba a samozrejme by to panduri kontrolovali ;-)
18.01.2019 - 07:14:19
05
Kefalín a čo si tak prestavujete pod slovom bik :D :D :D (šak v pohode bicyglo sa píše fšelijako, ale pobavilo ma to... aby si to niekto nezamenil s big býk, tam by bolo treba onakvejšiu reťaz)

keď už tak používaj "bajk", foneticky z anglického bike
bik made my day... na Slovensku sú zámky neúčinné, tu sa ukradne aj prizvárané...

(neber to ako nejaké rýpanie, len mi to prišlo zaujímavé, bik som tuším ešte nevidel takto písané...)
18.01.2019 - 07:29:47
00
sa smejes, ale raz som chcel pozicat karavan a dal som majitelovi otazku, ci mozeme cestovat aj s bikom a ten mi vynadal co su to za napady, brat tam take zvierata :D
18.01.2019 - 09:11:18
011
Pozdravujem Vás, chcem sa Vás aktivných užívateľov spýtať či ste si všimli koľko podozrivo vyzerajúcich bikov sa tu vyskytuje prevažne od toho istého predajcu. Obzvlášť ja aj pár známych z môjho okolia chcelo kúpiť nejaký no na otázku ohľadne papierov od bicykla vždy tá istá odpoveď " stratil som, nie nemám, vyhodil som ". Keď mám bike za 2-3 tis. predsa si dávam pozor na to a nepohodím blok ako z Tesca keby bol. Môj švagor zaujímal o jeden novší bike ( cca 2015 ) no na otázku o jeho pôvode poskytoval vyhýbave odpovede s tónom agresivity až. Takisto som si všimol mnoho inzerátov, mozno je to ten samý užívateľ. Viem o tom, ze v minulosti sa mnoho bikov nosilo z Rakúska, Maďarska a tuna ich pár špekulantov predávalo za nízke ceny. Sám chcem kúpiť jeden, ale ako si vybrať bez toho, aby som sa nestal obeťou podvodu a nezistil, že sa vozím na kradnutom bicykli. Známy odporučujú dávať si pozor hlavne na HC, TT, NMnV a okolie , kde predáva istý pán pos rôznymi nickmi. Stretli ste sa už aj vy s podobným jednaním pri kúpe?


Naposledy upravil Jozeffo12 dňa 28.01.2019 - 23:13:12, celkovo upravené 1 krát.

26.01.2019 - 11:21:29
00
Ja mam napr moj cube poskladany taze neviem aky jeden papier by som mal komu ukazat mam len papiere od komponentov a potvrdenie na internete ze som ten ram kupil.Keby som chcel predat moj musel by som niekomu asi ukazovat na nete že som ich kupil.Takže nemusia byt vsetky bicykle ktore nemaju papiere alebo nieco podobne byt kradnute.Mozno len užívatelia ich niekde dali a nevedia kde no ale mozno to ani tak nemusi byt.Neznamena ze ked v bazere skoro 2/3 nemaju papiere ze vsetky musia byt kradnute.Len som chel povedat ze niekto vyhodil papiere len nahodou a teraz co mal by ten bike hodit do srotu?Len zato ze nema od neho papiere?Ale človek nikdy nevie aký bike kupi mozno aj kradnuty preto najlepsie kupit novy a mat istotu že nie je kradnutý.
26.01.2019 - 12:32:14
02
Poriadny človek, ktorý si opatruje papiere od bajku, nejde moc pod cenu a teda predáva draho v porovnaní s lopatami a lajdakmi.
26.01.2019 - 12:38:45
00
Toto asi nikto nerobí, ale dalo by sa hodiť číslo kupovaneho bajku do databázy okolitých krajín postupne, tak zistíš či ten bajk niekomu veľmi chýba, alebo si ho nevazil ani na toľko, aby to nahlásil.
26.01.2019 - 12:45:22
00
Samozrejme, o tomto som nechcel vraviet, ze kazdy bez papieru je kradnuty, to by sme generalizovali az prilis. Skor ma zaujalo par tich istych predajcov, ktori to tu tocia dokola a je evidentne, ze aj ked sa jedna stale o toho isteho predajcu ( pozadie fotiek, stylizacia textu ,... ) vystupuje pod roznymi bydliskami a menami, co mi pride max. podozrive. vystupuje pod roznymi bydliskami a mnoho staznosti, ze posiela poskodene komponenty a predava pochybne bicykle. Na reklamacie nereaguje, napisalo mi uz 5 ludi, ktori maju s nim velmi zlu skusenost a min. Vacsia polovica zvazuje trestne oznamenie.


Naposledy upravil Jozeffo12 dňa 28.01.2019 - 23:11:19, celkovo upravené 1 krát.

26.01.2019 - 18:58:17
00
je viac nez jasne, ze ak niekto predava vkuse nejake biky, a nema k nim historiu, tak.... v lepsom pripade sa jedna o cloveka co "nacierno", bez zivnosti a pod. podnika a biky sa snazi zhanat poctivo, predava ich po (ciastocnej) oprave. Aka je ale sanca, ze ak toto niekto robi "poctivo", tak kupi furt len biky bez papierov? Predpokladam ze sa nejedna o stare, z 12. ruky mestske kusky po babicke, ale "slusne" horske/cestne/trek za aspon par stoviek.
Moznosti, ako napriklad ze biky kupuje niekde na policajnych aukciach a potom ich predava bez papierov su tiez vdaka historkam o stratenych papieroch bezpredmetne.
Bike bez papierov sa da tiez kupit nekradnuty, iste ale nie od cloveka o ktorom viem ze pravidelne nieco predava. Taky bike sa kupuje napriklad doma u predavajuceho (so zlodejom sa unho doma nikdy nestretnes), a pod. - po tom ako si vies vierohodne overit jeho identitu (socialne siete, tel. cislo, adresa.....), vediet o nom a/alebo biku co najviac.

Taketo veci by mala riesit policia po tom co ich niekto na to upozorni. Bohuzial, na skorumpovanom slovensku sa polisi casto vytesuju radsej na inych veciach ako na vysetrovani realnych pripadov. Kazdopadne, minimalne im mozes skusit poslat/doniest info - neviem ci sa vobec niecim budu zaoberat ak nepodas trestne oznamenie. V "lepsom pripade" ta odignoruju.
26.01.2019 - 19:23:38
00
Aj prevadzkovatel by tomuto mohol venovat trochu viac pozornosti. Co ty na cervo?

Na uvod by mozno stacilo zobrazovat uplnu historiu inzeratov pre kazde konto (zakladne info - kategoria, popis, cena), aby mal kupujuci prehlad.
Jasne ze to neporiesi vsetko, na nejake lepsie riesenie uz do toho treba zaradit overovanie a kontrolu cez smsky https://www.mtbiker.sk/forum/post882591.html#p882591


Zda sa, ze Povazie od HC po NMnV je stale cierna diera...
https://www.mtbiker.sk/forum/post775658.html#p775658
Tie 2 konta s rovnakym cislom z Piestan su stale aktivne, aj by ma ich historia inzeratov celkom zaujmala.
26.01.2019 - 20:44:07
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Zámky)
keyboard_arrow_up