otvoril som diskusiu....s nejakým mojím názorom ale zároveň som hneď v prvom svojom komentári napísal že to kludne môže byť aj ináč.....

BTW. pozri si tú fotku výtrlku.. medzi výtlkom a trávou je kopa miesta.. na horáku to mohol cyklista obchádzať kludne z prava (v tomto prípade sa to z prava dá obehnúť aj cesťákom...)

nevieme ako natesno ho obiehal vodič... nevieme ako sa v skutočnosti utrhlo to zrkadlo..ani nevieme čo medzi nimi dvomi prebehlo za konfrontáciu...
17.02.2019 - 19:20:55
01
Mozno to tu uz padlo, lebo toto naozaj nejdem cele citat. Ale naozaj si si prajem vidiet misa ako preskakuje vytlky na tom svojom aute... lebo presne to vyplyva z jeho tvrdeni
17.02.2019 - 19:32:27
03
Ja mam dojem, ze vodici maju po zime nejake primrznute mozgy. Posledne dva tyzdne co beham na kolobezke po cestach tak po mne vytrubuju vodici bez akehokolvek dovodu. Mne to pripada, ze podla nich na ceste nemam co robit. Jazdim v oranzovej vetrovke cize ma musia vidiet na kilometer. O obiehani na tesno ani nehovorim ( tymto pozdravujeme toho blba co ma dnes obiehal ). Trosku tolerancie by neuskodilo, ale to v dnesnych casoch chcem po ludoch asi prilis vela.
17.02.2019 - 19:45:59
05
Tak kolobezka je chodec :) .. ak s nou behas po pravej strane, tak nerobis dobre.
17.02.2019 - 19:48:24
01
lapaloma takto nejako
Príloha:
1_UKrbLD_YpNf24jIuvEN5Pg.gif
1_UKrbLD_YpNf24jIuvEN5Pg.gif 1.86 MiB thumb_up0thumb_down

17.02.2019 - 19:49:21
08
lto napísal:
Tak kolobezka je chodec :) .. ak s nou behas po pravej strane, tak nerobis dobre.

Vies mi poslat konkretny paragraf z Pravidiel cestne premavky ? Lebo kolobezka spada pod "ine sportove zariadenia".
17.02.2019 - 20:59:42
00
Zatiaľ v platnom cestnom zákone nie je kolobežka riešená. V novele, ktorá je už po pripomienkovom konaní a teda čaká, kedy ju plag.kpt. Danko zaradí do programu, už bude.
17.02.2019 - 21:05:43
00
Ano je to tak. V momentalnej podobe je zakon nedokonaly. Logicky kolobezka nemoze byt zaradene ako chodec ak na nej dokazem ist po rovine cca 25km/h. Preto kolobezku prevadzkujem ako bicykel. Sami policajti v tom nemaju jasno, ale skor sa priklanaju k tomu, aby si kolobezkou jazdil skor po ceste ako po chodniku. Po dalsie urcite zalezi aj od druhu kolobezky. Je ich na trhu vela od detskych skladacich az po plnokrvne sportove stroje. Preto som pisal o ohladuplnosti vodicov ale aj kolobezkarov vzajomne. Ak jazdim po pravom okraji cesty ( ako cyklista) nema nik dovod na mna vytrubovat a uz vobec nie nebezpecne predbiehat.
17.02.2019 - 21:27:09
01
lapaloma napísal:
Mozno to tu uz padlo, lebo toto naozaj nejdem cele citat. Ale naozaj si si prajem vidiet misa ako preskakuje vytlky na tom svojom aute... lebo presne to vyplyva z jeho tvrdeni


ty asi hodne zle čítaš čo píšem.... ale rýpnuť si si musel aj keď si napísal blbosť že? :D lebo šak jedná sa o mňa...

ja som aj sám napísal že ak mi to situácia nedovoluje tak aj v aute aj na bajku proste ten výtlk trafím bohužial... čo už.. nič sa nedá robiť...
17.02.2019 - 21:32:58
00
v Cine je mozne vsetko
17.02.2019 - 23:06:18
02
Hosť napísal:
otvoril som diskusiu....s nejakým mojím názorom ale zároveň som hneď v prvom svojom komentári napísal že to kludne môže byť aj ináč.....

BTW. pozri si tú fotku výtrlku.. medzi výtlkom a trávou je kopa miesta.. na horáku to mohol cyklista obchádzať kludne z prava (v tomto prípade sa to z prava dá obehnúť aj cesťákom...)

nevieme ako natesno ho obiehal vodič... nevieme ako sa v skutočnosti utrhlo to zrkadlo..ani nevieme čo medzi nimi dvomi prebehlo za konfrontáciu...


tak ale hned si ho sudil
"hmm... cyklista spravil ***** a predpokladám že si svoju chybu asi len tak nechcel priznať ....nie vždy je pravda na strane cyklistu...."

ja som si fotky pozrel, ale ty asi nie a skus sa nad sebou zamysliet. nie kazdy cyklista ma 20, aby hned preskakoval vytlky, ked ho ma vodic obiehat s dostatocnym odstupom.

a kedze sa utrhlo zrkadlo, tak neobiehal dostatocne.

dal som si tu namahu, aby si videl na obrazku kde konci cesta (zltou ciarou) a to tam este nieje brana do uvahy krajnica, cervenou je poznacena PRIEKOPA so zvyskami posypoveho materialu a topiacich sa zvyskov zladovateneho snehu a az za tym vidis tu travu (takze auto na obrazku stoji v priekope). a zelenou draha cyklistu (a mozno siel trocha viac na lavu cast toho vytlku, tak obiehal zlava), ale urcite sa nemusel tlacit na priekopu a tu clapkanicu,

to je moja posledna reakcia na teba, vidim, ze to s tebou nema zmysel. aj "sodu" ako sofera si tak obhajoval, tak z tych tvojich reakcii som usudil, ze ked ich tak obhajujes, tak sa tiez asi tak spravas na ceste ako vodic.

Prílohy:

utrhnute zrkadlo_1_a.JPG
utrhnute zrkadlo_1_a.JPG 149.43 KiB thumb_up0thumb_down

utrhnute zrkadlo_a.JPG
utrhnute zrkadlo_a.JPG 105.49 KiB thumb_up0thumb_down

17.02.2019 - 23:38:12
01
zase si vytrhávaš len to čo sa ti hodí :D druhú časť toho istého môjho komentára si už radšej teraz necitoval lebo by si nemohol písať to čo píšeš čo? :lol:

smiešni ste poniektorí fakt....

stále opakuješ to isté sa pozri kolko je tam preboha priestoru medzi jamou a okrajom vozovky... to je dobrých 20 cm po ktorých sa z prava okolo tej jamy dá prejsť..

ak toto podla teba je jama ktorú sa nedá obísť z prava tak radšej nejazdi po ceste... :tmi:

toto fakt nemá zmysel.. lebo ty aj nad jasne dokazujúcou fotkou že miesta je tam dosť dokážeš napísať opak :lol:
18.02.2019 - 00:05:19
00
Cestny zakon jasne definuje za akych podmienok sa moze prekazka obiehat z prava. To je jedna vec. Druha ta podstatnejsia je, ze vodic motoroveho vozidla pri predbiehani nesmie ohrozit ostnach ucastnikov tz ani cyklistu ktoreho predbieha. Musi mat od neho dostatocny odstup. Ak ho trafil spetakom tak dostatocny odstup nemal. Dobry vodic totizto predpoklada mozny pohyb a ten odstup si urobi. Ak mu to dopravna situacia nedovoluje tak je povinny zabrzdit. Moja skusenost je taka ze ak jazdim pri krajnici tak vodici ma veselo predbiehaju bez vybocenia z pruhu a niekedy ma minaju fakt neprijemne blizko. Preto jazdim meter od krajnice a to uz vodica donutim aby ma predbiehal s odstupom. Niektori vytrubuju, ale to su asi iba ti burani ktori si myslia, ze cesta je iba pre nich. Omyl. Ohladuplnost je to co nam chyba asi najviac v cestnej doprave.
18.02.2019 - 11:22:05
021
petrovič tebe kvalitne ***** mám pocit

toto je z tvojho postu

...keby som ja v aute a niekto ma v inom aute predbieha a ja uhnem koli vytlku a zboku drbnem do auta co ma obieha ze ten vodic...

...ked je vedla mna auto a mam v ceste vytlk tak ho preskocim.... este som nevidel vytlk ktory by sa nedal preskocit....

edit: nerýpem lebo ty ... rýpem do každého kto trepe ***** z vážnou tvárou

edit2: vlastne - Pravdu máš. A nechajme to tak
18.02.2019 - 11:47:04
03
Na cestny zakon zabudnite, ten vas pocas soferovania trapit nemusi. Skuste pozriet zakon o cestnej premavke a ten o kolobezke hovori celkom vela:

Na účely tohto zákona sa ďalej rozumie
f)
chodcom účastník cestnej premávky pohybujúci sa pešo; chodcom je aj osoba, ktorá napríklad tlačí alebo ťahá sánky, detský kočík, vozík pre osoby so zdravotným postihnutím alebo ručný vozík s celkovou šírkou nepresahujúcou 600 mm, osoba, ktorá sa pohybuje na lyžiach, korčuliach, kolobežke, skejtborde alebo obdobnom športovom vybavení, pomocou mechanického alebo elektrického vozíka pre osoby so zdravotným postihnutím, a osoba, ktorá tlačí bicykel alebo motocykel, alebo vedie zviera,

(3)
Chodci smú ísť po krajnici alebo po okraji vozovky najviac dvaja vedľa seba, ak tým najmä za zníženej viditeľnosti alebo za zvýšenej premávky neohrozia alebo neobmedzia cestnú premávku; to neplatí pre osoby, ktoré sa pohybujú po krajnici alebo po okraji vozovky na lyžiach, korčuliach, kolobežke, skejtborde alebo na obdobnom športovom vybavení, ktoré sa môžu pohybovať len v rade za sebou. Za zníženej viditeľnosti musí mať chodec idúci po krajnici alebo po okraji vozovky na sebe viditeľne umiestnené reflexné prvky alebo oblečený reflexný bezpečnostný odev.
(5)
Osoba, ktorá sa pohybuje po chodníku na lyžiach, korčuliach, kolobežke, skejtborde alebo na obdobnom športovom vybavení, smie používať pravú stranu chodníka, pričom nesmie ohroziť ani obmedziť ostatné osoby používajúce chodník. Osoba, ktorá tlačí bicykel alebo motocykel, smie použiť chodník, len ak neohrozí ani neobmedzí chodcov; inak musí použiť pravú krajnicu alebo pravý okraj vozovky.
(6)
Osoba, ktorá sa pohybuje po chodníku na lyžiach, korčuliach, kolobežke, skejtborde alebo na obdobnom športovom vybavení, je povinná sledovať situáciu v cestnej premávke a nesmie ohrozovať alebo obmedzovať iných účastníkov cestnej premávky. Ak je dopravnou značkou určená cestička pre osoby pohybujúce sa na športovom vybavení, tieto osoby sú povinné takúto cestičku použiť.

Z uvedeneho je zrejme, ze kolobezkar je chodec, ktory sa moze kolobezkovat takmer vsade, ale musi par veci dodrzat.
Vyzera, ze drotar jazdi v sulade s platnym zakonom 8/2009.
18.02.2019 - 12:39:30
04

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up